Marcinmijagi vs Czysty wykres

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
marcinmijagi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 790
Rejestracja: 23 sty 2012, 13:26

Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: marcinmijagi »

Witam! Po roku gry na forex postanowilem zalozyc dziennik. Gdy pierwszy raz otworzylem platforme transakcyjna na ekranie komputera nie mialem pojecia nawet co oznaczaja przyciski "S" i "K", dzis juz sie troszke nauczylem, jednak zarabianie jeszcze do glowy mi nie weszlo. Dziennik bedzie dla mnie motywacja by trzymac sie zasad i nie grac bezsensownych trejdow.
Jesli chodzi o gre to bedzie ona odbywala sie na czystym wykresie, glownie para Eur/Usd. Wejscia w pozycje na podstawie wsparc i oporow, lini trendu, rgr, zl .Glownie chodzi o to zeby zawsze byl powod do otwarcia pozycji (zdarza sie czesto ze gram na zasadzie "a to teraz sobie sprzedam"). Jesli chodzi o kapital poczatkowy to nie bede pisal szczegolow, najwazniejsze zeby stop loss nigdy nie byl wiekszy niz 10 pips, natomiast tp bedzie zalezal od sytuacji na wykresie. Nie wiem co wiecej napisac, mam nadzieje ze chec prowadzenie dziennika nie zniknie zbyt wczesnie.
Zachecam, do zagladania i krytykowania moich poczynan. Pozdrawiam!
Cytaty, pipsów nie dają.

overall

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: overall »

Hej, kilka pytan :)

W jakich godzinach czasowych zamierzasz grać?
Na jakim interwale?
Na ile stratnych transakcji z rzędu w czasie jednego dnia mozesz sobie pozwolić?
Jaki wynik w pipsach w ciągu dnia cie zadawala i na ktorego podstawie konczysz gre?
Grasz stałą wielkością lota?

pozdrawiam :)

edit, czy aby na pewno tylko czysty wykres? czy nie podkusi cie wejscie na to forum by przeczytac opinie innych? czy ominiesz szerokim łukiem strony brokerskie wraz z analizami na edwardzie? czy aby na pewno będziesz tylko ty i wykres bez wskazników, hah ! :)

Awatar użytkownika
marcinmijagi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 790
Rejestracja: 23 sty 2012, 13:26

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: marcinmijagi »

Hej! Dzieki za zainteresowanie, juz odpowiadam:
1. pracuje w ciagu dnia, wiec ciezko sie dostosowac do konkretnych godzin, najczesciej beda to pory wieczorne.
2. analize robie na interwalach od miesiecznego do minutowego-czyli na wszystkich, natomiast wejscie zawsze na minutowym.
3. postaram sie wchodzic zawsze wtedy gdy pojawi sie sygnal, nie ma znaczenia czy strace wszystko w jeden dzien czy w miesiac, odchodze od komputera gdy uznam ze zbyt dlugo trzeba czekac na sygnal, moj plan nie mowi nic o ograniczonej ilosci wejsc w ciagu dnia.
4. przed wejsciem w rynek szukam miejsca w ktorym bede chcial zamknac pozycje, jesli uda sie zabezpieczyc wejscie na plus to pozostaje mi tylko trzymac kciuki :lol:
5. glownie gram 0.1 lota ale to nie jest sztywna regula.
Przegladanie roznych stron o tematyce forexowej w niczym mi nie przeszkadza, jesli bede widzial rgr lub linie trendu zaden super analityk mi nie powie ze tam tego nie ma. Nigdy nie wszedlem w pozycje tylko dlatego ze ktos tak radzil.
Pozdrawiam!
Cytaty, pipsów nie dają.

overall

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: overall »

3. uwierz mi ze dobrze jest miec taki plan bo bardzo szybko mozna w ten sposob ,,emocjonalnie wyczyscic konto,, :)

Awatar użytkownika
marcinmijagi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 790
Rejestracja: 23 sty 2012, 13:26

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: marcinmijagi »

overall pisze:3. uwierz mi ze dobrze jest miec taki plan bo bardzo szybko mozna w ten sposob ,,emocjonalnie wyczyscic konto,, :)

Dzieki za rade, pomysle nad tym.

Oto moje pierwsze dwa wejscia w dzienniku:
usd/jpy -wejscie od zl z h1
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Cytaty, pipsów nie dają.

Awatar użytkownika
marcinmijagi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 790
Rejestracja: 23 sty 2012, 13:26

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: marcinmijagi »

eur/usd- juz zamkniete na sl. wszedlem na dojscie do zl z h1 , liczylem ze cena odbije sie od lokalnego oporu. Pospieszylem sie bo ni ezaczekalem na odwrot tylko zlozylem zlecenie gdy cena doszla do bialej lini na wykresie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Cytaty, pipsów nie dają.

Awatar użytkownika
marcinmijagi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 790
Rejestracja: 23 sty 2012, 13:26

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: marcinmijagi »

dzisiaj eska na eur/usd, powod wejscia w s to rgr na h4, w tredzie spadkowym na m5 wszedlem od zl z m30.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Cytaty, pipsów nie dają.

stapik
Bywalec
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 16 paź 2011, 16:48

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: stapik »

Witam Mam podobny staż jak i ty, minął rok a zysków nie widać jak obiecują reklamy. Będę śledził twoje poczynania z nadzieją że i ja się czegoś nauczę (w końcu). Podobnie jak i ty mam problem z "a teraz se sprzedam" po czym cena idzie do góry.
Życzę nam powodzenia

overall

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: overall »

stapik pisze:Witam Mam podobny staż jak i ty, minął rok a zysków nie widać jak obiecują reklamy. Będę śledził twoje poczynania z nadzieją że i ja się czegoś nauczę (w końcu). Podobnie jak i ty mam problem z "a teraz se sprzedam" po czym cena idzie do góry.
Życzę nam powodzenia

reklamy kłamią, to nie wiesz? :)


spokojnie, nie poddawaj sie

Awatar użytkownika
marcinmijagi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 790
Rejestracja: 23 sty 2012, 13:26

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: marcinmijagi »

marcinmijagi pisze:dzisiaj eska na eur/usd, powod wejscia w s to rgr na h4, w tredzie spadkowym na m5 wszedlem od zl z m30.
zaliczony sl.
dzis kolejne dwa wejscia: eur/jpy -eska- cena dotarla do zl z 1w, pojawil sie trend spadkowy na m1, otwarlem pozycje gdy cena doszla do oporu na m1 no i wyszlo jak zwykle na minus.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Cytaty, pipsów nie dają.

ODPOWIEDZ