Dziennik - Kadmos

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Kadmos
Bywalec
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 02 lis 2010, 20:32

Dziennik - Kadmos

Nieprzeczytany post autor: Kadmos »

Witam
W temacie forexu jestem kompletnie zielony, zainteresowałem się tym jakiś tydzień temu, pobawiłem się trochę demkiem z niezbyt powalającymi rezultatami :-/
Dziennik zakładam przede wszystkim w celu dokumentowania porażek aby chwilowy fart nie wymazał mi ich z pamięci ;-)
Z tego co zaobserwowałem przeglądając forum, dużym problemem po osiągnięciu wyników na demie jest przejście na real. Aby tego uniknąć przynajmniej częściowo chce jak najszybciej zacząć ćwiczyć na normalnym koncie na microlotach, co i tak może zająć trochę czasu biorąc pod uwagę poziom mojej niewiedzy :-)
Na razie nie planuję zamieszczać żadnych analiz bo przy obecnym stanie wiedzy słowo "analiza" było by nadużyciem...
Obrazek

Awatar użytkownika
asmodeus8
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 493
Rejestracja: 20 cze 2010, 19:44

Nieprzeczytany post autor: asmodeus8 »

Witamy

Może na dzień dobry powinieneś opisać swój system

Pozdrawiam i życzę wytrwałości
"Remember the definition of a winning attitude: a positive expectation of your efforts with an acceptance that whatever results you get are a perfect reflection of your level of development and what you need to learn to do better." Mark Douglas

Mr.T

Nieprzeczytany post autor: Mr.T »

Kadmos pisze:Na razie nie planuję zamieszczać żadnych analiz bo przy obecnym stanie wiedzy słowo "analiza" było by nadużyciem...
Dobrze,że masz samokrytykę wobec siebie na początku-powodzenia
Ostatnio zmieniony 07 lis 2010, 22:12 przez Mr.T, łącznie zmieniany 1 raz.

Kadmos
Bywalec
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 02 lis 2010, 20:32

Nieprzeczytany post autor: Kadmos »

Pisanie o wybranym systemie uznałem za zbyt pochopne bo najpierw bym musiał go choć w minimalnym stopniu opanować i stosować ze skutkiem który by na to wskazywał, a biorąc pod uwagę mój staż w temacie forexu to nawet nie jestem w stanie ocenić swoich wyników, a raczej ich braku :-)
No ale to nie zmienia faktu ze obecnie chce zacząć działać głównie w oparciu o system opisany w wątku Naked Trading.

Awatar użytkownika
bigben
Gaduła
Gaduła
Posty: 312
Rejestracja: 18 sie 2009, 13:54

Nieprzeczytany post autor: bigben »

Kadmos pisze:chce jak najszybciej zacząć ćwiczyć na normalnym koncie na microlotach
Nigdzie się nie śpiesz. Poczytaj trochę forum. Polecam na początek wątek "Naked Trading" w dziale systemy i strategie a z journali wątek Asmo który idzie w tym samym kierunku czyli PA (Price Action) tyle że koncentrujemy się głównie na dziennym interwale i na specyficznych formacjach w odpowiednich lokacjach, a jak znasz angielski to polecam forum Kreslika (np. legendarny już wątek Never Lose Again). Dobrze że na początek wpłaciłeś mała kwotę i założyłeś konto z mikrolotami.

Powodzenia i wytrwałości życzę.

Awatar użytkownika
asmodeus8
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 493
Rejestracja: 20 cze 2010, 19:44

Nieprzeczytany post autor: asmodeus8 »

Kadmos pisze:Pisanie o wybranym systemie uznałem za zbyt pochopne bo najpierw bym musiał go choć w minimalnym stopniu opanować i stosować ze skutkiem który by na to wskazywał, a biorąc pod uwagę mój staż w temacie forexu to nawet nie jestem w stanie ocenić swoich wyników, a raczej ich braku :-)
No ale to nie zmienia faktu ze obecnie chce zacząć działać głównie w oparciu o system opisany w wątku Naked Trading.
Naked trading to świetny watek żeby zacząć.

Myślę ze zdecydowanie Pierwszem krokiem (Jak znasz angielski ) Bedzie odwiedzenie:

http://www.fxstreet.com/education/learning-center/

Potem wybierz w miarę prosty system i wykuj go na blachę ale na Ozyrysa nie pakuj sie w to z pieniędzmi jeszcze.
"Remember the definition of a winning attitude: a positive expectation of your efforts with an acceptance that whatever results you get are a perfect reflection of your level of development and what you need to learn to do better." Mark Douglas

Awatar użytkownika
bigben
Gaduła
Gaduła
Posty: 312
Rejestracja: 18 sie 2009, 13:54

Nieprzeczytany post autor: bigben »

I możesz sobie dodać do zakładek jeszcze ten link http://www.babypips.com/school/ Dobrze usystematyzowna kopalnia wiedzy dla początkujących.

Awatar użytkownika
felipeq
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 10 sty 2010, 11:14

Nieprzeczytany post autor: felipeq »

Nie ma co się wstydzić, każdy kiedyś zaczynał, śmiało wrzucaj swoje analizy i trejdy. Szybciej się nauczysz, jak ci wytkniemy konkretne błędy na twoich pozycjach, niż jakbyś miał przetłuc cały wątek o PA, ale tylko teoretycznie.

Do tego możesz rachunek podłączyć do myfxbooka, przydatne statystyki będziesz miał.

Powodzenia

Kadmos
Bywalec
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 02 lis 2010, 20:32

Nieprzeczytany post autor: Kadmos »

Aktualnie korzystam głownie z polskojęzycznych materiałów, z czytaniem po angielsku jest taki problem że jest tam dość często używane wiele terminów których zrozumienie nawet po polsku nie jest dla mnie intuicyjne i wymaga przemyślenia o co właściwie autorowi chodziło ;-)
Zanim zacznę wprowadzać w życie strategię chcę najpierw opanować dobrze podstawy , ciągle zdarza mi się popełnianie głupich błędów, na przykład stawiam za blisko SL i tracę na tym kupę pipsów. Nie zapanowałem też jeszcze nad naiwną wiara ze źle obstawiona pozycja się odwróci w oczekiwanym kierunku co generuje jeszcze więcej strat. Nie mówiąc już o wchodzeniu w rynek praktycznie dla samego wejścia bez żadnych logicznych podstaw dla tego co robię :-/ Nie potrafię po prostu przeczekać.
Konto na myfxbook już założyłem ale nie mogę go do końca zweryfikować zanim nie ruszy giełda.
Dziękuje za wszystkie uwagi i czekam na więcej w miarę rozwoju sytuacji :-)
Obrazek

Kadmos
Bywalec
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 02 lis 2010, 20:32

Nieprzeczytany post autor: Kadmos »

No to odnotowałem pierwszą dużą porażkę na nowym koncie. Na początku wszystko szło dobrze, ale jak się sytuacja odwróciła, zamiast SL wybrałem wiarę w to że się odwróci z powrotem :-/ Efekt jest taki że bez względu jak to się skończy postąpiłem bezsensownie i mam tego pełna świadomość :-(
Obrazek

ODPOWIEDZ