zeusik

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
zeusik
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 18 lis 2005, 19:17

zeusik

Nieprzeczytany post autor: zeusik »

Witam! :lol:

Nie sadzilem ze tu trafie. Na poczatku swojej kadencji polozylem jedno depo strategia , stale TP i oczywiscie rosnace SL :lol: . Myslalem ze TP = 15pips to pewniak i nic nie jest w stanie wyzerowac konta, a jednak gra bez SL i czekanie na zwrot doprowadzilo do MC.

Zalozylem konto demo, konto myfxbook i bede gral glownie odwrotnie do tej mojej 'pewnej' strategii z pierwszych depo he he.
1. jedna para gbpusd
2. staly SL = 15pips
3. pozwol zyskom rosnac czyli TP = do nieskonczonosci. Jezeli TP = 50-70 pipsow przestawiam TP na +15 tak aby w razie cofy pokryc przynajmniej jeden SL.

Poza tym jesli bede 'czul' ostry trend bedzie zwiekszanie zyskownych pozycji.

Pozycje otwarte sa udostepnione na myfxbook wiec nie bede tutaj zbytnio tego komentowal, zwlaszcza ze nie mam czasu na pisanie.

Na pewno bede wstawial komentarze raz dziennie / raz na dwa trzy dni / obrazujac to co sie dzieje z kontem he he.

Jesli ktos ma jakies sugestie prosze bardzo.

Pozdrawiam

AHA i SL = 15 pips to jest ok 1,5% ogolnego kapitalu
Ostatnio zmieniony 12 paź 2010, 19:00 przez zeusik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
<kerimb>
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1460
Rejestracja: 27 sie 2010, 08:01

Nieprzeczytany post autor: <kerimb> »

zeusik pisze:strategia , stale TP i oczywiscie rosnace SL
zeusik pisze:Myslalem ze TP = 15pips to pewniak
:509: :509: :509: Bogu, powaliłeś mnie! Serio! Pozdr!

Awatar użytkownika
<kerimb>
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1460
Rejestracja: 27 sie 2010, 08:01

Nieprzeczytany post autor: <kerimb> »

Kurna, nie mogę, jeszcze się śmieję :mrgreen:

zeusik
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 18 lis 2005, 19:17

Nieprzeczytany post autor: zeusik »

kerimb pełno tu takich , ktorzy mysla tak jak ja myslalem :)

Awatar użytkownika
<kerimb>
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1460
Rejestracja: 27 sie 2010, 08:01

Nieprzeczytany post autor: <kerimb> »

Wiem, ja tak przez sympatię. Poważnie! Z tą strategią, to najlepszy tekst jaki ostatnio czytałem. Prosto z mostu i na temat i o to chodzi. Pzdr i życzę powodzenia!

cinek907
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 16 lis 2008, 23:11

Nieprzeczytany post autor: cinek907 »

Tak z ciekawości spytam jako mniej ogarnięty w temacie :wink: ...czy narzucenie sobie z góry określonego SL(czy też TP) nie jest pewnego rodzaju ograniczeniem? Wejście wejściu nie równe i logiczniejsze wydawałoby się dopasowanie SL do stałego poziomu ryzyka.Pozdrawiam

zeusik
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 18 lis 2005, 19:17

Nieprzeczytany post autor: zeusik »

cinek907 pisze:Tak z ciekawości spytam jako mniej ogarnięty w temacie :wink: ...czy narzucenie sobie z góry określonego SL(czy też TP) nie jest pewnego rodzaju ograniczeniem? Wejście wejściu nie równe i logiczniejsze wydawałoby się dopasowanie SL do stałego poziomu ryzyka.Pozdrawiam
tak wzialem to pod uwage, a wiec jezeli trafi sie na starcie pare SL z rzedu - to po prostu zmniejsze pozycje . SL raczej nie zmienie. Przekonalem sie ze TP = 15pipsow to nie pewniak, chce sie przekonac ze SL = 15 to tez nie pewniak i odwrotnosc zlej strategii bedzie ta dobra - zyskowna. Na to licze.

Jesli chodzi o TP to sie na pewno nie bede ograniczal, jesli rynek bedzie szedl w moim kierunku :lol:

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

zeusik pisze:Jesli ktos ma jakies sugestie prosze bardzo.
Ja tylko odnośnie tego TP=infinity ;)
Zamykaj część pozycji a resztę ustaw na BE
A oprócz tego jak zamkniesz pozycję 100pipsową 4 razy to wynik w pipsach będzie robił wrażenie ;)
np:
pierwszego lota po 25 pipsach
drugiego po 50p
trzeciego po 75p
a na końcu 100p
W sumie wynik będzie 250pips ;)

A tak poważnie to nie tylko przed stratą trzeba się bronić (BE) ale przed utratą zysku też.
Zobaczysz jak to fajnie działa.
Pozdrawiam i powodzenia
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

zeusik
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 18 lis 2005, 19:17

Nieprzeczytany post autor: zeusik »

daromanchester chodzi Ci o to ze jak mam teraz otwartego np. 1lota to podzielic go na 4x0.25 lota i zamykac tak jak napisales?

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

zeusik pisze:daromanchester chodzi Ci o to ze jak mam teraz otwartego np. 1lota to podzielic go na 4x0.25 lota i zamykac tak jak napisales?
Tak.
Nie koniecznie musisz zamykać na 4 razy.
2-3 wystarczy ale można tez i więcej.
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

ODPOWIEDZ