Start

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Lunaris
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 11 lis 2010, 16:42

Start

Nieprzeczytany post autor: Lunaris »

Witam.
W sierpniu zacząłem interesować się inwestowaniem i dowiedziałem się o czymś takim jak forex :D
Wpłaciłem depozyt i bez żadnej wiedzy ani planu zacząłem grać. Czysty hazard. W pierwszym tygodniu zyskałem 50 % depozytu a następnie w ciągu miesiąca straciłem cały depozyt. :oops: Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło bo widze, że potencjał w forexie jest i warto się tym bardziej zainteresować.

Prowadząc ten dziennik będę miał podgląd na postępy jakie robie.

Naukę swoją opieram o dziennik Price Action - Asmodeus8 Journal.

A więc dziś startuję z kontem demo, które, wg założeń powinno być dochodowe przez 3 miesiące z rzędu. Stan konta na dzień dzisiejszy 3000.

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

Lunaris pisze:być dochodowe przez 3 miesiące z rzędu. Stan konta na dzień dzisiejszy 3000.
Zweryfikuj swoje założenia :) - zobacz na moje konto :

http://www.myfxbook.com/members/klonmar ... stwa/21084

:)
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Kadmos
Bywalec
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 02 lis 2010, 20:32

Nieprzeczytany post autor: Kadmos »

Zweryfikuj swoje założenia Smile - zobacz na moje konto :

http://www.myfxbook.com/members/klonmar ... stwa/21084
Nie wygląda to zbyt dobrze liczyłem ze po paru miesiącach nabiera się już takiego doświadczenia ze praktycznie zawsze się jest na większym albo mniejszym ale na plusie :-/
Obrazek

Awatar użytkownika
asmodeus8
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 493
Rejestracja: 20 cze 2010, 19:44

Nieprzeczytany post autor: asmodeus8 »

Kadmos pisze:
Zweryfikuj swoje założenia Smile - zobacz na moje konto :

http://www.myfxbook.com/members/klonmar ... stwa/21084
Nie wygląda to zbyt dobrze liczyłem ze po paru miesiącach nabiera się już takiego doświadczenia ze praktycznie zawsze się jest na większym albo mniejszym ale na plusie :-/
Trzymam kciuki. W razie pytań wal jak w dym.

Happy trading :)
"Remember the definition of a winning attitude: a positive expectation of your efforts with an acceptance that whatever results you get are a perfect reflection of your level of development and what you need to learn to do better." Mark Douglas

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

Kadmos pisze:Nie wygląda to zbyt dobrze liczyłem ze po paru miesiącach nabiera się już takiego doświadczenia ze praktycznie zawsze się jest na większym albo mniejszym ale na plusie n
Oczywiście każdy jest inny - być może Tobie pójdzie lepiej - ale gdyby to było takie proste - to po prostu nie miałby kto tracić :D
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

moreno
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 23 maja 2010, 11:39

Nieprzeczytany post autor: moreno »

Nie wygląda to zbyt dobrze liczyłem ze po paru miesiącach nabiera się już takiego doświadczenia ze praktycznie zawsze się jest na większym albo mniejszym ale na plusie
Zjmuje sie forexem od maja.
I wlasnie jestem w trakcie zerowanie trzeciego depozytu :(
Jak narazie zaliczam MC srednio co 2 miesiace.

Awatar użytkownika
Mariusz M.
Gaduła
Gaduła
Posty: 107
Rejestracja: 07 paź 2008, 00:03

Nieprzeczytany post autor: Mariusz M. »

Będę się przyglądał, bo ambitnie to wygląda.
"Jedyny łatwy dzień... był wczoraj "

Awatar użytkownika
Lunaris
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 11 lis 2010, 16:42

Nieprzeczytany post autor: Lunaris »

klonmarcin dzieki za podanie linka, super strona, zaraz sie tam zarejestruje i nie bede musial recznie prowadzic statystyk :D życze powodzenia i więcej optymizmu.

Kadmos tez licze na to, ze po paru miesiacach nabiore takiego doświadczenia, że już zawsze bedę na plusie i to tym większym a nie mniejszym :D

moreno właśnie po to będę się uczył przez najbliższy czas na demo, żeby nie zerować kolejnego depozytu. Po zzerowaniu pierwszego depozytu, wpłaciłem kolejny depozyt o połowę niższy i znowu po tygodniu jestem 50% na plusie :D i żeby historia się nie powtórzyła tak jak z pierwszym depozytem, wczoraj zamknąłem pozycje na prawdziwym koncie i otworzyłem demo.

Mariusz M. dzięki za słowa otuchy

asmodeus8 super dziennik prowadzisz, wielkie dzięki za dzielenie się wiedzą.

Awatar użytkownika
Lunaris
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 11 lis 2010, 16:42

Nieprzeczytany post autor: Lunaris »

Wczoraj otworzyłem pierwsze pozycje gbpusd sell 0.1 lota cena 1.61024 oraz 1.61035 S/L ustawiłem na 1.62015 T/P jeden na 1.57025 a drugi 1.60000

Decyzję podjąłem na podstawie sugestii wątku asmodeusa, że na wykresie tygodniowym i miesięcznym widać trend malejący. Z wykresu dziennego z formacji świec oraz poziomu wsparcia i oporu wynikało mi, że należy sprzedać.
Rano okazało się, że drugi T/P został osiągnięty co dało mi 64.69 zysku i widziałem, że cena szybko rośnie więc pierwszą pozycję zamknąłem ręcznie przy cenie 1.61144 co dało mi strate -7.4.

Wnioskuję, że zagrałem zbyt pochopnie, to nie była jasna sytuacja na, którą należało by czekać i muszę być bardziej wybredny w wybieraniu odpowiednich okazji.

Teraz wydaje mi się, że jak cena pójdzie jeszcze trochę w górę to może być dobra okazja.

Stan konta: 3057.24

Obrazek

Awatar użytkownika
Lunaris
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 11 lis 2010, 16:42

Nieprzeczytany post autor: Lunaris »

W poniedziałek sprzedałem auddkk w cenie 5.3747. Zagranie przeciw trendowi, i teraz cena utrzymuje się w konsolidacji na minusie. Duzy swap, przez co mam ochote zamknąć tą pozycję, zdecydowałem się na to zagranie ze względu na poziom oporu i utworzenie się spadającej gwiazdy na tygodniowym wykresie.
Obrazek
tygodniowy wykres:
Obrazek

ODPOWIEDZ