Scalping by Philson Investments

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Philson_Investments

Scalping by Philson Investments

Nieprzeczytany post autor: Philson_Investments »

Witam,
Będziemy journalu prezentować swoje zagrania na TF 1-15 dla poglądu dla siebie samych jak i innych traderów.
Nasz system to scalping z wysoką skutecznością zagrań (powyżej 80%) i minimalizowanie strat - cięcie lub zabezpieczanie pozycji w możliwie najmniejszej stracie (zazwyczaj jest to 3-10 max 20 pipsów chyba że jesteśmy przekonani o prawidłowości zagrania), możliwie jak najszybciej. Obciążenie portfela jest znacznie wyższe niż książkowe przy wejściu w pozycje w związku z tym potencjalne zyski ale i straty są znaczne. Praca odbywa się w trakcie całej sesji europejskiej i amerykańskiej jednak zawrze dążymy do tego by pozycje przed zakończeniem dnia zostały zamknięte lub zabezpieczone - choć to nie jest "żelazna reguła.
O samym systemie gry na tą chwile nie będziemy się wypowiadać, nie jest magicznie skomplikowane jednak w jakimś stopniu autorskie (zresztą po kilkunastu latach doświadczenia dochodzę do wniosku ze strategii gry jest sporo, pracy wymaga jedynie człowiek). W naszym przypadku to poniekąd gra zręcznościowa i chyba o to chodzi.
Zachęcam wszystkich do oglądania, zadawania pytań czy na forum czy prywatnych. Jesteśmy otwarci na wszelkie wnioski i propozycje.
Philson Investments.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Scalping by Philson Investments

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Z ciekawości : jaki jest średni zysk/strata z pozycji?
Powodzenia :)
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Philson_Investments

Re: Scalping by Philson Investments

Nieprzeczytany post autor: Philson_Investments »

meylo pisze:Z ciekawości : jaki jest średni zysk/strata z pozycji?
Powodzenia :)
w stosunku do portfela w czasie sesji europejskiej i US to dosyć spore obciążenie 4 pipsy dają średnio 1% depozytu (obciążenie można sobie obliczyć); wieczorne zagrania jak są zawsze są mniejsze ok. 1/3 pozycji. Liczy się precyzja we wejściu jak długi będzie ruch nigdy nie wiem, mogę sobie dywagować z S/R jednak gramy nieco inaczej, liczy się dużo zyskownych i pewnych zagrań do wyczerpania potencjału.

Philson_Investments

Re: Scalping by Philson Investments

Nieprzeczytany post autor: Philson_Investments »

13.04.2015. chyba ten dzień winien być dniem BE.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Philson_Investments

Re: Scalping by Philson Investments

Nieprzeczytany post autor: Philson_Investments »

14.04.2015.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
koalafx
Gaduła
Gaduła
Posty: 163
Rejestracja: 02 lut 2014, 12:14

Re: Scalping by Philson Investments

Nieprzeczytany post autor: koalafx »

Ladnie to wszystko wyglada.
Czy uzywacie EA oraz czy macie swojego potwierdzonego myfxbook ze gracie na realu ?
Wtedy taki journal bedzie mial sens i moze sie znajda chetni na szkolenie lub sygnaly :-)
Jaki jest % zyskownych do stratnych ?

Philson_Investments

Re: Scalping by Philson Investments

Nieprzeczytany post autor: Philson_Investments »

koalafx pisze:Ladnie to wszystko wyglada.
Czy uzywacie EA oraz czy macie swojego potwierdzonego myfxbook ze gracie na realu ?
Wtedy taki journal bedzie mial sens i moze sie znajda chetni na szkolenie lub sygnaly :-)
Jaki jest % zyskownych do stratnych ?
Dziekuje,
Nasze zasady gry są bardzo proste, trudno powiedzieć czy na pewnym etapie trader jest dobry bo ma dobry system czy porostu wie co robić.
Nie mamy potwierdzonego myfxbooka, przynajmniej na tą chwilę, ze względy na transfer i zakładanie nowych kont w najbliższym czasie na nowy podmiot jak i z innych powodów.
Nie jestem przekonany co do ujawnienia stata z kilku względów - po pierwsze dla ochrony i dotrzymania tajemnicy firmowej jak i lojalności wobec inwestorów; a drugi - chyba bardziej istotny - umawiamy są na stały procent stąd, by nie rozczarować nikogo - nie ujawniamy ile procent jesteśmy wstanie uzyskać w jakimś czasie.
Jak komuś zależy by uzyskać 100% w krótkim okresie to może nas wynająć na taka prace jednak ryzyko utraty kapitału jest ogromne:) - choć może przesadzam - a nam zależy na stabilności, jakości wejść i komfortowej ofercie dla inwestora i tradera.
Co do szkolenia:) nie jest to sposób prowadzenia działalności a jedynie dodatek; przygotowanie tradera to z pewnością nie książki a nauka od innego tradera i praktyka; Nie zależy nam w tym temacie na ilości a jakości; aktualna oferta wspólnego klikania to zaledwie wstępne rozpoznanie i pomoc w zajmowaniu pozycji, pokazanie ze można coś urwać dla siebie na rynku. Szkolenia na naszym systemie mamy właściwie przygotowane ale nie chcemy teraz go realizować z braku czasy i projektów jakie chcemy zrealizować w najbliższym czasie .
Procent zyskownych pozycji do strat waha się od 82-92% zazwyczaj miesięcznie, jak widać na screenach często zaliczamy BE co pozwala nam bronić portfela a starty staramy ciąć jak najszybciej. Sama zasada scalpingu jest również dogodna ponieważ nie ma nic bardziej deprymującego niż wejście w pozycję czekanie na 50 pipsów i skończyć na SL. Juz wole 10 razy wejść po 5 pipsów nie czekać cały dzień na "zbawienie". A zarobić dziennie coś trzeba bo z tego żyjemy.
Ogólnie jurnal jest prowadzony dla nas samych no i by rozszerzyć kontakty:)
Pozdrawiam PI

Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: Scalping by Philson Investments

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

Uuuuuuuuuuuuuuuuuu fajne tłumaczonko a wystarczyłby napisać, że nie macie potwierdzonego i mieć nie będziecie. :mrgreen:
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

Mpapiez

Re: Scalping by Philson Investments

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Wszystko to pięknie brzmi, tylko mi 1 rzecz w tej układance nie pasuje.
Na obrazku widze około 13 wejść. Przy skuteczności około 90% mogę zaryzykować stwierdzenie że robicie na luzie 30-40 pipsów dziennie.

Weźmy wariant optymistyczny 40 pipsów.
Napisałeś że 4 pipsy to 1% depo, więc w tym momencie mówisz, że dziennie robicie około 10% depo.
Nawet jeżeli macie stałą baze %, a nie procent składany, to w tym momencie robicie na luzie minimum około 200% miesięcznie. Reasumując, podając te szczątkowe informacje już nam ujawniłeś ile teoretycznie zarabiacie.

Nawet jeżeli jest was tylko 2 "wspólników", to przy tak sprawdzonym systemie robicie ściepe na konto po 25k pln i już po pierwszym miesiącu jesteś 100k pln do przodu.
Potem przy tak piekielnie skutecznej metodzie to lawina kasy idzie...

I tutaj nie rozumiem jednego, po co wam jacykolwiek inwestorzy ? Po cholernie wam obcy kapitał za który odpowiadacie, skoro w ciągu roku możecie wypracować taki, który was ustawia na mega poziomie ?
Chyba rok po 20k pln pensji możecie przebiedować żeby zbudować większy kapitał ?
A jak już bardzo chcecie, to idzćie do Goldmanów, to oni was ozłocą za taki system.

Co do wykręcania się od myfxbooka, sorry ale mojej ufności tym byście nie kupili, bo skąd mam wiedzieć że na wykres nie nanosisz tylko 1-2 stratnych pozycji a resztę ukrywasz pozostawiając tylko zyskowne ?

Osobiście myślę że ten journal raczej służy tylko do szukaniu inwestorów i chętnych na ewentualne szkolenia.

W każdym bądź razie, powodzenia.

Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: Scalping by Philson Investments

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

Mpapiez pisze:Wszystko to pięknie brzmi, tylko mi 1 rzecz w tej układance nie pasuje.
Na obrazku widze około 13 wejść. Przy skuteczności około 90% mogę zaryzykować stwierdzenie że robicie na luzie 30-40 pipsów dziennie.

Weźmy wariant optymistyczny 40 pipsów.
Napisałeś że 4 pipsy to 1% depo, więc w tym momencie mówisz, że dziennie robicie około 10% depo.
Nawet jeżeli macie stałą baze %, a nie procent składany, to w tym momencie robicie na luzie minimum około 200% miesięcznie. Reasumując, podając te szczątkowe informacje już nam ujawniłeś ile teoretycznie zarabiacie.

Nawet jeżeli jest was tylko 2 "wspólników", to przy tak sprawdzonym systemie robicie ściepe na konto po 25k pln i już po pierwszym miesiącu jesteś 100k pln do przodu.
Potem przy tak piekielnie skutecznej metodzie to lawina kasy idzie...

I tutaj nie rozumiem jednego, po co wam jacykolwiek inwestorzy ? Po cholernie wam obcy kapitał za który odpowiadacie, skoro w ciągu roku możecie wypracować taki, który was ustawia na mega poziomie ?
Chyba rok po 20k pln pensji możecie przebiedować żeby zbudować większy kapitał ?
A jak już bardzo chcecie, to idzćie do Goldmanów, to oni was ozłocą za taki system.

Co do wykręcania się od myfxbooka, sorry ale mojej ufności tym byście nie kupili, bo skąd mam wiedzieć że na wykres nie nanosisz tylko 1-2 stratnych pozycji a resztę ukrywasz pozostawiając tylko zyskowne ?

Osobiście myślę że ten journal raczej służy tylko do szukaniu inwestorów i chętnych na ewentualne szkolenia.

W każdym bądź razie, powodzenia.

Ładnie podsumowane. Trafne. Będą kluczyć z podpięciem myfxbooka czy ff. :mrgreen:
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

ODPOWIEDZ