Price Action & fibonacci ratios/levels

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
michael7
Gaduła
Gaduła
Posty: 317
Rejestracja: 05 mar 2008, 18:34

Price Action & fibonacci ratios/levels

Nieprzeczytany post autor: michael7 »

WItam!

Rynkiem Forex interesuje się już mniej wiecej od 3 lat. Na realu inwestuje z przerwami prawie rok. Od kilku miesięcy już na poważnie.

Dziennik zakładam, żeby analizować swoje zagrania, zarówno zyskowne i stratne.
Przechodząc do celów inwestycyjnych to jest to osiąganie stopy zwrotu na poziomie 10% tygodniowo, przy ryzyku nie przekraczającym 1% na jedną pozycje i nie więcej niż 2% ogółem.
Strategia jaką będe się posługiwał, co widać po temacie journala jest związana ze strategią oparta na Price Action i poziomach fibonacciego. Jeśli chodzi o fibonacciego to jest to szeroko rozumiany harmonic trading (formacje ABCD, XABCD, jak równiez same poziomy jako potencjalne s/r).

Pozycje będą zajmowane głównie na eur/usd i gbp/usd. Oczywiście w przypadku, kiedy uda mi sie znaleźć dogodne miejsca do zajęcia pozycji na innych parach to na pewno z tego korzystam.
Staram się dbać o R/R, który zamierzam utrzymywać powyżej 2.

Jeśli chodzi o samą strategię to pozycję na innych parach niz eur/usd i gbp/usd będe starał się zajmować zgodnie z trendem z H4/D1.
Natomiast eur/usd i gbp/usd TF 15 min i wyższe. W przypadku setupu pod trend wejście tylko na krótkim SL(ok. 10p).

Co do samej strategii to polega ona na znajdywaniu takich poziomów, gdzie można mówić o istnieniu potencjalnego s/r + poziomów fibonacciego.
Podstawą strategii jest dośc krótki SL, co pozwala na uzyskanie dobrego R/R. Preferowane SL to między 10-30 P.

Pozycję będą czasem zajmowane w częściach w przypadku szerokiego PRZ (Potential reversal zone).

Dziennik będe uzupełniał codziennie (tzn. 5 dni roboczych). Postaram się wrzucać wykres z każdą pozycją, która została przeze mnie otwarta i zamknięta. Po zakończeniu każdego tygodnia postaram się analizować co poszło nie tak, a co było dobre.

Obecnie problemem jest %trafnych transakcji, który będe starał się podwyższyć przy zachowaniu R/R>2.

Zaczynam od jutra.

pozdrawiam

manygridi
Gaduła
Gaduła
Posty: 211
Rejestracja: 09 lut 2010, 14:18

Nieprzeczytany post autor: manygridi »

Też gram pod PA + Fibony (ale nie HT) na H1+ więc będę kibicował

powodzenia

PS cele jednak trochę sick- ale siedzisz już w tym trochę więc wiesz co robisz

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

Powodzenia, z chęcią będę przeglądał dziennik. Gram podobnie jak Ty tylko staram się na interwale D1, aktualnie odpada dla mnie zdecydowanie M15 ale podobno PA na wszystkich poziomach działa więc powinno być OK :)
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

Awatar użytkownika
ka7
Gaduła
Gaduła
Posty: 160
Rejestracja: 20 cze 2010, 23:51

Nieprzeczytany post autor: ka7 »

tak i tylko 10% zwrotu tygodniowo, ja mam nadzieje tylko ze jak juz bedziesz miliarderem nie zapomnisz o tych mneij zdolnych spekulantach,i podrzucisz jakas banke, tak tak mowiac mniej zdolnych mam na mysli siebie
Trzeba określić cele I zrobić to mądrze,To do czego dążę to sława i pieniądze,Chce mieć tak jak książę:Posiadłość i pałac,Własną podobiznę w skałach,Tak jak prezydenci w Stanach ,Spędzać życie na muzyce i niekończących balach,

Awatar użytkownika
Grzegosz
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 02 lut 2009, 19:14

Nieprzeczytany post autor: Grzegosz »

michael7 Nie dawaj mu bańki! I tak ją straci, nie ustawi SL-a i bańka wróci na Twoje konto :) i z tego wszystkiego skorzysta tylko broker :)

Zdaje się, że mamy podobny styl, będę śledził Twoje poczynania.
Powodzenia!

Awatar użytkownika
michael7
Gaduła
Gaduła
Posty: 317
Rejestracja: 05 mar 2008, 18:34

Nieprzeczytany post autor: michael7 »

Niestety w dzisiejszym dniu nie otwierałem żadnej pozycji...
Poniedziałki są takie leniwe trochę ;]

pzdr

Awatar użytkownika
michael7
Gaduła
Gaduła
Posty: 317
Rejestracja: 05 mar 2008, 18:34

Nieprzeczytany post autor: michael7 »

Ok...1 pozycja zakonczona...
Wejście całkiem niezłe... na górze zamknąlem 1/3 pozycji... a reszte zostawiłem na BE, które niestety zostało wchłonięte....
Może powinienem zamknąć 2/3 pozycji... ciężko powiedzieć.
A może po prostu trzymac ciasny SL.

Pozycja otwarta była na 1.4177, zamkniete 1/3 1.4201

Jak narazie +0.85%, risk 1%
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
michael7
Gaduła
Gaduła
Posty: 317
Rejestracja: 05 mar 2008, 18:34

Nieprzeczytany post autor: michael7 »

Dzisiaj niestety zaliczyłem kiepski dzień.
Setup na usdcad wreszcie doszedł do PRZ. Wszedłem po uformowaniu się dwóch świeczek na H1, całkiem ładnych zresztą wg mnie, na poziomie 1.272 XA
Sl ustawiłem poniżej tych świeczek.
Cena natomiast zanurkowała niżej i przebiła delikatnie jeszcze 2.618 BC.
Obecnie powróciła i nie wiem jak to interpetować.
Co do wejścia to sądzę, że było w miarę dobre.
Setup miał swoją wadę, był generalnie pod trend.

Kolejna wpadka to eur/usd, gdzie po przebiciu lini trendu na W1 był zdecydowany sygnał na zajęcie długiej pozycji.
Po przebiciu 1.4300 stwierdziłem że podłącze się pod trend na poziomie około 1.4274 i szczerze to przez cały dzień mieliśmy taką strasznie leniwą konsolę dopiero w pewnym momencie cena zaliczyła poziom. Dlaczego nie wszedłem? zwyczajnie o tym zapomniałem i spóżniłem się 10 minut. Następnym razem ustawiam alarm....!!!!! totalna amatorka....

ostateczny bilans: risk: 0.96% loss: -0,96%
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
michael7
Gaduła
Gaduła
Posty: 317
Rejestracja: 05 mar 2008, 18:34

Nieprzeczytany post autor: michael7 »

Dzisiaj wejście na ABCD + 1.618 na D1 na aud/usd
Wejście dosyć ryzykowne ze względu na silny trend, jednakże cena doszła do mogłoby się wydawać psychologicznego poziomu 1.05
Generalnie wejście było po cenie 1.0498. SL 1.0513
1 Tp na 1.0461 chyba trochę za wcześnie patrząc co się póżniej stało z ceną.
Natomiast pozostałą część pozycji, czyli połowe zostawiłem na SL na poziomie 1.0480.
Na obecną chwilę
profit: +1,3% risk: 1,04%

Mam nadzieję że druga pozycja da zarobić. W przypadku zamknięcia SL: profit łączny: +1,93%
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
michael7
Gaduła
Gaduła
Posty: 317
Rejestracja: 05 mar 2008, 18:34

Nieprzeczytany post autor: michael7 »

Niestety aud/usd nie dał więcej zarobić, a więc profit z tej transakcji wyniósł +1,93%.

Ten tydzień nie rozpieszczał biorąc pod uwagę ilośc zawartych pozycji.
Łączny profit wyszedł +1,8%, co jest dalekie od celu (+10%).

Analizując to co mogłem zrobić lepiej to na pewno szkoda nie otwartej długiej pozycji na eur/usd.
Lepiej także mogłem rozegrać pozycje na aud/usd, która w pewnym momencie dawała mi ponad 4%... Myślę, że następnym razem, kiedy będe zagrywał pod prąd to nie będe się wahał brać takich zysków. W przypadku jeśli będzie można sądzić, że trend się odwróci (np. jakaś formacja świecowa na D1) to wtedy zajmę pozycje ponownie.

Postaram się grać również więcej breakout'ów, które jednak ostatnio naprawdę dają zarobić.

pozdrawiam

ODPOWIEDZ