Dziennik uzytkownika 10pips_a_day

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
10pips_a_day

Dziennik uzytkownika 10pips_a_day

Nieprzeczytany post autor: 10pips_a_day »

Witam Wszystkich,

Z rynkiem FX jestem związany od ponad 3 lat.
Przygodę z nim zacząłem od namowy kolegi, który podobno osiągał na nim wyśmienite wyniki (przynajmniej tak się chwalił). W rzeczywistości wtopił nie jedno depo. Była to osoba, która działał w myśl zasady, że najwięcej o swoich sukcesach opowiadają najwięksi luzerzy.
Sam przeszedłem przez wszystkie etapy Tradera.
Obecnie gram kilkoma systemami, w zależności od sytuacji, pary trendu itd….

Swoim dziennikiem chcę pokazać, dwa moje autorskie systemy, które wydają mi się obecnie najbezpieczniejsze, są przetestowane i przynoszą stabilne zyski. Nie zamierzam jednak ujawniać ich szczegółów w tej chwili z kilku powodów.

Ich robocze nazwy to:
- Monady – TP 5-10 pipsów, SL 32 pipsy przy bardzo dużym locie w porównaniu do wielkości konta ale ze skutecznością większą niż 95%. Generuje on, jak sama nazwa mówi, max tyle wejść na miesiąc ile jest poniedziałków w miesiącu.
- The Same Directions – TP 10 pispów, SL 52, ryzyko na pozycję 16%, skuteczności także na poziomie większym niż 90%. Wejść max na tydzień 5, max 1 na dzień.

Systemy te opierają się wyłącznie na mojej obserwacji rynku i zasady, że na rynku jesteśmy tylko planktonem/płotkami pływającymi wśród rekinów.
Do generowania sygnałów nie potrzebuję żadnych wykresów, wręcz ich obserwacji może zniechęcać do otwierania pozycji z kierunkiem pokazywanym przez system. Każdy ze systemów ma kilka ważnych zasad, których przestrzeganie gwarantuje zyski.

Pierwszy system angażuje mnie w tygodniu od 1 do 3h, drugi 20 min na dzień.

Oba systemy działają na parze EURUSD.

Aby pokazać ich wyniki właśnie otworzyłem konto realne w GO4X, na które wpłaciłem 500 zł a drugie tyle otrzymałem gratis.
Dźwignia 1:200.

Pierwszy cel to zarobienie do 31 lipca 500 zł. Jeżeli zarobię ta sumę lub stracę przed tą data wstrzymuje grę co wynika z regulaminu promocji GO4X.

Wyniki będą dostępne poprzez serwis myfxbook.com

Strat jak tylko aktywują mi konto.

Awatar użytkownika
Gwyn_Bleidd
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 75
Rejestracja: 04 gru 2010, 11:58

Nieprzeczytany post autor: Gwyn_Bleidd »

Good luck <&> have fun ;))
Życie to surfing, więc nie bój się fal.

Awatar użytkownika
Good Will Hunting
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1067
Rejestracja: 24 sty 2011, 13:49

Nieprzeczytany post autor: Good Will Hunting »

Mogę wiedzieć jak długo testujesz swoje systemy? Jakiś czas temu interesował mnie podobny system do tych, które tu prezentujesz ale, z całym szacunkiem dla Ciebie i Twojego pomysłu, nie dawał on za cholerę szans na regularne zyski niezależnie od wprowadzonych wielkości TP i SL.

Pozdrawiam.
Wolałbym umrzeć niż przegrać.

Nie pisz do mnie PW ponieważ mam bana. Pisz na skypie.

Awatar użytkownika
Pełnomocnik
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 549
Rejestracja: 01 lip 2010, 00:12

Nieprzeczytany post autor: Pełnomocnik »

Hej

Trzymam kciuki, ale obawiam sie ze te 95% skutecznosci przy takim RR jest mozliwe ale do czasu kiedy depo wyleci w powietrze :lol:

Mr.T

Nieprzeczytany post autor: Mr.T »

Trzymam kciuki, ale obawiam sie ze te 95% skutecznosci przy takim RR jest mozliwe ale do czasu kiedy depo wyleci w powietrze
Eeee tam pełnomocnik-musiałes Mu zepsuć humor :wink:
i na dodatek ten broker....mieszanka wybuchowa
No ale powodzenia życzę również

Awatar użytkownika
andymen
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 594
Rejestracja: 04 wrz 2010, 14:12

Re: Dziennik uzytkownika 10pips_a_day

Nieprzeczytany post autor: andymen »

10pips_a_day pisze:...otworzyłem konto realne w GO4X, na które wpłaciłem 500 zł a drugie tyle otrzymałem gratis.
Dźwignia 1:200.

Pierwszy cel to zarobienie do 31 lipca 500 zł.
100% w 3 miesiące bardzo ambitny cel. Jak grałem pierwsze 3 miesiące też tyle zakładałem :lol: Potem 100% po 6 miesiącach... A potem zacząłem rozsądnie planować :D

Powodzenia, bo bardzo będzie Ci potrzebne :wink:

EDIT: Zauważyłem, że piszesz również o gratisie, więc teoretycznie można przyjąć 50%, ale nie zmieniam tego co napisałem powyżej.
"Pewność siebie nie bierze się z nieomylności, ale z umiejętności radzenia sobie z błędami."
"Udany dzień, to dzień kiedy trzymasz się zasad od otwarcia pozycji po zarządzanie kapitałem".
Brett Steenbarger

MaxRipper
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 740
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:55

Nieprzeczytany post autor: MaxRipper »

andymen pisze:100% w 3 miesiące bardzo ambitny cel. Jak grałem pierwsze 3 miesiące też tyle zakładałem Potem 100% po 6 miesiącach... A potem zacząłem rozsądnie planować
Andy tak na marginesie to nie istnieje coś takiego jak ograniczenie wielkości zysku. Dla ciebie 100% w 3 miesiące może być niemożliwe a dla innego tradera to jest możliwe w tydzień. Wszystko zależy od nas i naszej wiedzy.

Dodam, że w większości strategii wiele zależy od wielkości ryzyka na pozycję, jednakże są takie strategie, które przy - co ciekawe - relatywnie niskim ryzyku wyciągają z rynku niesamowity %. Tylko wiedza i czynniki psychologiczne są w tym momencie ograniczeniem...

Awatar użytkownika
andymen
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 594
Rejestracja: 04 wrz 2010, 14:12

Nieprzeczytany post autor: andymen »

MaxRipper pisze:
Andy tak na marginesie to nie istnieje coś takiego jak ograniczenie wielkości zysku. Dla ciebie 100% w 3 miesiące może być niemożliwe a dla innego tradera to jest możliwe w tydzień. Wszystko zależy od nas i naszej wiedzy.
Max zgadzam się, ale nie mam na myśli jednorazowego wyskoku, tylko sukcesywnego zarabiania miesiąc w miesiąc takich powiedzmy 100% zysku. A z tym jest już zupełnie inna historia :lol:
"Pewność siebie nie bierze się z nieomylności, ale z umiejętności radzenia sobie z błędami."
"Udany dzień, to dzień kiedy trzymasz się zasad od otwarcia pozycji po zarządzanie kapitałem".
Brett Steenbarger

Awatar użytkownika
Microbi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1157
Rejestracja: 25 lut 2010, 00:49

Nieprzeczytany post autor: Microbi »

andymen pisze:Max zgadzam się, ale nie mam na myśli jednorazowego wyskoku, tylko sukcesywnego zarabiania miesiąc w miesiąc takich powiedzmy 100% zysku. A z tym jest już zupełnie inna historia
miesiac wmiesiac pewnie tak, ale znam traderow co robia srednio 20-40% miesiac w miesiac , wiec da sie, ale to kwestia psychiki i wiary w siebie :-)

10pips_a_day

Nieprzeczytany post autor: 10pips_a_day »

Dzięki za zainteresowanie moim dziennikiem.

Odpowadając na poszczegolne pytania:

Monday`em gram już ponad rok od marca 2010.
The Same Directions - od pół roku i tu dodam, że start na min miałem w realu fatalny, w ciągu pierwszego miesiąca trzy straty :/
System ten został przeze mnie przebadane na danych historycznych od listopada 2009 i ma przewagę jak na razie statystyczna dość dużą.

Muszę ugrać tylko 50%. Bonus dostaje od razu.

Psycha i wiara w system jest wg mnie najważniejsza.


Jak będzie z moimi wynikami, zobaczymy za 3 miesiące.

Jeżeli osiągnę zysk przed upływem 31 lipca zawieszam grę na tym koncie i czekam do 1.08.

ODPOWIEDZ