Analiza kilku timeframe w tym samym czasie.

O jezykach programowania w platformach i nie tylko.
juldam
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 14 sty 2016, 11:04

Analiza kilku timeframe w tym samym czasie.

Nieprzeczytany post autor: juldam »

Witam.
Jestem w trakcie pisania wlasnego skryptu do gry na Forexie i natknalem sie na niemaly problem - bardzo by mi zalezalo na tym, zeby moj EA jednoczesnie analizowal wszystkie przeze mnie okreslone w kodzie timefram'y, a nie tylko ten otwarty przez uzytkownika. Jakby ktos mogl mnie pokierowac, to bylbym bardzo wdzieczny.
Z gory dziekuje.

Awatar użytkownika
Cinkciarz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 06 lip 2008, 22:03

Re: Analiza kilku timeframe w tym samym czasie.

Nieprzeczytany post autor: Cinkciarz »

Nic nie stoi na przeszkodzie aby EA działające np. na D1 odwoływało się do jakiegokolwiek innego TFa bez różnicy czy to M1 czy MN. Kwestia odpowiedniego zawarcia tego w kodzie. Nie stanowi również problemu odwoływanie się do wartości wskaźników z innych time frame'ów czy nawet innych walorów. Wszystko masz w dokumentacji MQLa.
Np. dla wskaźnika MA, zgodnie z dokumentacją, można z niego korzystać tak:

Kod: Zaznacz cały

double  iMA(
   string       symbol,           // symbol
   int          timeframe,        // timeframe
   int          ma_period,        // MA averaging period
   int          ma_shift,         // MA shift
   int          ma_method,        // averaging method
   int          applied_price,    // applied price
   int          shift             // shift
   );
Zobacz sobie, że możesz tam zdefiniować walor -> symbol, oraz przedział czasowy -> timeframe.
Więc nie ma problemu żeby np. z EA otwartego na D1 wykorzystać przykładową jakąś tam średnia z tego samego instrumentu (symbol=null) ale z okresu MN1 (timeframe=43200) tj.

Kod: Zaznacz cały

double moja_srednia;
moja_srednia = iMA(NULL,43200,10,0,MODE_SMMA,CLOSE,0)
Poczytaj dokumentację MQLa:
https://docs.mql4.com/
I na pewno Ci się rozjaśni. Osobną sprawą jest to, że jeśli chcesz aby ktoś Ci tutaj pomógł w zakodowaniu czegoś lub wskazał chociaż właściwą drogę to musisz podać więcej szczegółów.

Pozdrawiam.
"There are only 3 real sports: bull-fighting, car racing and mountain climbing. All the others are mere games." -Hemingway

Malberto
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 30 sie 2017, 23:16

Re: Analiza kilku timeframe w tym samym czasie.

Nieprzeczytany post autor: Malberto »

a gdybym chciał się po prostu przełączyć na inny interwał to też można ? (nie patrzeć co jest na innym tylko kontynuować trading dalej na innym interwale)

Malberto
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 30 sie 2017, 23:16

Re: Analiza kilku timeframe w tym samym czasie.

Nieprzeczytany post autor: Malberto »

Malberto pisze:a gdybym chciał się po prostu przełączyć na inny interwał to też można ? (nie patrzeć co jest na innym tylko kontynuować trading dalej na innym interwale)
ponawiam bo chyba źle sformułowałem pytanie...

- Chodziło mi nie o dostęp do danych z innego TimeFrame, ale o wizualne przełączenie całego okna z uruchomionym EA na inny interwał, czy takie coś jest możliwe ?

ODPOWIEDZ