Szukam aktywnego forum o robotach

O jezykach programowania w platformach i nie tylko.
Awatar użytkownika
xamael
Gaduła
Gaduła
Posty: 108
Rejestracja: 09 cze 2009, 14:54

Szukam aktywnego forum o robotach

Nieprzeczytany post autor: xamael »

Jak w temacie, może byc anglojęzyczne, nie tylko MQL. Tutaj u nas troche mały ruch jest, zazwyczaj ludzie sie pytaja o indyki czy gotowe skrypty, a mnie zalezaloby bardziej na dyskusjach na temat dobrych praktyk, rozwiązań, nowych ideii, dobrych do przewidywania par etc.

Google mi jakoś niewiele wypluło

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

xamael pisze:a mnie zalezaloby bardziej na dyskusjach na temat dobrych praktyk, rozwiązań, nowych ideii, dobrych do przewidywania par etc.
xamael pisze:Google mi jakoś niewiele wypluło
Z drugiej strony, nic nie stoi na przeszkodzie, zebys sam rozpoczal takie temat. Jezeli bedzie sensowny mysle, ze wypali.

Awatar użytkownika
xamael
Gaduła
Gaduła
Posty: 108
Rejestracja: 09 cze 2009, 14:54

Nieprzeczytany post autor: xamael »

Rozumiem co chcesz przez to powiedzieć, ale nawigator jest duzy i zbyt wielotematyczny, niektóre tematy leża tu przez kilka miesięcy a odpowiedz są ze trzy a napisac chce/może z 6 osób.
Trzymając się systemu: 82% skuteczności || Grając wbrew systemowi: 8% skuteczności. Dyscyplina jest autorem większości zwycięstw.

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

Bo większość fajnych rzeczy leży na forach zamkniętych, dlatego google ich nie indeksuje.

Awatar użytkownika
xamael
Gaduła
Gaduła
Posty: 108
Rejestracja: 09 cze 2009, 14:54

Nieprzeczytany post autor: xamael »

Cyb znam to z autopsji. Niestety tak właśnie jest, dlatego tu pytam bo coś może przeoczyłem
Trzymając się systemu: 82% skuteczności || Grając wbrew systemowi: 8% skuteczności. Dyscyplina jest autorem większości zwycięstw.

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1213
Rejestracja: 20 gru 2005, 22:19

Re: Szukam aktywnego forum o robotach

Nieprzeczytany post autor: MaRCHeW »

Witam.
Cyb pisze:
xamael pisze:Jak w temacie, może byc anglojęzyczne, nie tylko MQL. Tutaj u nas troche mały ruch jest, zazwyczaj ludzie sie pytaja o indyki czy gotowe skrypty, a mnie zalezaloby bardziej na dyskusjach na temat dobrych praktyk, rozwiązań, nowych ideii, dobrych do przewidywania par etc.

Google mi jakoś niewiele wypluło
Bo większość fajnych rzeczy leży na forach zamkniętych, dlatego google ich nie indeksuje.
Tak jak napisał Cyb, większość wartościowych informacji znajduje się na forach zamkniętych. Pokaż, że nie tylko szukasz informacji i wiedzy dla siebie ale swoim wkładem jesteś wstanie wnieść coś więcej do takiego forum to z pewnością zostaniesz zaproszony na forum jakiego szukasz.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
Ciekawy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 384
Rejestracja: 20 lis 2009, 23:07

Nieprzeczytany post autor: Ciekawy »

MaRCHeW pisze:Tak jak napisał Cyb, większość wartościowych informacji znajduje się na forach zamkniętych. Pokaż, że nie tylko szukasz informacji i wiedzy dla siebie ale swoim wkładem jesteś wstanie wnieść coś więcej do takiego forum to z pewnością zostaniesz zaproszony na forum jakiego szukasz.
Wszystko fajnie ale to niestety trochę błędne koło. Każdy kiedyś zaczynał i musi skądś pozyskiwać wartościową wiedzę. Natomiast Ci którzy "siedzą" w tym od lat i ciągle rozwijają swoje umiejętności są już na tak wysokim poziomie, że zaimponować im wiedzą będzie trochę ciężko...

No chyba, że wkład typu pomoc w testach itp.

Reasumując osobiście widzę 2 wyjścia:
1. Doświadczeni dopuszczają do wiedzy w zamian za pomoc w testach, składki itp lub innych prostych czynności odpowiednich do poziomu zaawansowania. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest tempo wzrostu.
Rośniesz przy nich i w końcu możesz zacząć wykonywać bardziej "ambitne" zadania.
2. Kilku początkujących "kolegów" postanawia założyć takie forum - metodą prób i błędów wykonują różne projekty, uzupełniając swoje braki nawzajem.

ps. szkoda bo osobiście chciałbym się rozwijać ale z tego co widzę nikt nie jest zainteresowany aby trochę "popchnąć" początkującego. Mimo wszystko co byście nie mówili uważam to za trochę dziwne bo przecież każdy kiedyś od kogoś czerpał wiedzę dając mało od siebie a dużo biorąc - po prostu taka jest kolej rzeczy. Nie można dawać nic nie mając...

Pozdrawiam i mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem :)

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

Na takich forach nie tylko wiedza techniczna jest ważna. Przydają się ludzie z abstrakcyjnym myśleniem, nietypowymi pomysłami itd...

Awatar użytkownika
Ciekawy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 384
Rejestracja: 20 lis 2009, 23:07

Nieprzeczytany post autor: Ciekawy »

Cyb pisze:Przydają się ludzie z abstrakcyjnym myśleniem, nietypowymi pomysłami itd...
Pewnie masz rację ale jak to zweryfikować? nie znasz mnie...
Ja sam mogę uważać, że mam super pomysły natomiast gdy inna osoba spojrzy... nagle okaże się, że było to już "ćwiczone" lub pomysł jest zły.
Nawiązując do dostępu do forum - to przecież każdemu może "zdarzyć" się jakiś nawet fajny pomysł a później długo, długo nic... i co wtedy z wartością takiego użytkownika dla innych forumowiczów?

ps. żebyście dobrze zrozumieli - ogólnie nie uważam, że komuś coś się należy - bo tak. Jestem przeciwny takiemu modelowi. Nie mniej jednak przydałoby się wprowadzić alternatywną możliwość wglądu tak aby początkujący też mogli coś z tego "wynieść" niekoniecznie za darmo. Wiedza kosztuje. Tak jest wszędzie. Ludzie którzy doszli do wysokiego poziomu wiedzy przecież też musieli za nią płacić (w ten czy inny sposób). Nie ma nic za darmo. Jednak brak dostępu...

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 19 cze 2010, 14:31 przez Ciekawy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

Nic, na forum jest dużo pracy przy testowaniu pomysłów innych ludzi więc każdy znajduje dla siebie zajęcie... Poza tym liczy się jakość a nie ilość....

ODPOWIEDZ