Najszybsza droga z 5000 do MC czyli jak stracić 5 tys.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
MR. D
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1235
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:59

Najszybsza droga z 5000 do MC czyli jak stracić 5 tys.

Nieprzeczytany post autor: MR. D »

Wiele książek, poradników, e-booków uczy jak powinno się handlować na rynku. W wielu punktach się pokrywają zwłaszcza jeśli chodzi o:

1. Zarządzanie wielkością pozycji
2. Ustawianie SL
3. Realizowaniu zysków
4. Używanie lewara.

Co ciekawe większość ludzi handlujących na fx zna te zasady i się do nich stosuje. Dlaczego w takim razie 95% regularnie traci ? Dlaczego każdy zanim zacznie grać w realu próbuje najpierw swoich sił na demo i na nim zarabia a później traci w realu ? Ja zarobiłem na demo w 100% w ciągu miesiąca a następnie grając dokładnie tak samo w realu straciłem 35%, jak to możliwe skoro robiłem wszystko tak samo? Jak to możliwe, że stosując wszystkie zasady regularnie traciłem a w najlepszym wypadku ledwo byłem nad kreską. Jak to możliwe, że jak zacząłem stosować inne, często sprzeczne reguły to zacząłem zarabiać i udało mi się to odrobić ? Postaram się odpowiedzieć na te pytania w trakcie trwania jurnala.

Kilak słów o mnie:

Mam 33 lata z fx związany od trzech lat. Przez ten czas wyróżniam trzy fazy swojego rozwoju:

1. Trwała jeden dzień ;-) tzn przez miesiąc bawiłem się na koncie demo. Po miesiącu gdy podwoiłem depo stwierdziłem, że to proste zajęcie wpłaciłem 10 000 i grając dokładnie tak samo straciłem 3500 jednego dnia ;-) stwierdziłem, że to nie dla mnie.

2. Po 6 miesiącach uzbrojony w wiedzę techniczną po przeczytania masy książek ruszyłem. Przeczytałem wszystkie ze znaczkiem VIB i kilka extra i okazało się, że to też nie to. Nie traciłem szybko, często zarabiałem, ale więcej traciłem niż zarabiałem. W dodatku AT jest zbyt mechaniczna i jeśli wystarczyłoby się jej nauczyć żeby zarabiać to by zarabiała, a jak wiemy tak nie jest.

3. Na jesieni zeszłego roku po kilku miesiącach przeglądania serwisów finansowych i czytania na temat zależności między złotem, stopami, surowcami, walutami itp, itd zacząłem podejście numer trzy. Grałem książkowo zgodnie z trendem małe pozycje, a ze trend był silny to zarobiłem, ale zdecydowanie mniej niż powinienem. Dlaczego ?

Zauważyłem, że grając małą stałą pozycją w dłuższej perspektywie stracisz. Zwyczajnie każdy system ma max. skuteczność 40% a niektóre nawet 30% więc grając stałą wartością będziesz systematycznie tracił. W dodatku od czasu do czasu masz bardzo czytelny sygnał i grając małą pozycją nie wykorzystujesz jego potencjału (Japonia QE, obniżenie stóp UE, QE w Unii, EBC odmówił pożyczek pod zastaw greckiego długu, rekordowe NFP). To kilka przykładów setupów na które trzeba czekać cierpliwie, ale warto. No i patrzyłem jak moje 0,2 lota robi 100-200 pipsów dziennie. Niby fajnie, ale nie po to siedzi się przed ekg tysiące godzin.

To było podstawą do stworzenia pewnych reguł którymi się kieruję.

1. Szukam silnego trendu.
2. Zawsze gram z trendem fundamentalnym EMA 200 na h4 i D1
3. Wypatruję squeeze jak tylko widzę, że wartość pozycji spekulacyjnych jest w punkcie wskazującym wyprzedanie lub wykupienie. Podobnie obserwuję RSI.
4. Ustawiam SL na poziomie 4% depo. Lepiej niż trzy razy wywali niż raz wyczyści konto. Choć często spotyka się opinie, że powinno to być 2%.
5. Nigdy nie uśredniam straty.
6. Nie jestem cały czas w grze. Obserwuję i czekam na sygnał.

Do tej pory to brzmi racjonalnie, ale:
7. Używam bardzo dużego lewara. Oczywiście dochodzę do niego stopniowo, ale CM bardzo często przekracza 80%.
8. Nie zadowalam się zyskiem na poziomie 4-5% depo (chyba, że przy agresywnym skalpie). Lepiej niech wywali na BE+ niż zainkasować 4% depo przegapiając okazję na 24%.
9. Piramiduję zyskowne pozycje, trochę griduje, ale grid sam w sobie wymusza wejście pod prąd czego nie lubię.
10. Istota całego systemu polega na trafieniu raz na jakiś czas trendu który pozwoli nam podwoić depo zamiast sukcesywnie je budować.

W związku z tym, że punkty 3,4,7,8,9,10 są sprzeczne z regułami, których w większości uczą powinienem szybko stracić moje 5k i zaliczyć MC. Zrobimy eksperyment poznawczy, który pokaże nam jak będzie :mrgreen:

Dziennik będzie zawierał mało tekstu i komentarza. Zwyczajnie wejścia i wyjścia a także każdego dnia w którym były operacje podsumowanie dnia. Na koniec dnia też będę podpinał print screen ze stanu rachunku.

Dziennik nie ma na celu wyjaśnienia zasad, którymi się kieruję otwierając pozycję oraz wyznaczając ich zasięg. Jak sam tytuł wskazuje ma na celu pozbawić mnie 5 tys ;-) W momencie jak cel zostanie osiągnięty dziennik zostanie zamknięty :564: Nie wiem czy ktoś wcześniej postawił sobie taki cel :D

Zaczynamy...

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Najszybsza droga z 5000 do MC czyli jak stracić 5 tys.

Nieprzeczytany post autor: highend »

Dajesz sie lubic :))) po malym falstarcie wiem juz, ze spoko z Ciebie gosc :)
Nasz zaklad aktualny rozumiem?
Powodzenia :)
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: Najszybsza droga z 5000 do MC czyli jak stracić 5 tys.

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

highend pisze:Dajesz sie lubic :))) po malym falstarcie wiem juz, ze spoko z Ciebie gosc :)
Nasz zaklad aktualny rozumiem?
Powodzenia :)

Czy koledzy rozmawiają tutaj o jakimś alkoholu? :mrgreen:
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

artik
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 16 gru 2014, 19:15

Re: Najszybsza droga z 5000 do MC czyli jak stracić 5 tys.

Nieprzeczytany post autor: artik »

Witam. MR.D
Świetny wstęp, jeśli można , podłącze się do tego "konkursu" :564:
Jestem podobnego zdania , co do stopy zwrotu .
Założeniem większości drobnych inwetorow FX są większe , niż ponadprzeciętne zyski, co tez wiąże się z ryzykiem utraty kapitału i MC,
z drugiej strony, inwestując na FX - wchodzimy z kwota ,z którą możemy się pożegnać.
Podobny staż na FX (4lata, ) i tez kilka MC, jednak miałem zloty czas ,którego sumując jestem jeszcze na małym plusie.
Jednak zmiany w życiu osobistym (potężne ) -spowodowały brak racjonalizmu, i trzymania się zasad.
System to typowy Day Trading -nawet scalp, korzystam z pol automatu , inwestuje z telefonu (ze względu na prace)-resztę pracy robią ea na serwerze. .
Postaram się w miarę szybko otworzyć świeże konto z podobnym wkładem , i podpiąć do wglądu .
Powodzenia. życzę abyś miał ten watek jak najdłużej.

FxTag
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 496
Rejestracja: 09 gru 2012, 16:42

Re: Najszybsza droga z 5000 do MC czyli jak stracić 5 tys.

Nieprzeczytany post autor: FxTag »

Ambitny plan . Przy dyscyplinie całkiem realny 1do 6. Powodzenia życzę.
Nie bierz wszystkiego jak leci. Same rodzynki ;)
Pozdrawiam i trzymam kciuki

Awatar użytkownika
Płaski
Gaduła
Gaduła
Posty: 131
Rejestracja: 05 cze 2008, 23:16

Re: Najszybsza droga z 5000 do MC czyli jak stracić 5 tys.

Nieprzeczytany post autor: Płaski »

W tym interesie tylko duży lewar się liczy ;)

laser
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 25 cze 2011, 00:45

Re: Najszybsza droga z 5000 do MC czyli jak stracić 5 tys.

Nieprzeczytany post autor: laser »

MR. D pisze:Zwyczajnie każdy system ma max. skuteczność 40% a niektóre nawet 30%
czy bylbys uprzejmy podzielic sie tymi systemami?

Mpapiez

Re: Najszybsza droga z 5000 do MC czyli jak stracić 5 tys.

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

MR. D pisze:
Zauważyłem, że grając małą stałą pozycją w dłuższej perspektywie stracisz. Zwyczajnie każdy system ma max. skuteczność 40% a niektóre nawet 30% więc grając stałą wartością będziesz systematycznie tracił.
Nie żebym się czepaił, ale to jest totalna bzdura :)...
Zobacz sobie chociażby na dziennik niemiaszka.
Rzucając monetą w dłuższej perspektywie byś się kręcił w okolicach 50%...
Dla mnie, jak ktoś schodzi poniżej 50%, to ma bardzo zły system wejść.

Awatar użytkownika
MR. D
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1235
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:59

Re: Najszybsza droga z 5000 do MC czyli jak stracić 5 tys.

Nieprzeczytany post autor: MR. D »

witam wszystkich ;-) po pierwszym dniu dziennika. Niestety nie mam dobrych wieści.

Zaczniemy od odpowiedzi na posty :

1. Highend - chętnie bym się założył, ale określ precyzyjnie poziomy x i y to ja w to wchodzę ;-)
2. Adriano - ja już jedną butelkę Highendowi wiszę, ale zrewanżowałem się setupem na eur/cad więc chyba mi odpuści :D
3. Artik - fajnie, że piszesz i czekam na Twoje konto. Będzie mi o wiele przyjemniej jak wspólnie stracimy po 5 tys. :wink:
4. FxTag - dzięki mam nadzieję, że pójdzie szybko bo nie mam za dużo czasu na forex ;-)
5. Płaski - jesteś moim idolem ;-)
6. Laser - chętnie na bieżąco będe opisywał czym się kierowałem wchodząc więc łatwo będzie to poskładać w całość.
7. Mpapiez - nie czepiasz się. Ja jestem drobnym ciułaczem i ze względu na fakt, że prowadzę dwie firmy mam mało czasu na fx. Gram słabymi systemami o niskiej skuteczności i daleko mi do zawodowców takich jak Ty co mają o wiele lepsze systemy. Nie mogę sobie pozwolić na śledzenie wykresów zresztą do zrealizowania założeń dziennika nie będzie mi wiele godzin potrzebnych a umiejętności jakie mam i metody jakimi się kieruję wystarczą mi żeby wszystko stracić :mrgreen:

Do rzeczy, żeby nie było zbędnego gadania. Niestety ciężki dzień dwa mega ważne spotkania więc kątem oka mogłem patrzeć na wykresy. Nie mam też wprawy w zarządzaniu tak małym rachunkiem dlatego moje ruchy są dosyć chaotyczne.

Tylko dwa wejścia obydwa zamknięte. Postaram się opisać co zdecydowało o otwarciu pozycji.

1. Pozycja EUR/USD - układ knotów na h1 wskazywał, że rynek jest chwilowo wykupiony więc była okazja do szybkiego skalpu. Powinienem to tylko inaczej rozegrać, ale niestety pozycja 0,3 lora i ustawiłem tp na 4% depo i szybko wpadło a powinienem piramidować bo potencjał był zacny. Sl był ustawiony na 2% depo bez zmieniania w BE+

2. Pozycja EUR/CHF - w przerwie między spotkaniami zerknąłem na newsa że SNB zamierza rozszerzyć zakres rachunków z ujemną stopą co musiało pogonić franka do piachu. Nie ma co dywagować nad sygnałami wejścia bo fundament był sygnałem. Zdecydowałem się na EUR/CHF bo wykres h1 edka podpowiadał, że edek jest chwilowo wyprzedany więc może być odreagowanie co pociągnie w górę EUR/CHF. Pozycja 0,2 lota tp ustawione na 4% depo i wpadło. Sł był ustawiony na 4% depo bo po newsach potrafi pobujać ;-)

Tak więc zaliczyłem dzisiaj mały falstart. Zamiast tracić zaliczyłem 8,16% zysku. No cóż początki są trudne, ale jutro nowy dzień i nowe możliwości wtopienia. Trzymajcie za mnie kciuki.

Stan rachunku 5408,71 PLN
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Płaski
Gaduła
Gaduła
Posty: 131
Rejestracja: 05 cze 2008, 23:16

Re: Najszybsza droga z 5000 do MC czyli jak stracić 5 tys.

Nieprzeczytany post autor: Płaski »

No to się też pochwalę dziś zyskami...
Ale padaczkę mam na GpbJpy i jeszcze poczekam i zafajdany FB...trzymam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ