Aldehyt - Dziennik

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Aldehyt
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 25 kwie 2011, 19:21

Aldehyt - Dziennik

Nieprzeczytany post autor: Aldehyt »

Witam serdecznie:

Nie widziałem odpowiedniego działu na to co chcę zrobić, a będzie to dziennik moich postępów. Forexem interesuje się od niedawna będą to może 2 tygodnie, i moja gra jak narazie będzie opierała się o grę demo. Będe tu zamieszczał screeny z krokami jakie wykonałem i ich wytłumaczenie od was. Bede spodziewał się jakiegoś feed backu, i obiektywnych rad.

O mnie: Mam 24 lata, wiedzę chłonę szybko, swoją grę chce oprzeć o PA.
Wraz z czasem moją wiedzę będę poszerzał, i chciałbym mieć udokumentowane swoje postępy/wpadki aby jakoś to w głowie wszystko usystematyzować.

Dziękuje i pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Mavratus
Gaduła
Gaduła
Posty: 301
Rejestracja: 20 sie 2010, 09:49

Nieprzeczytany post autor: Mavratus »

Jest taki dział... .
Uważaj jest tu dużo zadymiarzy jeśli masz tutaj swoje zdanie i umiesz, wybierać wątki na tym forum na pewno masz predyspozycje. Tylko frajerzy kłócą się kto ma większego.

Aldehyt
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 25 kwie 2011, 19:21

Nieprzeczytany post autor: Aldehyt »

Fakt my bad :)
Obrazek

Screen z EUR/USD M30

Więc tak zaczynam od łapania poziomów oporów, tak jak widać na screenie coś się tam odbijało w kanale || pomiędzy 1.4605 a 1.4355.

Pierwsze moje podejście (czerwone) do wbicia w rynek niedzwiedzi zaczęło się na:

1.4593
SL: 1.4609.
Jednak linia oporu została lekko naruszona i popłynąłem na SL.
-48 euro

Następnie wierząc że trend boczny (tak sie chyba nazywa ten przypadek)
Wróci na swój kanał
zagrałem niedzwiedziami na:
1.4605
zakończyłem na:
1.4550

nie ustawiając tym razem SL z tego względu że siedziałem w domu i miałem wszystko pod kontrolą, jednak różnie to może bywać dlatego też zamierzam ustawiać SL i TP. Problem w tym, że brak mi w tym wyczucia, nie chcę stawiać za małych/ za dużych limitów, boje się popłynięcia lub po prostu niezrealizowania zysków.

Gram mając 1000 euro - tyle bo tyle będzie wynosiła kasa jaką zainwestuje na początku realnej gry.

Saldo pod koniec tego dnia wynosi: 1054 Euro

Risk na jutro: 2% przy 17 pipsach z salda będzie: 0,124 lota więc zakręce najniższą stawką 0.1 lota.

Drugi wykres
Obrazek

Ten screen bardziej do analizy, zastanawia mnie czy te dwa punkty mogą być wyznacznikiem nowego trendu spadkowego, tego się dowiemy pewnie jutro

Dolna czerwona linia, stanowi opór pytanie jak długo on może potrwać ? Czym sobie przybliżyć sytuacje.

To tyle na razie, czekam na komentarze i porady.[/img]

Aldehyt
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 25 kwie 2011, 19:21

Nieprzeczytany post autor: Aldehyt »

Obrazek

Przed wczoraj wszedłem na dziwną pozycję która jak mi się wydaje niema zadnego racjonalnego uzasadnienia, nie miała SL i przetrzymałem ją w nadziei że kurs wróci na swój tor jak się okazało jest tylko gorzej i na minusie. Powinienem chyba tą pozycje zamknąć ale jak widze, nie moge się przełamać do takiej straty.. Niby to tylko wirtualne 47 euro ale, działa na wyobraźnie :P

Podsumowując:

- nie przestrzegam zasad.
- nie mam żadnego systemu.
- wszytkie wejścia są jak narazie na czuja,
- mnóstwo pojęć wciąż jest dla mnie zagadką

Awatar użytkownika
Mavratus
Gaduła
Gaduła
Posty: 301
Rejestracja: 20 sie 2010, 09:49

Nieprzeczytany post autor: Mavratus »

Znaleźć system, grać na demie, przestrzegać zasad (święty w tym nie jestem)
Poczytać o brokerach i typach brokerów, jak dzialają, opanowac platforme, opanować pojęcia dla początkujących (jest taki temat na forum...) to tak na początek... :wink:
Uważaj jest tu dużo zadymiarzy jeśli masz tutaj swoje zdanie i umiesz, wybierać wątki na tym forum na pewno masz predyspozycje. Tylko frajerzy kłócą się kto ma większego.

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

Witam,
proponuję zmienić wykres na np świecowy bo linia przekłamuje strasznie - pokazuje Ci jedną cenę na dany okres czasu a przecież w tym okresie cena miała różne wartości. Świece bardzo ładnie prezentują zmiany. Do poczytania jeśli jeszcze nie zagłębiałeś tematu: http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... hp?t=13859
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

Aldehyt
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 25 kwie 2011, 19:21

Nieprzeczytany post autor: Aldehyt »

Obrazek

Zmartwiłem się czytając posty o nieuczciwości brokerów,.

Wklejam powyżej swój 5 dniowy bilans, i chciałbym abyście zwrócili uwagę na ostatnie 3 moje wejścia.

Są one z dzisiaj, w granicach 10-25 pipsów o łącznej wartości 45. Grane na interwale 30M.

I nazywa się to jeśli dobrze zrozumiałem scalping ?

Moje pytanie, czy gdyby to była prawdziwa Kasa u Tego brokera (Admiral Markets). Czy prawda wyglądała by tak samo ? czy prawda przedstawiona jest w taki sposób aby mi się to wydawało dochodowe ? (czy wykresy wtedy zawsze będą przeciwko mnie? ).
Jak to naprawde wygląda ? jak tego uniknąć ?

nash
Gaduła
Gaduła
Posty: 118
Rejestracja: 14 lut 2010, 01:11

Nieprzeczytany post autor: nash »

Aldehyt pisze:czy prawda przedstawiona jest w taki sposób aby mi się to wydawało dochodowe ? (czy wykresy wtedy zawsze będą przeciwko mnie? ).
Zawsze beda przeciwko tobie :( . Jak tylko klikniesz BUY z sl 20pips, wykres w przeciagu kilku nastepnych sekund zacznie spadac o 20pips, po czym wroci do gory. Gdybys w tym samym czasie sprzedal z sl 20pips wykres poszybowalby na polnoc :roll:

Aldehyt
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 25 kwie 2011, 19:21

Nieprzeczytany post autor: Aldehyt »

Tutaj rozchodzi sie tylko o SL ?
Jezeli nie bede stosowal programowo SL, a wycofywał sie gdy uznam to za słuszne ?

nash
Gaduła
Gaduła
Posty: 118
Rejestracja: 14 lut 2010, 01:11

Nieprzeczytany post autor: nash »

Zartuje oczywiscie. Tj. moim zdaniem jedyna prawda jaka jest to taka, ze jesli tracisz kase to tylko i wylacznie z twojej winy, a nie ze po drugiej stronie u brokera na kazdego klienta maja przydzielonego jednego pracownika ktory tylko czeka aby wykrasc ci twoje 100zl ktore masz na koncie :lol:

ODPOWIEDZ