Odwołanie otwarcia zlecenia

O jezykach programowania w platformach i nie tylko.
Online
Awatar użytkownika
personov
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1522
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:27

Odwołanie otwarcia zlecenia

Nieprzeczytany post autor: personov »

Załóżmy, że otwieranie pozycji u brokera trwa kilka sekund, a nie milisekund.
Jeśli EA wyda polecenie otwarcia pozycji, poleci OrderSend(), ale po sekundzie ( jeśli jeszcze zlecenie nie zostało fizycznie otwarte ) nie chcę już tego zlecenia.
Czy jest jakiś sposób, aby odwołać swoją decyzję ? Czy można anulować OrderSend() ?
Solą życia jest kasa.

grzegrzyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 336
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:43

Re: Odwołanie otwarcia zlecenia

Nieprzeczytany post autor: grzegrzyw »

personov pisze:
11 paź 2023, 20:38
Czy jest jakiś sposób, aby odwołać swoją decyzję ? Czy można anulować OrderSend() ?
Nie ma takiego polecenia, jak zlecenie zostanie otwarte, możesz natychmiast je zamknąć.

mabe
Gaduła
Gaduła
Posty: 328
Rejestracja: 07 lip 2011, 23:27

Re: Odwołanie otwarcia zlecenia

Nieprzeczytany post autor: mabe »

Zgodnie z dokumentacją masz dwa wyjścia
1) Ustawisz slippage (maximum price slippage for buy or sell orders)
2) Ustawiasz expiration (order expiration time (for pending orders only))
Jeśli będziesz ciężko pracował nad swoim zajęciem, zarobisz na życie.
Jeśli będziesz ciężko pracował nad sobą, zarobisz fortunę. (Jim Rohn)

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Odwołanie otwarcia zlecenia

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

grzegrzyw pisze:
11 paź 2023, 23:42
personov pisze:
11 paź 2023, 20:38
Czy jest jakiś sposób, aby odwołać swoją decyzję ? Czy można anulować OrderSend() ?
Nie ma takiego polecenia, jak zlecenie zostanie otwarte, możesz natychmiast je zamknąć.
Różne cuda widziałem, z tym natychmiast to nic pewnego skoro wcześniej wisiało. Niedawno miałem taką sytuację, że cena przejechała wcześniej USTAWIONEGO SL kilkadziesiąt pipsów potem kręciła się powyżej tego poziomu przez KILKANAŚCIE sekund a egzekucji SL nie było. Z moich obserwacji (u wielu brokerów) wynika, że na świeżym koncie zlecenia wchodzą jak w masło, ale kiedy konto zacznie zarabiać, po kilku tygodniach broker oznaczy Ciebie jako trudny klient i od tej pory zaczynają się jaja z realizacją zleceń. A jakie niedorzeczne tłumaczenia w odpowiedzi na reklamacje to mózg się lasuje i jedyna myśl jaka przychodzi do głowy to zmiana brokera. Taki model biznesu to klasyczne Bucket shopy, jednak dla mnie CFDki mają dwie zalety, płynne zarządzanie wielkością pozycji i ochronę przed ujemnym saldem co przy agresywnym levarowaniu jest cenne.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

grzegrzyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 336
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:43

Re: Odwołanie otwarcia zlecenia

Nieprzeczytany post autor: grzegrzyw »

Mustafa pisze:
07 gru 2023, 22:49


Różne cuda widziałem, z tym natychmiast to nic pewnego skoro wcześniej wisiało. Niedawno miałem taką sytuację, że cena przejechała wcześniej USTAWIONEGO SL kilkadziesiąt pipsów potem kręciła się powyżej tego poziomu przez KILKANAŚCIE sekund a egzekucji SL nie było. Z moich obserwacji (u wielu brokerów) wynika, że na świeżym koncie zlecenia wchodzą jak w masło, ale kiedy konto zacznie zarabiać, po kilku tygodniach broker oznaczy Ciebie jako trudny klient i od tej pory zaczynają się jaja z realizacją zleceń. A jakie niedorzeczne tłumaczenia w odpowiedzi na reklamacje to mózg się lasuje i jedyna myśl jaka przychodzi do głowy to zmiana brokera. Taki model biznesu to klasyczne Bucket shopy, jednak dla mnie CFDki mają dwie zalety, płynne zarządzanie wielkością pozycji i ochronę przed ujemnym saldem co przy agresywnym levarowaniu jest cenne.
Wątpię byś operował tak wielkimi pozycjami by brokerowi opłacało się kombinować z realizacjami zleceń. Zawsze możesz zmienić brokera.

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Odwołanie otwarcia zlecenia

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

To nie chodzi o wielkość pozycji, internet jest pełny takich historii. Swojego czasu szczura to nawet ukarali tak poszedł po bandzie.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Odwołanie otwarcia zlecenia

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Mustafa pisze:
07 gru 2023, 22:49
Różne cuda widziałem, z tym natychmiast to nic pewnego skoro wcześniej wisiało. Niedawno miałem taką sytuację, że cena przejechała wcześniej USTAWIONEGO SL kilkadziesiąt pipsów potem kręciła się powyżej tego poziomu przez KILKANAŚCIE sekund a egzekucji SL nie było.
Przerabiałem to wiele razy ale powody tego mogą być różne.
Mustafa pisze:
07 gru 2023, 22:49
Z moich obserwacji (u wielu brokerów) wynika, że na świeżym koncie zlecenia wchodzą jak w masło, ale kiedy konto zacznie zarabiać, po kilku tygodniach broker oznaczy Ciebie jako trudny klient i od tej pory zaczynają się jaja z realizacją zleceń.
Tak bywa. Virtual dealer, dealing desk itd. To tzw. segregacja klienta i zniechęcanie do kontynuacji handlu przez danego klienta u danego brokera.

Kiedyś o tym pisałem:
https://forexclub.pl/nieczyste-zagrywki-brokerow-top-5/

Na screenie widać parametr "delay" ;).

Ale na pocieszenie powiem, że tak bywało głównie kilka(naście) lat temu. Teraz jest znacznie lepiej i prawie nie słyszę takich historii. Świadomość traderów jest większa, przepływ informacji lepszy, regulatorzy bardziej wyedukowani i skuteczni, brokerzy inwestują w marketing i nie chcą tego niwelować taką "oszczędnością" (zmniejszyła się też konkurencja, sporo podmiotów zniknęło z rynku). Dodatkowo, im mniejszy broker (MM), tym większa szansa na takie praktyki (bardziej go "boli" zyskowny klient + mniej efektywnie zabezpiecza zlecenia). Dlatego kluczowe są: regulacje, rozmiar brokera (liczba klientów, obrót), opinie/wizerunek, rozwój firmy.

Ale mamy i drugą stronę medalu - traderzy też kombinują, manipulują, kłamią i łamią regulaminy, które akceptowali ;). I o tym w swoich historiach zawsze jakoś zapominają wspomnieć. Prawda jest zawsze gdzieś po środku.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ