Akrajn

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
5w4
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 23 cze 2014, 12:07

Akrajn

Nieprzeczytany post autor: 5w4 »

Witam,

Chciałbym zareklamować swój system - jest oparty na własnym wskaźniku.
Waluta EURUSD, własny MM, SL zawsze, gra półautomatyczna.

Zapraszam do śledzenia i zadawania pytań.

Obrazek
Obrazek

longlay1
Bywalec
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: 23 gru 2015, 19:36

Re: Akrajn

Nieprzeczytany post autor: longlay1 »

no to napisz coś więcej na jego temat :)

Awatar użytkownika
por. Borewicz
Gaduła
Gaduła
Posty: 93
Rejestracja: 25 cze 2014, 11:58

Re: Akrajn

Nieprzeczytany post autor: por. Borewicz »

Testowałeś ten system na koncie realnym?

5w4
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 23 cze 2014, 12:07

Re: Akrajn

Nieprzeczytany post autor: 5w4 »

Witam,

System jest oparty na własnym wskaźniku, który buduję od 2011 roku. Wskaźnik nie jest pochodną innych dostępnych wskaźników. Na wejściu przyjmuje tylko cenę, czas i obrót. Podczas prac nad nim powstało kilkadziesiąt tysięcy linijek kodu i kilka doświadczeń z algorytmami, które pozwoliły mi spojrzeć na handel z perspektywy gracza pozbawionego informacji z wyprzedzeniem. Chciałem stworzyć wskaźnik, którym będę mógł się posługiwać nie oglądając się na inne pochodne ceny. Głównym wnioskiem było to, że mogę zarabiać na bezwładności linii wykresu pod warunkiem obliczenia jej "ruchomości". Na tym się skoncentrowałem i tak powstało kilka schematów, które wykorzystuje w grze. Nie udało mi się jeszcze w pełni zautomatyzować gry i chyba to nie będzie możliwe w najbliższym czasie, ponieważ podczas gry poznaję i utrwalam nowe schematy.
Dotychczas podczas gry popełniłem kilka błędów - gorąca głowa - za które zapłaciłem i pewnie zapłacę nie raz.
Na koncie real jeszcze nie testowałem.
Z założenia jest to techniczna gra więc omijam godziny z danymi.

pozdrawiam
Obrazek

5w4
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 23 cze 2014, 12:07

Re: Akrajn

Nieprzeczytany post autor: 5w4 »

Witam,

Z tego co widzę po journal'ach nie tylko ja dziś łapałem sztylety. Ach ta chciwość. Wyszedłem dziś na plusie ale DD spadł do -52%, w realu chyba bym tak nie próbował. chyba...
Obrazek

5w4
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 23 cze 2014, 12:07

Re: Akrajn

Nieprzeczytany post autor: 5w4 »

Ubiegły tydzień przyniósł godziwy zysk. Nie obyło się bez chwilowych spadków spowodowanych reakcją rynku na wrażliwe dane z USA i strefy Euro. Wielkość zakładów opierała się na skrypcie Plankton (z wykorzystaniem free margin, 5% ryzyku oraz StopLoss ustawionym na 15 pipsów). Zakładów było dużo bo czas pozwalał na robienie obrotu. Taktyka na przyszły tydzień będzie podobna.
Obrazek

Awatar użytkownika
por. Borewicz
Gaduła
Gaduła
Posty: 93
Rejestracja: 25 cze 2014, 11:58

Re: Akrajn

Nieprzeczytany post autor: por. Borewicz »

W jaki sposób liczysz wolumen? Jako liczbę ticków?

5w4
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 23 cze 2014, 12:07

Re: Akrajn

Nieprzeczytany post autor: 5w4 »

Cześć,

W ogóle nie liczę wolumenu. Faktycznie napisałem w opisie, że biorę obrót pod uwagę ale to nie prawda - podczas tych kilku lat pracy algorytm przechodził wiele mutacji i faktycznie kiedyś kierowałem się też obrotem (iVolume()). Teraz tylko cena i czas się liczą.
W opisie napisałem "Chciałem stworzyć wskaźnik, którym będę mógł się posługiwać nie oglądając się na inne pochodne ceny". Wykres też jest pochodną ceny i może kogoś zaskoczę jeśli napiszę, że wszystkie zakłady które otworzyłem w prezentowanym systemie zrobiłem nie patrząc na wykres.
Obrazek

5w4
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 23 cze 2014, 12:07

Re: Akrajn

Nieprzeczytany post autor: 5w4 »

Witam,
Krótkie podsumowanie stycznia.
System trochę zarobił. Przetestowałem bardzo dużo schematów ale utrwalenie któregoś z nich się nie udało, dlatego o automatyzacji mogę jeszcze zapomnieć. W miarę możliwości omijałem godziny z danymi z rynku, raz złapałem się na chciwość i zaliczyłem zjazd, który później odrobiłem. Ciekawy był 28 stycznia - pomimo braku informacji z rynku nastąpiło przełamanie na wskaźniku i musiałem się przestawić na odwrotne schematy aby zarobić - widać po wielkości zakładów że konsekwencja się opłacała bo straty odrobiłem korzystając z założenia, że w systemie po kilku złych pozycjach "muszą" nastąpić dobre i to był moment w którym warto było podnieść stawkę aby zarobić.
pozdrawiam
Obrazek

monikaforexpolska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 510
Rejestracja: 06 wrz 2015, 20:12

Re: Akrajn

Nieprzeczytany post autor: monikaforexpolska »

5w4 pisze:Witam,
Krótkie podsumowanie stycznia.
System trochę zarobił. Przetestowałem bardzo dużo schematów ale utrwalenie któregoś z nich się nie udało, dlatego o automatyzacji mogę jeszcze zapomnieć. W miarę możliwości omijałem godziny z danymi z rynku, raz złapałem się na chciwość i zaliczyłem zjazd, który później odrobiłem. Ciekawy był 28 stycznia - pomimo braku informacji z rynku nastąpiło przełamanie na wskaźniku i musiałem się przestawić na odwrotne schematy aby zarobić - widać po wielkości zakładów że konsekwencja się opłacała bo straty odrobiłem korzystając z założenia, że w systemie po kilku złych pozycjach "muszą" nastąpić dobre i to był moment w którym warto było podnieść stawkę aby zarobić.
pozdrawiam

Wszystko fajnie, pięknie ale ten system jak na razie nic nie zarobił. To jest zabawa na demo, gdzie nie ma ciśnienia, nie ma realnych środków. Nie lepiej zrobić coś realnymi pieniędzmi ma mikro albo minilotach? Jak sam widzisz przy super bezpiecznym demo, gdzie broker nigdy nie będzie cię ścigał za ujemny depozyt twój DD wynosi już ponad 50%. Dużo.

ODPOWIEDZ