Problem z automatem ex4 - dekompilacja

O jezykach programowania w platformach i nie tylko.
Pattorex
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 11 wrz 2022, 09:36

Problem z automatem ex4 - dekompilacja

Nieprzeczytany post autor: Pattorex »

Cześć wszystkim,

czy ktoś tu na forum jest w stanie mi pomóc w dekompilacji automatu z rozszerzeniem ex4 na mql4.

Sytuacja wygląda następująco.
Zakupiłem "automat" za kwotę 500$, po wczesniejszej możliwości kilkudniowego jego przetestowania na koncie demo. Profity nie były jakieś kosmiczne, ale wszystko chodziło przez te pare dni bez zarzutu, więc zdecydowałem się na zakup.
Do automatu otrzymałem SET z ustawieniami który mówił że depozyt który powinienem posiadać wynosi 3000$ i że wtedy handel jest bezpieczny.

Skończyło się na tym, że "wyzerował" mi konto zakładając dalsze pozycje mimo bardzo dużej straty i na końcu zamknąl je przed ustalonym stop lossem z niewiadomych przyczyn.

Napisałem do autora i jak stwierdził, to nie jego wina, powinienem mieć wieszy depozyt i coś musiałem zrobić zle. Uruchomiłem go ponownie, bo mam jeszcze działająca licencję i wykupionego VPSa i puściłem na koncie demo. Przez 2 tygonie wypracował jakiś zysk i... w piątek powtórka z rozrywki. Strata - pozamykał pozycje przed ustalonym stop lossem i cały wirtualny zysk poszedł się kopcić. Chciałem zeby przedłużyl mi licencję ale on odesłał mnie do formularza zakupu co wydaje mi się mega nie fair.

Wiem, że zaraz wykoczy ktoś ze to nielegalne i niemoralne, ale uważam że "właścicel" powiniem chociaż ze mną porozmawiać , cokolwiek wyjaśnić.

Na internecie jest pełno ofert dekompilacji plików ex4 ale wiemy jak to w internecie. Oszust na oszucie a ja naprawdę nie chce już stracić swoich pięniedzy na te pijawki. Wiec jeśli ktoś potrafi to robić i jest w stanie mi pomóc bardzo proszę o kontakt priv. Chcę przeanalizować sposób w jaki automat zawiera transakcje i dlaczego zamyka je szybciej niż poziom stop loss i móc ewentualnie coś pozmieniać i przetestować typowo pod siebie.
Żeby nie bylo, że wymyśliłem sobie jakąś bajkę, jesli ktoś będzie w stanie mi pomóc, wyśle screeny z transakcjami konta live i demo które potwierdzą że to co piszę to prawda.


Z góry dziękuję za pomoc.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Problem z automatem ex4 - dekompilacja

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Pattorex pisze:
11 wrz 2022, 12:58
Cześć wszystkim,

czy ktoś tu na forum jest w stanie mi pomóc w dekompilacji automatu z rozszerzeniem ex4 na mql4.

Sytuacja wygląda następująco.
Zakupiłem "automat" za kwotę 500$, po wczesniejszej możliwości kilkudniowego jego przetestowania na koncie demo. Profity nie były jakieś kosmiczne, ale wszystko chodziło przez te pare dni bez zarzutu, więc zdecydowałem się na zakup.
Do automatu otrzymałem SET z ustawieniami który mówił że depozyt który powinienem posiadać wynosi 3000$ i że wtedy handel jest bezpieczny.

Skończyło się na tym, że "wyzerował" mi konto zakładając dalsze pozycje mimo bardzo dużej straty i na końcu zamknąl je przed ustalonym stop lossem z niewiadomych przyczyn.

Napisałem do autora i jak stwierdził, to nie jego wina, powinienem mieć wieszy depozyt i coś musiałem zrobić zle. Uruchomiłem go ponownie, bo mam jeszcze działająca licencję i wykupionego VPSa i puściłem na koncie demo. Przez 2 tygonie wypracował jakiś zysk i... w piątek powtórka z rozrywki. Strata - pozamykał pozycje przed ustalonym stop lossem i cały wirtualny zysk poszedł się kopcić. Chciałem zeby przedłużyl mi licencję ale on odesłał mnie do formularza zakupu co wydaje mi się mega nie fair.

Wiem, że zaraz wykoczy ktoś ze to nielegalne i niemoralne, ale uważam że "właścicel" powiniem chociaż ze mną porozmawiać , cokolwiek wyjaśnić.

Na internecie jest pełno ofert dekompilacji plików ex4 ale wiemy jak to w internecie. Oszust na oszucie a ja naprawdę nie chce już stracić swoich pięniedzy na te pijawki. Wiec jeśli ktoś potrafi to robić i jest w stanie mi pomóc bardzo proszę o kontakt priv. Chcę przeanalizować sposób w jaki automat zawiera transakcje i dlaczego zamyka je szybciej niż poziom stop loss i móc ewentualnie coś pozmieniać i przetestować typowo pod siebie.
Żeby nie bylo, że wymyśliłem sobie jakąś bajkę, jesli ktoś będzie w stanie mi pomóc, wyśle screeny z transakcjami konta live i demo które potwierdzą że to co piszę to prawda.


Z góry dziękuję za pomoc.
Podaj nazwe tego automatu
ps. ustawienia które otrzymałes w pliku set sa ustawieniami parametrów robota wynikajacymi prp z przeprowadzonych testów i wcześniej optymalizacji. Co do użytkownika sam ma zdecydować czy te parametry maja być tak własnie zmienione.
Jezeli ten robot oparty jest na martyngale albo inny mnoznik porcji bedzie wymagane te 3000$ na pare
Sama idea tego wymaga. Natomiast są zabezpieczenia wewnatrz automatu które strate ucinaja np po 10% depo.
Musisz sie wgłebic w ten autoamat przeczytać instrukcje i ustawienia parametrów

grzegrzyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 335
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:43

Re: Problem z automatem ex4 - dekompilacja

Nieprzeczytany post autor: grzegrzyw »

Wcześniejsze wersje ex4 można było dekompilować, obecnie jest bardzo trudno albo wręcz niemożliwe a oferujący w internecie dekompilację to prawdopodobnie naciągacze, łatwiej napisać program od nowa.

Pattorex
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 11 wrz 2022, 09:36

Re: Problem z automatem ex4 - dekompilacja

Nieprzeczytany post autor: Pattorex »

grzegrzyw pisze:
12 wrz 2022, 10:24
Wcześniejsze wersje ex4 można było dekompilować, obecnie jest bardzo trudno albo wręcz niemożliwe a oferujący w internecie dekompilację to prawdopodobnie naciągacze, łatwiej napisać program od nowa.
właśnie dlatego próbuje zasięgnąć opini specjalistów, bo zdaje sobie sprawę ze to może być scam.

Tomasz196407 , napisałem wiadomość prywatną.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Problem z automatem ex4 - dekompilacja

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Pattorex pisze:
11 wrz 2022, 12:58
Cześć wszystkim,

czy ktoś tu na forum jest w stanie mi pomóc w dekompilacji automatu z rozszerzeniem ex4 na mql4.

Sytuacja wygląda następująco.
Zakupiłem "automat" za kwotę 500$, po wczesniejszej możliwości kilkudniowego jego przetestowania na koncie demo. Profity nie były jakieś kosmiczne, ale wszystko chodziło przez te pare dni bez zarzutu, więc zdecydowałem się na zakup.
Do automatu otrzymałem SET z ustawieniami który mówił że depozyt który powinienem posiadać wynosi 3000$ i że wtedy handel jest bezpieczny.

Skończyło się na tym, że "wyzerował" mi konto zakładając dalsze pozycje mimo bardzo dużej straty i na końcu zamknąl je przed ustalonym stop lossem z niewiadomych przyczyn.

Napisałem do autora i jak stwierdził, to nie jego wina, powinienem mieć wieszy depozyt i coś musiałem zrobić zle. Uruchomiłem go ponownie, bo mam jeszcze działająca licencję i wykupionego VPSa i puściłem na koncie demo. Przez 2 tygonie wypracował jakiś zysk i... w piątek powtórka z rozrywki. Strata - pozamykał pozycje przed ustalonym stop lossem i cały wirtualny zysk poszedł się kopcić. Chciałem zeby przedłużyl mi licencję ale on odesłał mnie do formularza zakupu co wydaje mi się mega nie fair.

Wiem, że zaraz wykoczy ktoś ze to nielegalne i niemoralne, ale uważam że "właścicel" powiniem chociaż ze mną porozmawiać , cokolwiek wyjaśnić.

Na internecie jest pełno ofert dekompilacji plików ex4 ale wiemy jak to w internecie. Oszust na oszucie a ja naprawdę nie chce już stracić swoich pięniedzy na te pijawki. Wiec jeśli ktoś potrafi to robić i jest w stanie mi pomóc bardzo proszę o kontakt priv. Chcę przeanalizować sposób w jaki automat zawiera transakcje i dlaczego zamyka je szybciej niż poziom stop loss i móc ewentualnie coś pozmieniać i przetestować typowo pod siebie.
Żeby nie bylo, że wymyśliłem sobie jakąś bajkę, jesli ktoś będzie w stanie mi pomóc, wyśle screeny z transakcjami konta live i demo które potwierdzą że to co piszę to prawda.


Z góry dziękuję za pomoc.
Było pisane wielokrotnie na tym forum i nie tylko, że skoro ktoś sprzedaje robota EA i twierdzi, że ten robot zarabia, to po co taki go sprzedaje? Mógłby ten EA zarabiać dla niego i nie potrzebowałby go sprzedawać.
Dekompilacja pliku ex4 do mq4 jest możliwa, ale jest bardzo trudna i czasochłonna - obecnie nie istnieją programy dekompilujące. Natomiast, żaden sprzedawca nie udostępni pliku źródłowego mq4, chyba żeby ktoś mu odpowiednio zapłacił i wykupił od niego licencję.
Dlatego oferty dekompilacji zwykle nie są tanie.

Czy sprzedaż robotów jest nielegalna?
W Polsce sprzedaż robota wymaga od sprzedawcy posiadania licencji doradcy inwestycyjnego.
Jeżeli zakupiłeś robota od sprzedawcy w Polsce, który go sprzedał jako zarabiającego robota, i posiadasz namiary na tego sprzedawcę, oraz dowody zakupu, to powinieneś zatrudnić jakiegoś prawnika i rozpocząć procedurę odzyskiwania twoich pieniędzy (jeżeli sprzedawca nie posiada licencji, oczywiście), nawet jeżeli sprawa miałaby trafić do sądu.
W innych krajach nie wiem. Jeżeli sprzedawca jest z zagranicy, to masz mierne szanse na odzyskanie pieniędzy.

PS. Nie istnieją roboty, które by w każdych warunkach rynkowych umiały zarabiać bez ingerencji człowieka.
Fundusze inwestycyjne nie na darmo zatrudniają do pisania algorytmów specjalistów z wykształceniem matematycznym o bardzo wysokich kwalifikacjach i płacą im niemałe sumy pieniężne za to, żeby pilnowali oni poprawnej pracy takiego algorytmu. Ile wart jest taki robot, za którego ktoś żąda $500,- ? Nic nie jest wart.
W jakichś warunkach rynkowych zarobi, a potem straci.
Natomiast, osoba kupująca takiego robota, która się na tym nie zna, i nie ma dostępu do kodu źródłowego, kupuje przysłowiowego "kota w worku".
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Problem z automatem ex4 - dekompilacja

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Można nie płacąc przetestować taki ea jak kolega opisał problem
a czy coś jest wart i czy zarobi i straci to juz takie Twoje gdybanie
Wszystkiego dobrego ninja

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Problem z automatem ex4 - dekompilacja

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Tomasz196407 pisze:
12 wrz 2022, 15:57
Można nie płacąc przetestować taki ea jak kolega opisał problem
a czy coś jest wart i czy zarobi i straci to juz takie Twoje gdybanie
Wszystkiego dobrego ninja
Jak można przetestować, skoro pisze wyraźnie, że zapłacił $500,- za tego EA bez możliwości testowania?
Uważasz, że on ma ci za darmo dać te EA, żebyś sobie go za darmo testował?
Zakupiłem "automat" za kwotę 500$, po wczesniejszej możliwości kilkudniowego jego przetestowania na koncie demo.
Co on przez te kilka dni na demo sobie przetestował?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Problem z automatem ex4 - dekompilacja

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

ninjaproject pisze:
12 wrz 2022, 16:15
Tomasz196407 pisze:
12 wrz 2022, 15:57
Można nie płacąc przetestować taki ea jak kolega opisał problem
a czy coś jest wart i czy zarobi i straci to juz takie Twoje gdybanie
Wszystkiego dobrego ninja
Jak można przetestować, skoro pisze wyraźnie, że zapłacił $500,- za tego EA bez możliwości testowania?
Uważasz, że on ma ci za darmo dać te EA, żebyś sobie go za darmo testował?
pisze dokładnie
Zakupiłem "automat" za kwotę 500$, po wczesniejszej możliwości kilkudniowego jego przetestowania na koncie demo.
wiec testował
-po drugie odnosisz sie ogólnie do problemu robotów wiec ja napisał ogólnie o robotach w tym takich ze mozna je pobrac darmo i testować
-po trzecie nic nie pisałem ze ma mi dać tego robota
Jeszcze raz wszystkiego dobrego

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Problem z automatem ex4 - dekompilacja

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Tomasz196407 pisze:
12 wrz 2022, 16:18
ninjaproject pisze:
12 wrz 2022, 16:15
Tomasz196407 pisze:
12 wrz 2022, 15:57
Można nie płacąc przetestować taki ea jak kolega opisał problem
a czy coś jest wart i czy zarobi i straci to juz takie Twoje gdybanie
Wszystkiego dobrego ninja
Jak można przetestować, skoro pisze wyraźnie, że zapłacił $500,- za tego EA bez możliwości testowania?
Uważasz, że on ma ci za darmo dać te EA, żebyś sobie go za darmo testował?
pisze dokładnie
Zakupiłem "automat" za kwotę 500$, po wczesniejszej możliwości kilkudniowego jego przetestowania na koncie demo.
wiec testował
-po drugie odnosisz sie ogólnie do problemu robotów wiec ja napisał ogólnie o robotach w tym takich ze mozna je pobrac darmo i testować
-po trzecie nic nie pisałem ze ma mi dać tego robota
Jeszcze raz wszystkiego dobrego
Oczywiście, robotów w necie za darmo są tysiące - można testować, jak się komu nudzi i nie ma nic lepszego do roboty. Autor wątku najwyraźniej nie wiedział o tym i nie o tym pisze. On szuka pomocy, chce dekompilować plik ex4 i mieć kod źródłowy mq4, co jest możliwe, ale do tego potrzebne są narzędzia i wiedza. Za dekompilację musiałby zapłacić mniej więcej tyle samo co zapłacił za tego EA, $500 - $ 600, i oczywiście, musiałby mieć zaufanie komu powierza zadanie.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Problem z automatem ex4 - dekompilacja

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

ninjaproject pisze:
12 wrz 2022, 16:27
Tomasz196407 pisze:
12 wrz 2022, 16:18
ninjaproject pisze:
12 wrz 2022, 16:15

Jak można przetestować, skoro pisze wyraźnie, że zapłacił $500,- za tego EA bez możliwości testowania?
Uważasz, że on ma ci za darmo dać te EA, żebyś sobie go za darmo testował?
pisze dokładnie
Zakupiłem "automat" za kwotę 500$, po wczesniejszej możliwości kilkudniowego jego przetestowania na koncie demo.
wiec testował
-po drugie odnosisz sie ogólnie do problemu robotów wiec ja napisał ogólnie o robotach w tym takich ze mozna je pobrac darmo i testować
-po trzecie nic nie pisałem ze ma mi dać tego robota
Jeszcze raz wszystkiego dobrego
Oczywiście, robotów w necie za darmo są tysiące - można testować, jak się komu nudzi i nie ma nic lepszego do roboty. Autor wątku najwyraźniej nie wiedział o tym i nie o tym pisze. On szuka pomocy, chce dekompilować plik ex4 i mieć kod źródłowy mq4, co jest możliwe, ale do tego potrzebne są narzędzia i wiedza. Za dekompilację musiałby zapłacić mniej więcej tyle samo co zapłacił za tego EA, $500 - $ 600, i oczywiście, musiałby mieć zaufanie komu powierza zadanie.
wiem dlatego odpisałem mu na PW że zająłem swoje stanowisko nie w temacie dekompilacji tylko w sprawie ustawien parametrów co ma kluczowe znaczenie w pracy ea ze wzgledu na zmieniające sie warrunki rynkowe. Osobiscie wykorzystuje takie sprawdzanie dlatego a może i niepotrzebnie sie odezwałem.
Ale w koncu mamy te wolność słowa :564:

ODPOWIEDZ