Praca dla kodera?

O jezykach programowania w platformach i nie tylko.
Awatar użytkownika
DruhRafal
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 07 sty 2009, 17:31

Praca dla kodera?

Nieprzeczytany post autor: DruhRafal »

Czy to w ogóle ma sens, aby szukać pracy jako koder piszący EA? Nie wiem w sumie, gdzie mógłbym pracować - do głowy przychodza mi tylko firmy forexowe. Macie jakiś pomysł?

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

Jesli masz na mysli MQL, to chyba raczej nie ma sensu... (chociaz nie analizowalem zbytnio rynku)...

Awatar użytkownika
DruhRafal
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 07 sty 2009, 17:31

Nieprzeczytany post autor: DruhRafal »

LowcaG pisze:Jesli masz na mysli MQL, to chyba raczej nie ma sensu... (chociaz nie analizowalem zbytnio rynku)...
Nie tylko MQL. Zastanawiam się, czy warto się specjalizować...

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

hm....no to specjalizacja nie jest tu w zadnym stopniu potrzebna..... Nawet nie widze tu jakiej zbytniej specjalizacji..No bo czym sie różni napisanie jakiegos programu "nie Forexowego" od EA? Dla mnie zupelnie niczym...

Inna kwestia jest czy udezac do takich firm czy nie..
odpowiedz jest prosta jezeli odpowiednio zaplaca to udezac...


[edit]
Wracajac do MQLa , w tym przypadku mozna zostac tylko wolnym strzelcem..


[edit2]
Jak dla mnie, jesli chodzi o programowanie, trzeba byc elastycznym, a pozinej zycie pokazuje w ktorej branzy sie specjalizowac...(gdze specjalizowac = byc naprawde dobrym)

zywy
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 01 paź 2008, 14:34

Nieprzeczytany post autor: zywy »

LowcaG pisze:hm....no to specjalizacja nie jest tu w zadnym stopniu potrzebna..... Nawet nie widze tu jakiej zbytniej specjalizacji..No bo czym sie różni napisanie jakiegos programu "nie Forexowego" od EA? Dla mnie zupelnie niczym...
Inna kwestia jest czy udezac do takich firm czy nie..
odpowiedz jest prosta jezeli odpowiednio zaplaca to udezac...
[edit]
Wracajac do MQLa , w tym przypadku mozna zostac tylko wolnym strzelcem..
[edit2]
Jak dla mnie, jesli chodzi o programowanie, trzeba byc elastycznym, a pozinej zycie pokazuje w ktorej branzy sie specjalizowac...(gdze specjalizowac = byc naprawde dobrym)
Hej,

Z tego, co wiem w branzy finansowej, a w szczegolnosci jej czesc inwestycyjna placi najwiecej, jesli chodzi o IT. Co jakis czas przegladam ogloszenia na http://www.reed.co.uk i duza czesc dobrze platnych stanowisk np w javie od 500funtow per day to wlasnie ta branza. Nie znam zadnej firmy w Polsce, ktora siedzi w samych systemach - niestety praca jest w NY, Londyn, Chicago - wyprowadzcice mnie z bledu jesli sie myle :)

Najbardizej cenieni sa dobrzy matematycy i programisci w jednym, wazna znajomosc rachunku prawdopodobienstwa, rownania rozniczkowe. Warto poczytac sobie te ogloszenia, by wyrobic opinie, co trzeba umiec, nikogo z ulicy nie biora :)

Przykladowe ogloszenie:
http://www.reed.co.uk/job-details/City- ... True&lit=2

pozdrawiam

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

zywy pisze:Najbardizej cenieni sa dobrzy matematycy i programisci w jednym, wazna znajomosc rachunku prawdopodobienstwa, rownania rozniczkowe. Warto poczytac sobie te ogloszenia, by wyrobic opinie, co trzeba umiec, nikogo z ulicy nie biora
Zgadzam sie calkowicie, tylko ja tego nie nazywam specjalizacja, dla mnie to wlasnie znaczy byc dobrym i elastycznym :) i tego typu pracy nie zaliczam do kategorii pisanie EA.

Najbrdziej dochodowe branze zmieniaj sie dlatego trzeba analizowac.
Ale oczywiscie jest glowny trend....wiadomo, ze cywilizacja sprowadza sie coraz bardziej do informacji i uslug (w tym finansowych).

W ogole trendy rynkow pracy to szeroki temat, ale ostatecznie wszystko w przyszlosci gdzie jest konkretna kasa to bedzie:
informatyzacja(wszystko co z tym jest zwiazane, nie znalzem lepszego slowa ;) ),
Hi-tech,
inwestwnie/finanse
"handel" informacja...
i zarzadzane

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

zywy
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 01 paź 2008, 14:34

Nieprzeczytany post autor: zywy »


ODPOWIEDZ