MT4 na VPS kontrola

O jezykach programowania w platformach i nie tylko.
Awatar użytkownika
oiro
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 423
Rejestracja: 05 mar 2008, 00:40

MT4 na VPS kontrola

Nieprzeczytany post autor: oiro »

Mam pewien problem - myślę, że nie tylko ja...
mam odpalony ea na VPS, problem polega na tym że czasem MT4 się zawiesza, a wtedy jestem narażony na znaczne koszty - transakcja kończy się SL...zależy mi na szybkiej inf. w takiej sytuacji/
Mam pomysł na rozwiązanie problemu:

Zamieścić w ea funkcję która co 3 min wysyła pakiet do jakiegoś serwera, jeśli na tym serwerze brak pakietu przez >3min, wysyłany jest sms z alertem.

Czy jest może już jakieś gotowe rozwiązanie tego typu? Lub czy są inne metody kontroli VPS?
Jeśli nie to może ktoś podjąłby się napisania takiego skryptu (proszę o kontakt na prv)

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: MT4 na VPS kontrola

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

oiro pisze:Mam pewien problem - myślę, że nie tylko ja...
mam odpalony ea na VPS, problem polega na tym że czasem MT4 się zawiesza, a wtedy jestem narażony na znaczne koszty - transakcja kończy się SL...zależy mi na szybkiej inf. w takiej sytuacji/
Mam pomysł na rozwiązanie problemu:

Zamieścić w ea funkcję która co 3 min wysyła pakiet do jakiegoś serwera, jeśli na tym serwerze brak pakietu przez >3min, wysyłany jest sms z alertem.

Czy jest może już jakieś gotowe rozwiązanie tego typu? Lub czy są inne metody kontroli VPS?
Jeśli nie to może ktoś podjąłby się napisania takiego skryptu (proszę o kontakt na prv)
Na Forex Factory poszukaj. Kiedyś coś czytałem o tym problemie.

Awatar użytkownika
oiro
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 423
Rejestracja: 05 mar 2008, 00:40

Re: MT4 na VPS kontrola

Nieprzeczytany post autor: oiro »

No właśnie też patrzyłem i nic konkretnego nie znalazłem....mój pomysł - proszę o opinie- wydaje mi się że najłatwiejszy:
-w ea otwierać co 3 min link do skryptu php (z aktualnym czasem)
-skrypt php na serwerze ftp w przypadku braku kolejnej inf. np po 3 min wysyła powiadomienie SMS z bramki
Moje pytanie, czy da się w mt4 z poziomu ea otworzyć link?
Najłatwiej byłoby użyć funkcji FileOpen i FileWrite ale do pliku znajdującego się na innym serwerze np. poprzez FTP czy jest to wykonalne?

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: MT4 na VPS kontrola

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Awatar użytkownika
oiro
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 423
Rejestracja: 05 mar 2008, 00:40

Re: MT4 na VPS kontrola

Nieprzeczytany post autor: oiro »

bardzo dziękuję,
sendmail (wysyłanie maila co 3 min, dodatkowo obsługa php skrzynki itd. może być trudna...), zatem raczej odpada.
sendnotyfication
, nie bardzo rozumiem, z tego co doszedłem to dotyczy przesyłania powiadomień pomiędzy terminalami -więc też raczej odpada.

Natomiast sendftp jest możliwe, co 3 min wysyłany plik na serwer który jest monitorowany przez php...tylko to trochę przerost formy nad treścią.
Alternatywą, o wiele prostrzą byłoby otwarcie linku www,<ip>.com/czas.php?aktualny_czas z poziomu ea co 3 min, czy to się da wykonać w mt4?

ODPOWIEDZ