Uzależniony FX

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Don_rafael
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 22 wrz 2010, 02:15

Uzależniony FX

Nieprzeczytany post autor: Don_rafael »

Tytuł – Uzależniony.


Witam. Przede wszystkim piszę ten dziennik dla siebie po to aby usystematyzować moje poczytania i wyciągnąc błędy.
Na rynku forex działam już od około 2 lat – ale bez wiekszych sukcesów. W pewnym momencie mocno pod kreską obecnie znowu ponad a teraz znowu pod. Dlatego krótki zarys poniżej:
Platforma FXPRO
Lewar 1:500
Strategia 2 kierunki 1 długoterminowy – używam coraz rzadziej.
2. Scalping
Korzystam oczywiście z serwisów typu bloomberg, cnbc, kalendarz forexfactory itd dodatkowo mam wykupiony abonament na stooq.pl dotyczący day tradingu – niektóre komentarze są bardzo przydatne ale trzeba oczywiście brać na nie poprawkę.
Jaka jest strategia? Gram głównie pod kątem ustalonych wsparć bądź oporów i tam się zaczajam najcześciej a także stosując RSI i w zasadzie gre bez wskaźników opieram się na sentymencie który jest na rynku i bardzo często korekt które w ciągu dnia powinny się pojawiać. Gram także pod dane ale częściej kilka minut po – w momencie kiedy pojawia się włąściwa reakcja (sprawdzałem dla mnie działa dużo lepiej).
Dodatkowo jeśli wpadłęm idealnie w dołek lub w lokalny szczyt staram się zamykac połowę pozycji a drugie 50 % zostawiam na dłuższy temin patrz kilak godzin do kilku dni)
Czego się nauczyłęm przez 2 lata – to przede wszystkim:
Ustawianie stop – lossa bardzo istotne
Przestawianie stop lossa aby pozycja zamknęła się z zyskiem bądź ograniczyła stratę.
Przeczytałem multum książek i muszę przyznać że po 2 latach przyznaje racje autorom że większość zasad o których wspominali są istotne – podbała mi się książka Giełda wolność i pieniądze Poradnik spekulanta - Tharp Van K.

Poczytałem Wasze forum ostatnio i musze przyznac iż jest to ciekawa kopalnia wiedzy i nie ukrywam że spędziłem kilkanaście godzin zgłębiając Wasze podejścia startegie i taktyki.

Największym problemem jeśli chodzi o moją osobę jest wielkość depozytu którego używam w trendzie i emocje za tym idące.
Nie ukrywam iż spędzając 2 lata na fx – mam całkiem spore doświadczenie w trading i niejedno widziałem ( Kryzys 2008 ) – mam nadzieję że pisząc dziennik dla siebie będę wstanie wyeliminować kilka błędów i poprawić swoją skuteczność na FX – nie ukrywam że dałem sobie ostatnią szansę - poniżej kilka zasad i licze także na Wasze komentarze - bardziej doświadczonych day" tradarów"

1. Długoterninowo tylko gra z trendem.
2. Krótkoterminowo – wejścia w oparciu o swoje doświadczenie z krótkim stop lossem i zamykanie pozycji
3. Ograniczenie zbyt przesadnej ekspozycji i używanie do 5% kapitału przy wejściu na rynek.
4. Gra głównie na EUR/USD oraz dodatkowo USD/JPY.
5. Zawsze przed rozpoczęciem trendu update i wyznaczenie lokalnych wsparć i oporów i ustalenie sentymentu.
6. Przeglądanie forum – nie ukrywam iż niektóre analizy techniczne przedstawione przez uczestników robią wrażenie (zdaje sobie sprawę że trzeba do nich podchodzić z dystansem).
7. Robienie przerw w przypadku zaliczenia strat ( efekt potencjalnie utraconych korzyści).
8. Dalszy rozwój – będę często zadawał pytania nie do końca rozumiem Wasz żargon itd.

No to trzymam za siebie kciuki :) :D
Mam nadzieje że ten tydzień nie będzie last

MkubuxK
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1051
Rejestracja: 20 maja 2009, 18:27

Nieprzeczytany post autor: MkubuxK »

No to good luck :)
fx-forum

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

Jedyne co bym na początku zmienił to Twoje podejście do analiz innych - ja takich w ogóle nie biorę pod uwagę - tylko moja analiza się liczy - oczywiście sposób robienia analizy przez innych mnie interesuje ale nigdy nie kieruje się nimi podczas gry.

Tak poza tym to życzę powodzenia. :wink:
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Awatar użytkownika
WIELKIXJAN
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 10 gru 2009, 18:54

Nieprzeczytany post autor: WIELKIXJAN »

klonmarcin pisze:tylko moja analiza się liczy
Pamiętaj tylko analizy Marcina się liczą, to on rusza rynkiem :) :):)

powodzenia

Awatar użytkownika
Asia
Gaduła
Gaduła
Posty: 319
Rejestracja: 09 gru 2009, 02:00

Nieprzeczytany post autor: Asia »

kurcze ostatnio był to Krzyztof C.

ja staram sie patrzec na rynek jak broker
żadnych analiz nie czytam
"dobra" analiza jest zawsze robiona po fakcie
wtedy naprawde mozna błysnać

Don_rafael
emocje to najlepsze narzedzie sprzedazowe
najwiecej kasy ludzie wydaja w emocjach
do tego trzeba ich doprowadzić
nie wazne do jakich byle były
np. żeby sprzedac ksiazkę trzeba ja napisac tak
aby ludzie chcieli ja czytać - przezywali emocje
trzeba napisac to co chcą usłyszeć
np. Tharp robi to bardzo dobrze i mnie tez jego pozycja sie podoba
a czy ktos sie na tej ksiażce dorobił.....
tzw. dobry krem dla kobiet kosztuje kilkadziesiąt złotych
a koszt jego wyprodukowania to zwykle 2-3 zł
reszta to marketing
na FX też
podobno 1:20 zarabia
reszta robi w marketingu

tak na marginesie
policzyłes ile wydajesz na te wszyskie "narzedzia" których uzywasz
ile od ciebie kasy wypompowują
a przeciez jak piszesz nie zarabiasz na nich

w porównaniu z Twoim doswiadczeniem jestem :mrgreen:
ot parę miesięcy kilkaset zleceń
czyli w zasadzie nic nie wiem

ale może zrób tak
wpłacaj na konto tylko tyle kasy ile potrzeba
do otwarcia x zleceń

x wyliczysz znajac swoje miesięczne dochody
i ile z tego mozesz wydać na rozrywkę typu FX
tak wyliczona kwota możesz zasilać konto tylko raz na powiedzmy miesiąc
i w ten sposób pograsz dłużej
działa to automatycznie bo spadek depozytu
powoduje zmniejszenie mozliwych do wystawienia zleceń
a w skarajnym przypadku musisz czekać
az kase odrobisz w realu i bedziesz miał na kolejną wpłatę
zrezygnuj z tych wszystkich "płatnych" narzedzi
i masz odblokowane kolejne srodki
mozesz je odkładac na kolejne miesiące gry

jak znajdziesz chwile przeczytaj niżej
Czytaj p o w o l i
Dzień dobry, nazywam się ... jestem anonimowym hazardzistą/ką, gram na Forexie
Obrazek

Don_rafael
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 22 wrz 2010, 02:15

Nieprzeczytany post autor: Don_rafael »

Asia - słuszne uwagi - będę czytał powoli :-)
Nieważne jakie wykresy narysuje dzisiaj rynek - do każdej sytuacji analitycy i tak dopiszą świetne wytłumaczenie.

Don_rafael
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 22 wrz 2010, 02:15

Nieprzeczytany post autor: Don_rafael »

Obstawiam mocny opór na 1,3840 lub 1,3910 i korektę poniżej link

http://www.forexfactory.com/showthread. ... page=19995
Nieważne jakie wykresy narysuje dzisiaj rynek - do każdej sytuacji analitycy i tak dopiszą świetne wytłumaczenie.

Mr.T

Nieprzeczytany post autor: Mr.T »

Don_rafael pisze: Robienie przerw w przypadku zaliczenia strat ( efekt potencjalnie utraconych korzyści).
w przypadku zysku również-pomyśl o tym :)

Don_rafael
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 22 wrz 2010, 02:15

Nieprzeczytany post autor: Don_rafael »

No dobra czas popisać chyba u siebie. Zastanawiam się nad UJ długoterminowo. Po lekturze - dzięki GreenFX moim zdaniem na godzinowym wyrysowała się strefa ZL. MOje pytanie jest nastepujące - czy ZL jest wyrysowana poprawnie?
Dodatkowo założyłem wcześniej że strefa konsolidacyjna przed wybiciem UJ w górę będzie się znjdowała w obszarze 81 + - 15 pip. Co myślicie? - w załączeniu wykres.

Tak jak myślałem przy mocnym podejściu Edka U/J prawie nie drgnał - mamy więc konsolidacje - reszta zamknięta jak pisałem wcześniej na +8 pipsiorów :-). W załaczeniu graph.
Trzeba się zastanowić nad wejściem na up - byle szybko
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nieważne jakie wykresy narysuje dzisiaj rynek - do każdej sytuacji analitycy i tak dopiszą świetne wytłumaczenie.

Don_rafael
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 22 wrz 2010, 02:15

Nieprzeczytany post autor: Don_rafael »

Dodatkowo 0,5 pozycji odnośnie E/G o którym pisałem u Kerimba. Przy kolejnej szpilce nie wszedłęm na 1 pozycje - a szkoda - S/L na Be - troche jeszcze się może pobujać zanim złapie wigoru - mam nadzieję że nie złapie SL - jak coś zostawiam na noc - co do TP to jeszcze nie ustaliłem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nieważne jakie wykresy narysuje dzisiaj rynek - do każdej sytuacji analitycy i tak dopiszą świetne wytłumaczenie.

ODPOWIEDZ