Wszyscy mają pamiętniki mam i ja

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
flogum
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 02 lis 2013, 15:21

Wszyscy mają pamiętniki mam i ja

Nieprzeczytany post autor: flogum »

Witam.

Tak na szybko w jednym zdaniu. Zaczynałem raz nie wyszło, zaczynałem drugi raz nie wyszło :) ale jestem uparty i dalej tu jestem więc zaczynam trzeci raz :) Tak naprawdę nikt nie musi przeglądać tego dziennika jest on po to żeby mnie mobilizować. Może jak będę wklejał to co czasem robię to będzie mi wstyd jak będę odwalał jakieś głupoty :)

Mam nadzieję że nikt nie będzie miał mi za złe prowadzenia tego dziennika dla swojej samomobilizacji :p Na początek będę testował tą strategię: Link. Jakiś miesiąc testów a później zobaczymy. To tak w ramach informacji :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Wszyscy mają pamiętniki mam i ja

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Dopiero dwa uwalone konta? To żłobek dopiero :) Im więcej popełnianych błędów tym więcej się uczysz i szybciej podążasz drogą do sukcesu. Pomyślności ;)
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

jackub

Re: Wszyscy mają pamiętniki mam i ja

Nieprzeczytany post autor: jackub »

meylo pisze:Dopiero dwa uwalone konta? To żłobek dopiero :) Im więcej popełnianych błędów tym więcej się uczysz i szybciej podążasz drogą do sukcesu. Pomyślności ;)
chyba zapisy do żłobka .... żart oczywiście, ale bliski prawdy :564:
sam jestem w żłobku od czterech lat ....

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Wszyscy mają pamiętniki mam i ja

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

naliczylem 5 uwalonych kont u siebie, tzn. jestem już w przedszkolu w "Chmurkach" czy jeszcze w żłobku?

jackub

Re: Wszyscy mają pamiętniki mam i ja

Nieprzeczytany post autor: jackub »

irmentruda pisze:naliczylem 5 uwalonych kont u siebie, tzn. jestem już w przedszkolu w "Chmurkach" czy jeszcze w żłobku?
Ale jesteś ambitny kolego! ... "Chmurki", tak całkiem prawdopodobne ... :564:

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Wszyscy mają pamiętniki mam i ja

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Chłopaki, co Wy wiecie o uwalaniu :) Ja mam co najmniej kilkanaście. Myślę, że to 2 klasa zawodówki ;)
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

jackub

Re: Wszyscy mają pamiętniki mam i ja

Nieprzeczytany post autor: jackub »

meylo pisze:Chłopaki, co Wy wiecie o uwalaniu :) Ja mam co najmniej kilkanaście. Myślę, że to 2 klasa zawodówki ;)
MAŁADIEC!
Pewnie nie uwierzycie, nigdy nie straciłem więcej niż 50% konta (realnego). Najwiękasz strata to konto w IronFX, pewnie straciłem wszystko co tam miałem... ale to nie moja wina :wink:

flogum
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 02 lis 2013, 15:21

Re: Wszyscy mają pamiętniki mam i ja

Nieprzeczytany post autor: flogum »

Dzięki za wsparcie chłopaki :D Wiedziałem ze mogę na was liczyć :) No nic od jutra zaczynamy ponownie :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Wszyscy mają pamiętniki mam i ja

Nieprzeczytany post autor: meylo »

I właśnie o to chodzi. Po zaliczeniu gleby wstajesz i idziesz dalej.
:D
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Wszyscy mają pamiętniki mam i ja

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

pierdy pierdy a strategią nikt nie zajmuje się.
Zawsze słyszać range breakout trading miałem na myśli London open a tutaj inaczej. I co ciekawe wygląda to dużo lepiej niż ten osławiony London Breakout.
Pozwoliłem sobie zrobić przegląd funta pod tym kątem, Wygląda to całkiem ciekawie. Biorąc za przykład sugestie Jackuba o kartce i ołówku oraz statystyce, to przy założeniach, że:
TP1 = 40 pips,
TP2 = 80 pips,
SL = przeciwległy zakres konsoli,
brak BE i brak TS;

to w lutym i marcu (do teraz) mieliśmy 27x osiągnięte TP1 lub 15x TP2 i 5x wycinkę SL, tj. aktywowanie zleceń a następnie powrót na drugą stronę konsoli, aktywowanie zlecenia przeciwstawnego i zazwyczaj SL z pierwszego, raz była obustronna wycinka i zamknięcię się w konsoli ponownie. Czasami zasięg do TP zostaje wykonany następnęgo dnia ale kierunek wybicia pozostaje zachowany;

w styczniu troszkę gorzej, 18x TP1 i tylko 3x TP2, 9x SL.

Problemem jest tutaj wielkość SL, który potrafi być całkiem spory, np. 60 pipsów. Wszystko zależy od wysokości wyznaczonej konsolidacji (ale czasami wchodzimy w rozpedzony trend). Można rzeczywiście ograniczyć to odpuszczając takie wysokie prostokąty.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ