TP i SL, pytanie...

O jezykach programowania w platformach i nie tylko.
tmkk90
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 12 lip 2010, 19:13

TP i SL, pytanie...

Nieprzeczytany post autor: tmkk90 »

Witam, mam pytanie, jak nalezy zapisac taki warunek:

Przypuscmy ze otwieramy pozycje dluga z TP i SL i ustawiaja sie one na wartosciach (dajmy na to TP=1.300 SL=1.2500)

i w miedzyczasie pojawia sie warunek do otwarcia pozycji w przeciwna strone (krotka) i chcialbym teraz zeby moj SL ustawil sie na wartosci 1.300 a TP na 1.2500.

Awatar użytkownika
FX TEAM
Gaduła
Gaduła
Posty: 140
Rejestracja: 16 lut 2006, 21:08

Nieprzeczytany post autor: FX TEAM »

Zwolnij, bo albo czegoś nie rozumiem, albo chcesz przekręcić brokera na spread z jednej pozycji. O ile mi wiadomo nie zamienisz ot tak pozycji długiej w krótką. Jedną zamykasz, a drugą otwierasz, czy nie? ;)
Probably my best technique is not picking up the phone to close out a winning trade. - Jerry Parker
mój Blog, szkolenia fx -> guzik "www" poniżej ;)

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

Zwolnij, bo albo czegoś nie rozumiem, albo chcesz przekręcić brokera na spread z jednej pozycji. O ile mi wiadomo nie zamienisz ot tak pozycji długiej w krótką. Jedną zamykasz, a drugą otwierasz, czy nie?
Dokładne
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

Awatar użytkownika
psV
Gaduła
Gaduła
Posty: 365
Rejestracja: 05 gru 2009, 10:23

Nieprzeczytany post autor: psV »

A jakby zrobić tak:
Masz otwarte 1.00 Long którego już nie chcesz, a chcesz zamiast tego 1.00 Short:
-masz otwarte 1.00 Long
-otwierasz 2.00 Short
-zamykasz 1.00 Long poprzez "close by"

Niekażdy broker ma taką opcję.

Awatar użytkownika
FX TEAM
Gaduła
Gaduła
Posty: 140
Rejestracja: 16 lut 2006, 21:08

Nieprzeczytany post autor: FX TEAM »

psV pisze:-masz otwarte 1.00 Long
-otwierasz 2.00 Short
-zamykasz 1.00 Long poprzez "zamknij przez"
No tak... Tylko po co dorabiać brokera i kręcić niepotrzebny obrót? Wystarczy zamknąć i otworzyć przeciwną.

EDIT: a... bo zamknie longa i otworzy 1 shorta? Kreatywność autora wątku zbiła mnie z tropu. Nie lubię reversu.
Ostatnio zmieniony 18 sie 2010, 22:57 przez FX TEAM, łącznie zmieniany 1 raz.
Probably my best technique is not picking up the phone to close out a winning trade. - Jerry Parker
mój Blog, szkolenia fx -> guzik "www" poniżej ;)

Awatar użytkownika
psV
Gaduła
Gaduła
Posty: 365
Rejestracja: 05 gru 2009, 10:23

Nieprzeczytany post autor: psV »

Czy nie zaoszczędzimy w ten sposób na spreadzie w jedną stronę?
Nie wiem jak z ECN, bo tam prowizję pewnie naliczą, zresztą chyba nawet nie mają takiej opcji.

Awatar użytkownika
FX TEAM
Gaduła
Gaduła
Posty: 140
Rejestracja: 16 lut 2006, 21:08

Nieprzeczytany post autor: FX TEAM »

psV pisze:Czy nie zaoszczędzimy w ten sposób na spreadzie w jedną stronę?
To raczej nie.
Nie wiem jak z ECN, bo tam prowizję pewnie naliczą, zresztą chyba nawet nie mają takiej opcji.
a to wyjdzie raczej tak samo jak zamknąć i otworzyć. Nie robię REV, natomiast klasycznie polega na włączenie dwóch zleceń o wielkości otwartej pozycji każde, lecz przeciwnym kierunku do niej (w Ninjy tak to lata) - jedno z tych zleceń paruje się z otwartą pozycją (więc właściwie to jej zamknięcie). Więc wyjdzie na to samo. Późna godzina daje o sobie znać, jak się mylę, poprawcie mnie :D
Probably my best technique is not picking up the phone to close out a winning trade. - Jerry Parker
mój Blog, szkolenia fx -> guzik "www" poniżej ;)

tmkk90
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 12 lip 2010, 19:13

Nieprzeczytany post autor: tmkk90 »

FX TEAM pisze:Zwolnij, bo albo czegoś nie rozumiem, albo chcesz przekręcić brokera na spread z jednej pozycji. O ile mi wiadomo nie zamienisz ot tak pozycji długiej w krótką. Jedną zamykasz, a drugą otwierasz, czy nie? ;)
Nie chodzi mi o zmiane pozycji z dlugiej w krotka. Chodzi mi o to, ze napisalem strategie w ktorej moga otworzyc sie 2 przeciwstawne pozycje(np. otwarta jest dluga i po pewnym czasie gdy zachodzi warunek na otwarcie krotkiej, otwiera sie krotka (ale dluga rowniez caly czas jest)) I teraz tak: przypuscmy ze mam TP=80 SL=30. Otwiera sie 1wsza pozycja powiedzmy po kursie 1.4000 (TP ustawia sie na 1.4080 a SL na 1.3070)... Kurs wedruje sobie dalej, az zostaje spelniony warunek na otwarcie pozycji przeciwnej i chcialbym aby SL i TP ustawilo sie na tych samych wartosciach co w 1wszej pozycji (teoretycznie tych samych, bo jezeli pozycja bedzie przeciwna, to TP 1wszej pozycji to bedzie SL dla 2giej i SL 1wszej to TP 2giej)

Mam nadzieje ze troche jasniej napisalem, z gory dzieki :)

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

Albo zapamiętujesz te wartości albo odczytujesz z otwartego zalecenie więc gdzie problem?
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

tmkk90
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 12 lip 2010, 19:13

Nieprzeczytany post autor: tmkk90 »

a jak mam odczytac ta wartosc z otwartego juz zlecenia?

ODPOWIEDZ