Zmiana funkcji init() i start() na OnInit() i OnCalculate w starym wskaźniku

O jezykach programowania w platformach i nie tylko.
NowyWest
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 15 kwie 2024, 11:24

Zmiana funkcji init() i start() na OnInit() i OnCalculate w starym wskaźniku

Nieprzeczytany post autor: NowyWest »

Witam wszystkich, próbując dodać stary wskaźnik do edytora EA natknąłem sie na taki oto komunikat:

"Important: Custom indicators used in any EA must be programmed in the new MQL4 language. The MQL4 language has changed significantly since build 600 at the beginning of 2014. Old, incompatible indicators include the functions init() and start(), whereas new indicators include the functions OnInit() and OnCalculate()."

Niestety jako "zielony", mimo prób nie potrafię tego przekodować samodzielnie.
Czy jest ktoś kto może mi w tym pomóc, przy okazji również usunąć wszystkie aletry (dzwięk, wysyłanie wiadomość itd) bo nie są mi potrzebne.
Z góry dziękuję za okazaną pomoc.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

NowyWest
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 15 kwie 2024, 11:24

Re: Zmiana funkcji init() i start() na OnInit() i OnCalculate w starym wskaźniku

Nieprzeczytany post autor: NowyWest »

Nie urwijcie mi głowy -wstawiłem nie ten plik który potrzebuję :oops:
Poprawny plik wskaźnika jest w linku poniżej
Sorrki
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

grzegrzyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 336
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:43

Re: Zmiana funkcji init() i start() na OnInit() i OnCalculate w starym wskaźniku

Nieprzeczytany post autor: grzegrzyw »

U mnie w MetaEdytorze ten wskaźnik skompilował się bez jakichkolwiek błędów, a alerty możesz wyłączyć w ustawieniach. Wskaźnik musi się znajdować w folderze: ......\MQL4\Indicators

NowyWest
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 15 kwie 2024, 11:24

Re: Zmiana funkcji init() i start() na OnInit() i OnCalculate w starym wskaźniku

Nieprzeczytany post autor: NowyWest »

grzegrzyw pisze:
15 kwie 2024, 21:07
U mnie w MetaEdytorze ten wskaźnik skompilował się bez jakichkolwiek błędów, a alerty możesz wyłączyć w ustawieniach. Wskaźnik musi się znajdować w folderze: ......\MQL4\Indicators
Tak, w MetaEdytorze kompiluje go bez problemu, ale program który używam do tworzenia strategii wymaga nowszej wersji kodu (komunikat podałem w pierwszym poście). Co do alertów to chciałem je po prostu wywalić przy okazji.
W sumie to problem już rozwiązałem znajdując inny wskaźnik, ale dziękuję Ci za zainteresowanie problemem. Pozdrawiam

NowyWest
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 15 kwie 2024, 11:24

Re: Zmiana funkcji init() i start() na OnInit() i OnCalculate w starym wskaźniku

Nieprzeczytany post autor: NowyWest »

Temat do zamknięcia, problem rozwiązałem znajdując inny wskaźnik napisany w nowej wersji kodu.

ODPOWIEDZ