Green rat

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Dawo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 19 cze 2009, 16:04

Green rat

Nieprzeczytany post autor: Dawo »

Witam,


Zakładam ten dziennik głownie po to aby trzymać się określonych przez system zasad. W sumie jest to już moje trzecie podejście do reala w ciągu półtora roku. Różnie to bywało czasami lepiej, czasami gorzej ale ostatecznie kończyło się MC. Stary wszystkim dobrze znany scenariusz - przelewarowanie, chciwość, gonienie za pipsami. Dlatego postanowiłem coś w tym zmienić i dać temu wszystkiemu ostatnią szansę. Moim celem nie jest zrobienie fortuny z małego depo na microlotach, lecz wypracowanie metody do zdobywania stałych 20 pipsów dziennie.
Teraz może trochę o systemie. Drain the banks like a rat, autorstwa TRO. Składa się z kilku zasad których się trzymamy. Na samym początku musimy się określić czy jesteśmy zielonym czy czerwonym szczurem. Jest to ważne, ponieważ wybierając rodzaj nie możemy już go zmieniać gramy już tylko longi albo shorty w zależności od koloru który wybraliśmy. Ja jestem zielonym szczurem. Następnie pozostaje już tylko kilka zasad wejść:

1) Cena znajduję się w granicach 20 pipsów od dziennego minimum (to jest szansa)
2) Czerwona świeczka się zamyka
3) Zielona świeczka się zamyka
4) Wchodzimy z longiem w chwili gdy cena następnej świeczki jest taka sama jak szczyt poprzedniej zielonej świeczki
5) Stop loss to zawsze jest 10 pipsów
6) Zbieramy tyle pipsów ile jesteśmy w stanie

W takiej sytuacji nasze wejście ma najwięcej szans na pozytywny rezultat. Można również grać w sytuacji gdy jest takie ustawienie świeczek niezależnie od tego czy cena jest w granicach 20 pipsów.


Dzienny cel to jak już wcześniej wspomniałem 20 pipsów. Maksymalna dzienna strata to 20 pipsów + spread. Depozyt początkowy 200zł. Broker - plus500. Pary - euro/usd, usd/jpy.
Ostatnio zmieniony 19 lip 2010, 18:07 przez Dawo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tilosag
Gaduła
Gaduła
Posty: 90
Rejestracja: 01 wrz 2009, 17:24

Nieprzeczytany post autor: Tilosag »

Zapowiada się ciekawie.

Czekamy na pierwsze wyniki ^^

HEX
Gaduła
Gaduła
Posty: 331
Rejestracja: 15 cze 2009, 16:31

Nieprzeczytany post autor: HEX »

Dawo pisze:lecz wypracowanie metody do zdobywania stałych 20 pipsów dziennie.
I już kłamiesz ;]

Oczywiście żartuje :) Chodzi mi o to że 20 pipsów to mało.Jak zaczniesz wygrywać to zobaczysz:)

Będe śledził dziennik bo sam kiedyś chciałem grać tym systemem ale zrezygnowałem ze statystyki na rzecz hmmm psychologi rynku.
dorzucam MM który używam.Może się przyda.Bo dobre MM to podstawa.

Pozdrawiam i życze powodzenia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Dawo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 19 cze 2009, 16:04

Nieprzeczytany post autor: Dawo »

Dzięki, przyda się:)

Co do MM to niestety będzie trochę ryzykowane ponieważ w plus500 najniższy lot size to 0,025 co daje około 70gr za pipsa. O tyle dobrze że już grałem tym systemem na realu i rezultaty były całkiem dobre. Ale niestety obudził się we mnie zmysł "super trejdera" i zacząłem grać dodatkowo na innych parach na tzw. czuja. Jak to się skończyło każdy może się domyślić:)

Awatar użytkownika
inwestor86
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1594
Rejestracja: 17 lis 2008, 11:53

Nieprzeczytany post autor: inwestor86 »

jestes u plus500? przeciez oni nie wyplacaja.. (albo nie wyplacali, bo w sumie slyszalem takie opinie kilka miesiecy temu ;) )

Dawo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 19 cze 2009, 16:04

Nieprzeczytany post autor: Dawo »

Ja wiem, że nie miałem z nimi żadnych problemów. Co prawda nie wypłacałem nigdy pieniędzy, ale mój kolega to robił i mówił mi że bezproblemowo.

beginner

Nieprzeczytany post autor: beginner »

Dawo pisze:Ja wiem, że nie miałem z nimi żadnych problemów. Co prawda nie wypłacałem nigdy pieniędzy, ale mój kolega to robił i mówił mi że bezproblemowo.
Aby nie do czasu...

Gdybym miał świadomość, że moja kasa leży gdzieś w Hondurasie albo podobnym i jestem skazany na łaskę i dobrą wolę broka to dość ciężko by mi się grało.

Awatar użytkownika
Kielki
Gaduła
Gaduła
Posty: 201
Rejestracja: 04 maja 2009, 10:11

Nieprzeczytany post autor: Kielki »

Przeciez plus 500 jest na jakiejs czarnej liscie, oby sie nie okazalo, ze jak juz w koncu uda Ci sie cos zarobic, to i tak broker zrobi szopke.
"What separates the winners from the losers, is the winners have learned how to lose"

Awatar użytkownika
quapi
Gaduła
Gaduła
Posty: 277
Rejestracja: 30 sty 2005, 21:46

Re: Green rat

Nieprzeczytany post autor: quapi »

Dawo pisze: 2) Czerwona świeczka się zamyka
3) Zielona świeczka się zamyka
4) Wchodzimy z longiem w chwili gdy cena następnej świeczki jest taka sama jak szczyt poprzedniej zielonej świeczki
Nie napisałeś tylko jakiego TF będziesz używał. Standard dla rata to 15M choć są tacy co uzywają krótszych (10, 5M).
I pytanie czemu tylko red lub green? Ja wiem, ze TRO tak pisze, ale co stoi na przeszkodzie by jednego dnia być czerwonym szczurem a następnego - zielonym? Mozesz sobie zrobić dwa szablony i uzywać ich wymiennie. Ciekawi mnie Twoje zdanie, nie opinia autora sysa.
Będę tu zaglądał i z zaciekawieniem śledził Twe ruchy, powodzenia

J.
The irresistible force met the immovable object

Dawo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 19 cze 2009, 16:04

Nieprzeczytany post autor: Dawo »

Witam,


No dziś przyznam się szczerze nie miałem za dużo czasu na granie. No ale 2 podejścia miałem niestety obydwa SL. Pierwsze wejście to usd/jpy o 9:35 za 86.85, tyle ze niestety musiałem wyjść z domu więc zostawiłem z tp na 10 pips.
Drugie wejście na euro/usd na 1.2909 o 11.35 i te wszedł SL. Jak na pierwszy dzień to kiepsko i grałem trochę z doskoku zobaczymy jak to będzie wyglądało jutro. Niestety jak już przestałem grać to "złośliwie" były dobre wejścia na E/U - 13.15 i 14.20, a na U/J 14.40 i 15.10. Mimo wszystko jutro też jest dzień:)




@quapi - Co do TF to jest to 5m, który z tego co się orientuje jest właśnie standardem przy szczurze. Ale muszę sie przyjrzeć 15m może faktycznie będzie ciekawiej:)

Co do pytania o to czy grać w dwie strony, jak już wcześniej HEX wspomniał system opiera się na statystykach. TRO w swoim temacie na kresliku tłumaczył to historią o studentach i szczurach. Zadanie które mieli wykonać było proste - przewidzieć czy ser pojawi się po stronie prawej czy lewej. Studenci zaczęli analizować, wyprowadzać wzory itd, natomiast szczur szedł zawsze w jedną stronę. Ostateczny rezultat procentowy był na korzyść zwierzaka. Myślę, że przykład dość obrazowy. Po prostu grając w jedną stronę zwiększamy nasze szanse na sukces. Póki co z mizernym skutkiem;)

Widzę, że plus500 ma faktycznie jakąś tragiczną ocenę. Zna ktoś w takim razie broka z mikrolotami i szybką realizacją zleceń? Bo niewątpliwą zaletą plus500 jest błyskawiczna ich realizacja.

ODPOWIEDZ