Vulpes Journal

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Vulpes
Gaduła
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: 19 maja 2010, 11:24

Vulpes Journal

Nieprzeczytany post autor: Vulpes »

Witam.

Dziennik ten będzie zapisem moich transakcji, błędów i sukcesów przede wszystkim w oparciu o strategię ZeroLine, wspierana ona będzie przez analizę świec. Oprócz tego korzystał będę ze wsparć i oporów, czasem także linii trendu.

Grał będę na koncie demo, choć możliwe, że po pewnym czasie przeniosę się na konto real. Korzystam z brokera IBFX i tam będzie też konto real (mini oczywiście).

Co do zasad gry to zamierzam grać przede wszystkim w oparciu o zlecenia oczekujące choć nie wykluczam też zleceń z ręki.

Timeframe- podstawa to H1, tu szukam okazji. Najpierw sprawdzam co się dzieje na wyższych TFach (H4, D1, W1). Gdy uznam że jest szansa dobrego wejścia, składam zlecenie oczekujące. Mogę się podpierać niższym TFem (m15) jeżeli będę wchodził od ręki.

Risk/reward staram się utrzymać w okolicach 2:1, napewno nie mniej jak 1:1. Stop lossy stawiam kilka pipsów za MZ. Take profit to obszary oporu/wsparcia lub inne ZL z domyślnego lub wyzszego TF (H+)

Mile widziane wszelkie komentarze, szczególne te krytyczne. Celem dziennika jest nauka a najwięcej uczymy się na porażkach także spodziewam się systematycznie je dostarczać. Oczywiście ostateczny cel to trafność zleceń na poziomie Dragona...ale póki co wystarczy, że z tygodnia na tydzień będzie coraz mniej SL i coraz więcej TP.

Dzisiejsze zlecenia:

EUR/JPY- buy limit-109,850, SL-109,650 TP-110,396
GBP/JPY- buy limit-133,300 SL-133,080 TP-133,675
USD/CHF-sell limit-1,1028 SL-1,1040 TP-1,1008
GBP/USD-sell limit-1,4910 SL-1,4935 TP-1,4850
USD/JPY- sell limit-89,70 SL-89,85 TP- 89,43
EUR/USD- sell limit- 1,2311 SL-1,2330 TP-1,2268

GBP/USD zamknięte na SL -25p , otworzyłem nowe zlecenie w ta sama stronę:
sell limit- 1,4942, SL- 1,4976 TP- 1,4850

USD/JPY zamknięte na TP +27p
EUR/USD zamknięte ręcznie +25p
GBP/JPY zamknięte ręcznie + 23p
EUR/JPY zamknięte ręcznie +21p
GBP/USD zamknięte na SL -34p

a zlecenie swissa usunąłem...jak widać poszedł na dół tylko za wcześnie

Dziś: +37p
Stan konta: +37p

pierwszy problem ze zleceniami oczekującymi- zanim rynek dojdzie do mojego zlecenia, sytuacja moze sie diametralnie zmienic...wiec trzeba co jakis czas monitorowac co sie dzieje bo mozna wejsc dokładnie przeciwko cenie...tak czy siak, dzien udany...drugi dzien z rzędu na plusie plus cenna nauka
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

Vulpes pisze:w oparciu o strategię ZeroLine
Będę Twój dziennik uważnie śledził - Zero Line coraz bardziej mi się podoba :D

Jeszcze jakbyś mógł wrzucać jakieś screeny to było by dobrze.

8)
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Awatar użytkownika
Vulpes
Gaduła
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: 19 maja 2010, 11:24

Nieprzeczytany post autor: Vulpes »

ok postaram sie wrzucac screeny.

update konta...zeby sie nie babrac z odejmowaniem zyskow z pierwszego dnia gry...jak narazie zyski z wszystkich transakcji na demku wygladaja tak:

+50,5 +36 -19 -12 +4 -46 +21 +22,5 -25 +27 +25 -34 -18

te 2 straty -34 i -46...stop loss był za duży, ostatnia strata -18- za mały sl o 3-4p, gdyby nie to bylby tp +30...

Oprócz ZL, będę strarał się testować wszelkie strategie z kreslika. W związku z tym postaram się pisać, wg jakiej strategii wchodziłem.

Dzisiaj, probuje grac wg tro_dynamic_fibs_sr (TF M15) i, zgodnie z zaleceniami, haczyć po 2-5 pipsów i uciekać...ponoc to jest podstawa...a więc:
GJ +2p +5p +10p +6p -12p -9p
EU +3p +3p +5p +5p
GU +6p +0p +2p +4p +3p +3p
UCH -8p +2p -13p
EJ +2p
EG +3p
UJ +1p

moze to tylko chwilowy zbieg okolicznosci ale kazdy ruch ceny, jakiego sie spodziewalem, dział sie O_o...na swissie stracilem przez ciasny SL, zaraz potem cena poszla w dol jak oczekiwalem. na chyba kazdym trejdzie cena szła jakies 2-3x dalej niz ja wytrzymywalem...ale szla w tym kierunku! :D

staram sie czekac dluzej z zbieraniem zysku, troche olewam kolor H1 ale wazny jest ogolny trend, gram na m15/m5 zalezy jak lezy- jak widze ze cena kolejny raz sie odbija, wchodze gdy m5 zmieni kolor na zielony- czekajac na m15 wchodzilbym w polowie ruchu...dobry dzien dzisiaj :)

wrzuciłem 3 zlecenia oczekujace na noc, wszystkie 3 SL...raczej liczylem na szczescie...blad

-14p GJ, -12p UCH, -14p GU

Dziś: -22p
Stan konta: +15p
Ostatnio zmieniony 29 cze 2010, 10:32 przez Vulpes, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Vulpes
Gaduła
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: 19 maja 2010, 11:24

Nieprzeczytany post autor: Vulpes »

ok, dzis ograniczam ilosc par na jakich gram- nie ogarniam ich wszystkich wiec narazie zostaje tylko EUR/USD. Czekam na dzienne ZL...jeszcze 20-30pipsow i mysle ze powinnismy pojsc do gory. poki co zbieram sobie po kilka pipsow a shortach..

EUR/USD:
+11p wejscie wg ZL z m5 oraz tro_fibs_sr
+8p wejscie wg slabego ZL z m5, byla strata (-10p) bo cena poszla do wyzszego ZL i dopiero wrocila
-4p za pozno wszedlem, za wczesnie wyszedlem- panika ?:P
-10p to samo, co wyzej..long przeciw wszystkiemu..myslalem ze odbije na pare pipsow
-11 i -15 glupota, grac longi gdy wszystko mowi shorty...bez czekania na potwierdzenie bo szkoda chocby 2 pipsow no i jest efekt...ahhh...cierpliwosc...
-9 kolejny long...jak trudno zastosowac oczywiste zasady :?
+11 i +7 wreszcie madry ruch-2 shorty na przełamaniu supporta
+2p short..greed...mialem wyjsc na +5 ale gdy doszlo do 5 chcialem wiecej...ajj
+13p short wg zl m5
+7p kolejny short
+5p short, teraz czekam bo zrobił się trójkąt...zobaczymy w którą stronę się wybije
+6 i +5p
-15p szybka strata i próba równie szybkiego zysku...emocje
-39p podstawowy błąd- zagrałem wg opinii kogos innego..jeszcze dołozylem 2 pozycje gdy pierwsza byla na -10...taka okazja byla ..ajj
-12p sl na shorta- skorekciło
-34p to samo co wyzej- cena idzie w gore a ja stawiam piramidki...na shorta


pff...reset metatradera a ja nie pamietam hasla lol...od nowa demko musialem zalozyc...zeby nie mieszac, start od -25 pipsow

Dzisiaj: -74p
Stan konta: -59p

zauwazylem ze po tych kilku dniach regularnie trace wieczorami/popoludniami...albo overtrading, spadek ostroznosci albo rynek wtedy zachowuje sie inaczej...zobaczymy co przyniosa kolejne dni. ten tydzien polece jeszcze na zywiol- tyle pipsow ile sie uda a potem mysle ze wstawie jakis dzinny limit pipsow do ugrania, po ktorym mowie stop...20 albo 30...gdybym miał taki limit kazdego dnia, zamiast straty byłby bardzo ładny zysk..ponad 90 pipsów...chciwosc :wink:

oprocz tego skupienie sie tylko na ED wcale nie oznacza drastycznego ograniczenia zyskow przynajmniej w moim wypadku- łatwiej ogarnac 1 pare niz grac na raz na 5 i po fakcie łapac sie za glowe i dziwic sie jak mogem nie zauwazyc tego oporu/wsparcia/trendu etc.

wydaje mi sie ze granie na odbicie od ZL z wysokiego TF (H4) gdy cena jedzie w dol ładnych kilka dni jest b. ryzykowne. pewniejsze jest granie na odbicie od ZL gdy cena idzie w gore wg. mnie...przy wszystkich innych warunkach spełnionych choc moze to tylko przypadek ze kolejny raz sie przejechałem w tę stronę a gra w drugą przynosi profity...

pewnie bez journala bym nawet nie zauwazyl tych prawidlowosci...
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Vulpes
Gaduła
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: 19 maja 2010, 11:24

Nieprzeczytany post autor: Vulpes »

jak bede miał chwile, wrzuce dokładny plan na lipiec, spisze tez podstawowe zasady...

ok, konto live jest juz gotowe do gry, wszystko wygląda być na swoim miejscu a więc plan:

Lipiec podzieliłem na 4 tygodnie, każdy ma po 5 dni tradingu. Gram na 2 parach- Eur/Usd i Gbp/Usd- dorzuciłem drugą parę bo czasem Eur/Usd stoi w miejscu podczas gdy kabel szaleje.

Tydzień 1- 10 pipsów profitu dziennie i znikam. Nie ustaliłem jeszcze czy będzie dolna granica, gdy mówię stop i kończę dzień na minusie- pomyślę nad tym. T1 łącznie powinien dać 50 pipsów na plus. Na demku gram kontem $30, micro, gram 0,01 lota (1000 jedn waluty) czyli 1 pips =10c > tydzień powinien dać $5 ale chodzi tu o pipsy- mysle ze ten lot bylby za duzy live.

Tydzień 2- 20 pipsów dziennie, wszystko tak samo jak wyżej, powinno się udać zebrać 100pipsów w tygodniu czyli $5

Tydzień 3- target 30 pipsów dziennie>150 pipsów tygodniowo czyli $15

Tydzień 4- 40 pipsów/dzień - 200pipsów tygodniowo - $20

To jest plan idealny. Nie wiem czy jest to realne, zobaczymy. Razem na koniec miesiąca powinienem mieć 500 pipsów na plus w najlepszym wypadku. Jeżeli cel zostałby osiągnięty- zielone światło GO LIVE w sierpniu. Możliwe (prawdopodobne?) że planu nie uda się osiągnąć w 100%, wtedy, zależnie od rezultatu, podejmę odpowiednią decyzję, czy siedzieć sierpień na demo czy przejść na live. Oczywiście jeżeli dam rade zrobić na demo 40pips/dzien, wówczas docelowa ilosc pipsów na koncie live będzie wyższa (pewnie 30) niż gdybym dał radę robić tylko 10p/dzień.

Myślałem też o równoległym graniu na koncie live, z targetem 10p/dzien i najmniejsza jednostka (1p=1cent) ale póki co się wstrzymam, nie chcę się spieszyć bo wtedy łatwo o głupie błędy...jedno konto już wyzerowałem, wypada uczyć się na błędach :wink:

Aha...gram głównie w godzinach rannych/przedpołudniowych- wydaje mi się, że wtedy idzie mi lepiej i rynek jest trochę bardziej aktywny. Jeżeli w pierwszym trejdzie zrobię wymagane 10pipsów- koniec handlowania na dziś.

Co do MM na koncie live- myślę, że będzie to zależało od wyników lipcowego testu ale mając $30, maksymalna jednostka o jakiej myślę to 0,1 minilota (1000jedn.) choć wydaje mi się to za dużo, prawdopodobnie będzie to 0,05minilota (500 jedn). Wszystko zależy jednak od lipcowego dema, zakładałem, że powinienem podwajać konto co miesiąc. Im więcej pipsów będę w stanie zrobić dziennie, tym mniejszy lot i tym mniejsze ryzyko.

Dniówka na dziś wyrobiona +10p choć jak tak to będzie wyglądać, na live nie przejdę- grałem shorty na kablu, licząc na odbicie od oporu...oporu nie było, strata rosła, dodawałem pozycje...kabel odbił się 25 pipsów wyżej niż oczekiwałem. Nie miałem stop lossów więc miałem kilka trejdów na shorta, po drodze dokładałem jeszcze kilka. Gdy kabel zaczął iść w dół, strata 5$ dzięki piramidzie szybko stopniała. Zamknąłem wszystko z zyskiem 1$ czyli 10 pipsów. Nie podoba mi się taka gra- nie miałem piramidować stratnych pozycji a widzę, że akcepacja błędnych decyzji przychodzi mi z trudem. Jest nad czym pracować.

Tak czy siak, dzień zakończony, target osiągnięty.
Aaa. nie mieszam z zerowaniem statystyk i liczę nadal zgodnie ze stanem "konta" journala choć było to już łącznie 5 kont demo :roll:

Dziś: +10p
Razem: -49p
Ostatnio zmieniony 02 lip 2010, 12:13 przez Vulpes, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
saku82pl
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 395
Rejestracja: 19 lut 2010, 15:59

Nieprzeczytany post autor: saku82pl »

wg mnie, czego naprawde ci brak to ZASAD i nawet byle jakiej konsekwencji! :d konto real czegos takiego nie przetrwa, daleka droga przed toba wiec powodzenia ;)

Awatar użytkownika
Vulpes
Gaduła
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: 19 maja 2010, 11:24

Nieprzeczytany post autor: Vulpes »

daleka droga przed toba wiec powodzenia Wink
dzięki, droga z pewnością daleka, przeszkód masa ale każdy chyba przechodził podobną drogę a niektórym się udało, czyli to możliwe, tyle mi wystarczy ;)
czego naprawde ci brak to ZASAD i nawet byle jakiej konsekwencji!
hehe na początku myślałem, że opisując tu swoją grę, lepiej przemilczeć rażące błędy...tak po prostu, żeby journal wyglądał profesjonalniej...jednak wtedy cały journal nie miałby żadnego sensu- celem jest nauka a ukrywając błędy przed sobą i innymi, tylko się oszukuję, więc zdecydowałem opisywać nawet te najbardziej oczywiste, podstawowe błędy

nie pójdę na żywioł na konto real drugi raz. nie wiem ile czasu mogę siedzieć na demku ale jeżeli lipcowy plan zawiedzie, spiszę nowy plan- sierpniowy, także na demo, jak to sie nie uda, spiszę plan na wrzesień, pażdziernik, listopad i grudzień. nie widzę sensu przechodzić teraz na real- jak sam mówisz, porażka jak w banku.

póki co- siedzę na demo, czytam kreslika, szukam wartosciowych ebooków nt. dyscypliny, mm, tworzenia planu gry itp. może to co tu wypisuję wydaje się dla doświadczonych graczy śmieszne (moje naiwne oczekiwania, wnioski) ale traktuję to wszystko jako naukę. nie wiem ile czasu zajmie mi ten okres, możliwe, że mój plan na lipiec powinie być raczej planem na najbliższy rok :roll:

zakładam, że gry na forexie da się nauczyć i, jeżeli to założenie jest prawdziwe- to tylko kwestia czasu, kiedy nauczę się tego na tyle, żebym mógł przejść na konto live i ciułać realne pipsy :)

oczywiście wszelka krytyka nadal jest tu mile wdziana.

pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

Vulpes pisze:możliwe, że mój plan na lipiec powinie być raczej planem na najbliższy rok Rolling Eyes
Oj bardzo możliwe - wg mnie zbyt szybko chcesz się tego szybkiego nauczyć - a tak się nie da - najważniejsze jest doświadczenie - a tego nie nabędzie się wg mnie w tak krótkim czasie.

Ale to jest tylko moja opinia - wiem to po sobie - być może jestem jakimś kompletnym debilem w tej kwestii (coraz bardziej jestem o tym przekonany) ale ja na początku chciałem wszystko wiedzieć od razu - ale także sobie myślałem tak: kurczę mam tyle informacji do ogarnięcia, że chyba nigdy tego nie załapię".

8)
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Awatar użytkownika
Vulpes
Gaduła
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: 19 maja 2010, 11:24

Nieprzeczytany post autor: Vulpes »

dzis prawie nie mialem czasu na tradowanie. rzuciłem 2 zlecenia oczekujace- shorty na GU i EU, GU zaliczyl SL -9p, ciut za wąski ustawiłem- nie uwzględniłem rożnicy miedzy bid i ask, zabrakło 3-4 pipsy a byłby TP. EU zamknięty na TP +14p,
teraz próbowałem conieco urwać ale za późno- ceny juz prawie sie nie ruszaja, nie chce wchodzic w taki rynek.

Zdobyłem pare lektur do czytania- głównie kwestie psychologii, stresu, dyscypliny, radzenia sobie z zyskami i stratami, MM itp.

Plan na dzis nie wykonany ale jestem dosc zadowolony- udało się coneco zebrac, poprawnie zinterpretowałem rynek, zawiódł tylko zbyt ciasny SL więc ogólnie pozytywnie.

Dziś: +5p
Razem: -44p
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Vulpes
Gaduła
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: 19 maja 2010, 11:24

Nieprzeczytany post autor: Vulpes »

miales chyba racje, Marcin- chyba chcę przez to wszystko przejść zbyt szybko. dziś walczyłem nawet i o te 10p- pierw straa 21- sl na shorta, potem odrobiłem, tak ze zysku było 12p ale chciałem wyrownac za wczoraj te brakujace 5p. dopiero zamknalem 3 trejdy: -31, -15 i -16 pipsów. Dokładałem do stratnych pozycji, cały czas szukałem wejść na longi podczas gdy cena konsekwentnie szła w dół...gdy zdałem sobie z tego sprawę, miałem już -20 pipsów (było +10 po odbiciu od ZL ale bylem pewien ze zaraz cena odbije sie i zacznie znow rosnac)...czekajac na longa, nie zauwzylem ze moglem na shorcie zebrac 40p.

Strasznie szybko chcę efektów- zysków. Dobrze, ze trzymam sie z dala od konta live. Widzę wiele błędóww swojej grze, po fakcie- jak pisał saku- brak dyscypliny i konsekwencji. Ostatnie 3 trejdy wrzuciłem wg wstęg boillingera, a raczej tak mi się wydaje. Chciałem odrobić straty- tu i teraz.
Nie potrafię ograniczać strat i pozwalam im rosnąć- 3 razy się uda wyjść na mały plus, czwarty raz zeruje cały dotychczasowy zysk. Nie tak ma to wyglądać.
Przestawiam stop lossy choć miało tego nie być- tak trudno przyjąć do wiadomości że postawiłem na zły kierunek. Największe zyski mam wtedy, gdy ustawiam zlecenia oczekujące, określam SL i TP i wyłączam komputer- wtedy nie ma ryzyka ze "zaktualizuję" stop lossy, 10p nizej albo ucieknę z 10 pipsami zysku, zamiast docelowych 30.
Oprócz tego nie widzę żadnej metody, wg której gram. Kombinuję coś z kreslika ale tam, jak i tu, tyle metod ilu graczy. Wchodzę raz wg koloru swieczki, raz wg ZL, raz wg S/R a raz wg "gut feeling".

Dlatego zdecydowałem zawiesić ten dziennik na jakiś czas, który przeznaczę na intensywną naukę. Mam trochę lektur do czytania, muszę nauczyć się paru ważnych rzeczy- czekania, przestrzegania zasad, realistycznej oceny rynku, obiektywizmu, cierpliwości, umiejętności przyjmowania do wiadomości, że się mylę.

Pewnie wychodzę tu na kogoś kompletnie niekompetentnego, zmiennego- robi plany miesięczne i rezygnuje po 2 dniach. Może i tak jest. Myślę jednak, że od robienia dziennie x pipsów ważniejsze są inne elementy i to nad tą całą resztą muszę popracować. Potrzebuję znaleźć jedną strategię, która mi będzie odpowiadała, której zasad będę przestrzegać. Zaczynam wątpić, czy takie wyniki, jak robił Kerimb w swoim dzienniku No More Tears czy dragon na kresliku są w ogóle możliwe w dłuższej perspektywie..czy one w ogóle sie zdarzyły czy to tylko wydłubane trejdy dobre a pominięte te stratne.

Nie wiem...cholera...nic nie wiem...totalne zwątpienie...

Co jakiś czas będę wrzucał tu moje wypociny. Nie będę liczył pipsów, raczej będzie to coś w stylu samoobserwacji, spisu przemyśleń, wniosków, błędów. Nie wiem jeszcze jaką strategię wybiorę. Daję sobie więcej czasu. Jak Marcin pisaleś w swoim journalu, za cel stawiam sobie przetrwanie w dłuzszym terminie. Jednorazowy zysk przy wysokim ryzyku jest możliwy, w zasadzie praktycznie 50% szansy. Schody pojawiają się, gdy wyniki trzeba utrzymać w dłuższej perspektywie czasowej. Tutaj jak widzę, wychodzenie na zero można nazwać sukcesem. Granie na Forexie to chyba najtrudniejsza rzecz jakiej próbowałem w swoim życiu. Jednak takze fascynująca, niezwykle rozwijająca- jak szkło powiększające, eksponuje nasze słabości, wady. Fascynujące acz niezwykle wymagające.
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ