Od 1.000zł - cel: 2.000zł.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Od 1.000zł - cel: 2.000zł.

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Witam. Sam czytam dzienniki, więc postanowiłem też założyć.
Z rynkiem FX mam do czynienia w zasadzie od miesiąca. Założyłem rachunek z mikrolotami żeby zobaczyć jak to działa, nauczyć się czegoś.

Ten dziennik to taki projekt mający na celu sprawdzenie: 1. czy mogę podwoić zainwestowaną kwotę pieniędzy. 2. Jeżeli tak to w jakim czasie.

Od razu powiem, że nie chodzi mi o postawienie wszystkiego na jedną dużą transakcję - ja wiem, że są osoby które są w stanie podwoić tę sumę w ciągu paru minut. Ja nie czuję się do tego kompetentny. Gramy powiedzmy 0,01lota na transakcję, przy tym staramy się otwierać raczej transakcje pojedynczo, góra kilka jednocześnie - preferowane im mniej na raz tym lepiej. Piszę "my" bo chętnie będę czytał również Wasze typy, podpowiedzi, sugestie, rady.
Jeżeli mi się nie uda osiągnąć zamierzonego celu, to będę szczęśliwy nawet, jeżeli po roku będę 10% na plusie. Liczę się też jednak z możliwością wyzerowania stanu rachunku.

Uprzedzając pytania typu: czy warto sobie zawracać głowę jedynie podwojeniem zainwestowanej kwoty- dla mnie warto. Jeżeli da się podwoić 1.000zł, to potem może spróbujemy podwoić 5tys, 10, 30, może 50. Może być fajna zabawa. Zapraszam :-)

Awatar użytkownika
sgorn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1208
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:29

Re: Od 1.000zł - cel: 2.000zł.

Nieprzeczytany post autor: sgorn »

cześć :)
na początku życzę Ci powodzonka :)
Ci co piszą że podwajają w pare minut kapitał to "farciarze" a nie inwestorzy. ;) skup sie na INWESTOWANIU. graj rozsądnie, załóż sobie 1 % depo na transakcje, nie graj stalym lotem-to nie ma sensu.
Podwoić kapitał-cel szczytny. Odpowiedz sobie na pytanie co jest dla Ciebie wazniejsze - próbować podwoić kapitał czy zarabiać systematycznie?
Wicks reject areas and bodies explore them-MightyOne
Nie ważne czy miałeś rację czy nie,ważne jak dużo zarobiłeś posiadając rację i jak mało straciłeś, myląc się.

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Od 1.000zł - cel: 2.000zł.

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

sgorn pisze:cześć :)
na początku życzę Ci powodzonka :)
Dzięki :-) Jeżeli chodzi o pytanie podwoić czy zarabiać systematycznie - to chyba jedno nie przeczy drugiemu. Można po jakimś czasie spróbować do tego podwajania dążyć w jakiś systematyczny sposób - np. każdego dnia spróbować osiągnąć +5zł - o coś takiego chodzi?

Awatar użytkownika
sgorn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1208
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:29

Re: Od 1.000zł - cel: 2.000zł.

Nieprzeczytany post autor: sgorn »

jedno nie przeczy drugiemu to fakt. Tyle ze PODWAJANIE w miarę krótkim czasie to czysty hazard. nie ma nic to wspolnego z inwestowaniem. zadaj sobie kolejne pytanie: czy zalezy Tobie podwoić oszczednosci czy chcesz regularnie zarabiac? regularnie tzn. np 10 % miesiecznie?
Wicks reject areas and bodies explore them-MightyOne
Nie ważne czy miałeś rację czy nie,ważne jak dużo zarobiłeś posiadając rację i jak mało straciłeś, myląc się.

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Od 1.000zł - cel: 2.000zł.

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

sgorn pisze: Tyle ze PODWAJANIE w miarę krótkim czasie to czysty hazard. nie ma nic to wspolnego z inwestowaniem. zadaj sobie kolejne pytanie: czy zalezy Tobie podwoić oszczednosci czy chcesz regularnie zarabiac? regularnie tzn. np 10 % miesiecznie?
Nie, mnie absolutnie nie chodzi o hazard. Nigdzie mi się nie spieszy. Uważam, że 10% nawet nie miesięcznie a rocznie to bardzo dobry zysk :-)

Awatar użytkownika
michosz
Gaduła
Gaduła
Posty: 144
Rejestracja: 29 cze 2012, 22:43

Re: Od 1.000zł - cel: 2.000zł.

Nieprzeczytany post autor: michosz »

mając tysiaka to możesz grać trochę większym lotem niż 0,01. Tak jak pisał sgorn , przeznaczaj na transakcje ustalony procent np. 2-4%. Grasz daytrading czy swing ? Wiadomo im mniejszy stop, tym większym lotem możesz wejść.
Ale jeżeli jesteś początkujący to polecam wątek asmodeusa. Albo dziennik ZielonejMgielki , też nieźle tam gra.
Początkującym zawsze będę polecał grać z wyższych interwałów.

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Od 1.000zł - cel: 2.000zł.

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

michosz pisze:mając tysiaka to możesz grać trochę większym lotem niż 0,01. Tak jak pisał sgorn , przeznaczaj na transakcje ustalony procent np. 2-4%. Grasz daytrading czy swing ? Wiadomo im mniejszy stop, tym większym lotem możesz wejść.
Ale jeżeli jesteś początkujący to polecam wątek asmodeusa. Albo dziennik ZielonejMgielki , też nieźle tam gra.
Początkującym zawsze będę polecał grać z wyższych interwałów.
Dzięki. Co do pytania o daytrading czy swing - to będzie już zależne od sytuacji. Jeżeli chodzi o polską walutę, to zamierzam otwierać czasami krótkie pozycje, które nieraz trzeba będzie potrzymać.

Awatar użytkownika
devport
Gaduła
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: 20 mar 2012, 16:29

Re: Od 1.000zł - cel: 2.000zł.

Nieprzeczytany post autor: devport »

Na początek życzę powodzenia.

Jednak bardziej niż o podwojeniu może pomyśl o utrzymaniu tej kwoty depozytu i jej nie wyzerowaniu.
I nie polecam wykresów mniejszych jak H1.
Powodzenia.
Wracam po latach przerwy....

MajorGC
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 806
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:39

Re: Od 1.000zł - cel: 2.000zł.

Nieprzeczytany post autor: MajorGC »

sgorn pisze:cześć :)
nie graj stalym lotem-to nie ma sensu.
Hej sgorn mozesz ta mysl rozwinac? Co masz konkretnie na mysli? W jakich momentach zwiekszasz/zmniejszasz wielkosc pozycji? Domyslam sie z Ty tradujesz na duzych interwalach i o duzym SL, co daje miejsce do zmieniania wielkosci SL i wielkosci pozycji.
"Zanim zareagujesz - pomyśl, zanim wydasz - zarób, zanim sie poddasz - spróbuj." Ernest Hemingway

handlare
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 395
Rejestracja: 10 lut 2013, 14:19

Re: Od 1.000zł - cel: 2.000zł.

Nieprzeczytany post autor: handlare »

Witaj PaulGilbert

Masz 1000PLN, żeby mieć komfort podczas zawierania transakcji, żebyś nie czul strachu o swój depozyt, nie bał sie straty - co bezpośrednio wiąże sie ze strachem podczas zajęcia jak również utrzymania pozycji, proponuję zastanowić się nad MM, dokładnie to o czym pisał sgorn.
Załóżmy że masz rachunek w PLN, grasz załóżmy na parach z dolarem w mianowniku, czyli 0,01L to jest na chwilę obecną 0,33PLN, przy funcie w mianowniku jest to ok. 0,49PLN, a zlotówce 10gr.
W zależności od zakładanego SL dobierasz wielkość pozycji.
Na początek, doskonale jeżeli będzie to 1 - 2%, przyjmijmy 2%, trochę hazardu ;)
2% z 1000PLN to jest 20PLN, na taka stratę możesz pozwolić sobie przy pojedynczym zagraniu.
I teraz wielkość pozycji zajmujesz w zależności od SL jaki musisz ustawić.
20PLN przy 0,01L to jest 60pips - to będzie SL zgodny z Twoim planem, możesz sobie na taki pozwolić, ale oczywiście, jeżeli uznasz, że SL jaki musisz ustawić wynosi jedynie 20pips, wtedy z czystym sumieniem potrajasz wielkość pozycji do 0,03L, wtedy jeden pips wart będzie ok. 0,99PLN, a Ty, nawet przy wycięciu pozycji jesteś w plecy założone 20PLN.

Tyle ode mnie, jeżeli już o tym wiedziałeś, to piszę gwoli przypomnienia, może zajrzy tu ktoś komu to się przyda. :)

Pozdrawiam i sukcesów życzę.
nowa jakość

ODPOWIEDZ