Set and forget - czyli mniej znaczy wiecej.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Dareczekart
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 377
Rejestracja: 29 mar 2012, 00:09

Set and forget - czyli mniej znaczy wiecej.

Nieprzeczytany post autor: Dareczekart »

Witam.

Postanowilem od nowego roku prowadzic dziennik moich tranzakcji typu set and forget. Czyli ustawic i zapomniec , to w moim przypadku najbardziej przypadlo mi do gustu. Technika jest bardzo mechaniczna. Posiada ogomna ilosc zasad ktore doslownie wskazuja jak nalezy postapic. W dzienniku znajdowac sie beda wszystkie trejdy, czyli stratne i zyskowne. Ustawienia przed uruchomieniem bede zadko wstawial z wiadomych wzgledow. Stosuje kilka kont ( platform ) do otwierania pozycji takze wykresy beda rozne. Zakres instrumentow- wszystko.... forex, akcje, surowce, metale itd. Ramy czasowe- od 4h-do d1 , analiza 4h do miesiecznikow. Metoda - suplly-demand i cp. Handel typu WoW.


Dzisiaj wrzuce aud/cad ktory dzisiaj mi sie uruchomil, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Jesli ktos ma jakies pytania... nie krepowac sie.

Pozdrawiam Darek.

Awatar użytkownika
Dareczekart
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 377
Rejestracja: 29 mar 2012, 00:09

Re: Set and forget - czyli mniej znaczy wiecej.

Nieprzeczytany post autor: Dareczekart »

Szybki opis:

Podstawa podjecia handlu:

Handel typu Wow na dziennym suplly zone potwierdzona -odejscie od strefy ponad 2:1 solidne przelamanie TL. miesieczny trend w gore. Cena dosiegnela tygodniowej i miesiecznej strefy supply. Gwaltowna reakcja... ale wciaz mozliwa glebsza penetracja w poziom.


-
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Set and forget - czyli mniej znaczy wiecej.

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

czesc, pewnie malo wiem ale co to jest handel typu WoW?

Awatar użytkownika
Dareczekart
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 377
Rejestracja: 29 mar 2012, 00:09

Re: Set and forget - czyli mniej znaczy wiecej.

Nieprzeczytany post autor: Dareczekart »

Witam.

WoW trade jest skomplikowany poniewaz poczatkujacy wszedzie widza WoW. W zasadzie konstrukcja tego zagrania przypomina podwojne dno. Jednak musi zostac wiele czynnikow i moment wejscia stanowi klucz do sukcesu. AUD/CAD jest takim zagraniem. Ogolne zasady takiego zagrania:

1.przelamana linia trendu na D1- istnieja zasady co do rysowania TL! jesli przelamie z W1 lub nawet z Miesiecznika to jeszcze lepiej.
2. Strefa z HTF musi byc pod kontrola. Caly moment zagrania moze odbywac sie w strefie np.Weekly. W przypadku aud/cad reakcja i otwarcie bylo poza strefa z HTF
3. Strefa z D1 ( patrz wykres aud/cad )musi bys fresh and orginal czyli fresh-nie testowana orginal- patrz w lewo czyli dane historyczne czy taka strefa nie jest efektem innej strefy np. z przed trzech lat. SL ustawiamy 20% ponizej strefy. Wejscie przed strefa np. 3 pips.
4. Jezeli LT zostanie przelamana inna swieca niz poziom ktory powstal wtedy zlecenie ustawiamy wlasnie na tej swiecy traktujac ja jako normalny poziom.
5. Zamiast tygodniowych lub miesiecznych stref S/D mozemy takze uzyc flip zone z tyg lub mies. ( czyli ppz )
6. Przelamanie TL musi byc znaczne minimum 2:1 wielkosi strefy. Oraz musi nastapic otwarcie i zamkniecie 1 swiecy poza strefa i poza TL. Super jest jesli przelamanie usunie strefe naprzeciwko ale to nie jest warunkiem.
7. Handel jest uniewazniony jezeli cena dotknie strefy naprzeciwko z HTF.

To takie podstawowe zasady. Zaleta tej metody jest mechaniczny system czyli zasady ktore nalezy przestrzegac.
I dwie tony doswiadczenia w ich stosowaniu. Ja nie jestem ekspertem i wciaz sie ucze. Szukalem takiego systemu dosc dlugo. Komfortowe jest przegladac liste np.18 punktow, jesli odchaczylem wszystkie to znaczy mam trade.
Poswiecilem 2 miesiace robiac testy na forextester2 wyniki byly niesamowite. Moja podstawowa technika to PA szkola J16. https://www.james16group.us

Pozdrawiam Darek :D

Awatar użytkownika
Dareczekart
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 377
Rejestracja: 29 mar 2012, 00:09

Re: Set and forget - czyli mniej znaczy wiecej.

Nieprzeczytany post autor: Dareczekart »

Chcialbym napisac kilka slow dotyczacych powodu prowadzenia dziennika i kilka zasad w tym dzienniku.

Wszystkie rachunki jakie posiadam sa REAL, pozycje otwierane sa REAL. Wielkosc pozycji- to moja prywatnosc.
Czytalem kilka dziennikum na tym forum i chamstwa tutaj nie brakuje. Nie bede tolerowal takich wpisow bo juz mam swoje lata ( po-40 )i za stary jestem na takie szczekanie z czego nic nie wynika. Nie zamierzam nikogo uczyc, dowac sygnalow bo celem prowadzenia tego dziennika jest wymiana doswiadczen. To wszystko.

Pozdrawiam Darek

Awatar użytkownika
Deszcz
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 841
Rejestracja: 04 lut 2015, 09:46

Re: Set and forget - czyli mniej znaczy wiecej.

Nieprzeczytany post autor: Deszcz »

Mam też ustawione zlecenie na SHORT'a w tym H4 WoW SZ, ale wybrałem maksymalne ekstremum tego ruchu, bo ten wcześniejszy poziom nie wygląda dobrze.
W załączniku mój wykres.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
---> Podaż i Popyt ---> Sukces!
Zapraszam do kontaktu.
Dział Supply & Demand trading
. . . . . . . .(link w profilu)

Awatar użytkownika
Dareczekart
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 377
Rejestracja: 29 mar 2012, 00:09

Re: Set and forget - czyli mniej znaczy wiecej.

Nieprzeczytany post autor: Dareczekart »

Sam odznaczasz strefy? Czy uzywasz wskaznika?

Awatar użytkownika
Deszcz
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 841
Rejestracja: 04 lut 2015, 09:46

Re: Set and forget - czyli mniej znaczy wiecej.

Nieprzeczytany post autor: Deszcz »

Dareczekart pisze:Sam odznaczasz strefy? Czy uzywasz wskaznika?
NIe używam wskaźnika do rysowanie stref, robię to ręcznie.
---> Podaż i Popyt ---> Sukces!
Zapraszam do kontaktu.
Dział Supply & Demand trading
. . . . . . . .(link w profilu)

Awatar użytkownika
Dareczekart
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 377
Rejestracja: 29 mar 2012, 00:09

Re: Set and forget - czyli mniej znaczy wiecej.

Nieprzeczytany post autor: Dareczekart »

AUDCAD- po kolejnym tescie poziomu mamy glebsze spadki. :D

EUR/USD.

TREND SPADKOWY, PA, TYGODNIOWY SUPLLY POD KONTROLA.
TP - blisko tygodnika demand.
Na D1 mamy wow- postawie tam zlecenie buy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Dareczekart
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 377
Rejestracja: 29 mar 2012, 00:09

Re: Set and forget - czyli mniej znaczy wiecej.

Nieprzeczytany post autor: Dareczekart »

TYDZIEN PIERWSZY.

1. AUD/CAD - w grze 185pips. w niedziele przestawie na BE
2. EUR/USD - w grze 80 pips - w niedziele przestawie na BE

W przyszlym tygodniu spodziewam sie wiecej handlu.- na wielu parach wystopily ciekawe sytuacje :D

ODPOWIEDZ