Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.

Czy używasz powyższego systemu

Tak
73
15%
Nie
198
41%
Zamierzam
209
44%
 
Liczba głosów: 480

Shadi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1414
Rejestracja: 01 lut 2009, 20:34

Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: Shadi »

Witam,

Chciałbym przedstawić Wam koncepcje Zero line. Jest to bardzo dochodowy sposób zarabiania na forex - jednak nie jest dla każdego. Z zasady jest bardzo prosty... jednak nie wielu jakimś cudem potrafi tę prostotę pojąć :)

Z góry chciałbym zaznaczyć że pomysłodawcą tej metody jest MightyOne - bardzo sympatyczny gość który z ogromną przyjemnością dzieli się swoją wiedzą - jak każdy z ich ekipy zresztą (taka różnica pomiędzy oni - my :P)

Z góry zaznaczam że nie mam mega talentów do przekazywania wiedzy ale mam nadzieje że wspólnymi siłami dojdziemy do jakiegoś porządku :)

Zacznijmy od początku:

Zero line - linie które powstają w wyniku momentum. Pozwalają nam na precyzyjne wejścia z często bardzo wąskim SLem. Po włączeniu wykresu zaczynamy wyszukiwać ZL od wykresów 1d (weekly jak kto lubi) 4h i 1h. Najlepiej wybierać te miejsca gdzie linie są w miarę blisko siebie. Większe prawdopodobieństwo :)

Momentum - jest to jedna świeca która sygnalizuje nam że możemy za chwilę albo kupować albo sprzedawać. Jak rozpoznać momentum? Bardzo prosto!! Jest to świeca która ma "ciało" 2x większe niż poprzednia.
Samo (dalej będę w skrócie pisał momo - momentum) nie wystarczy. Po momo potrzebne nam są 2 rzeczy:

1. Ciało świecy które wskaże kierunek
2. knot który powie nam którego guziczka lepiej nie naciskać :)
Wygląda to mniej więcej tak:


Obrazek


Jak znaleźć ZL - zero line - tak na prawdę jest to każda linia hozontalna która znajduje się w Mighty Zone. (zaraz pokaże na wykresie) dla wielu osób wystarczy że cena dotknie tylko górnej strefy ZL a już składają zlecenia.
I tu mała uwaga. Jeżeli po wyznaczeniu MZ (mighty zone) następna świeca nie wróci do MZ (nie dotknie ZL) mocno zastanowiłbym się czy handlować.

Wzór na MZ arene: O+C/2, czyli inaczej mówiąc - mid point świecy.

Tak to wygląda:

Obrazek

Kilka przykładów wejść:

Obrazek

No i najważniejsze - określanie targetów. Targetem jest nie mniej nie więcej jak wcześniejsza ZL, która znajduje się w MZ. Spójrzcie na obrazek:

Obrazek


To już wszystko. Mam nadzieję że ta krótka lekcja nie jest za bardzo skomplikowana. Starałem się jak mogłem ;) Jeżeli będą kłopoty w czymś - pytajcie postaram się pomóc jak tylko mogę :)

Milej lekturtki

Awatar użytkownika
gutek04
Gaduła
Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 26 sty 2009, 12:29

Nieprzeczytany post autor: gutek04 »

Shadi - bardzo dobra robota - czysto i przejrzyście. Gdzieś w wątku NLA był nawet indykator który odrazu znajduje swiece MOMO i dzieli na pół. System wg. mnie bardzo ciekawy, jak bede miał coś mądrego do napisania to z pewnością dodam, póki co dziękuje Shadiemu za fatyge.

Shadi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1414
Rejestracja: 01 lut 2009, 20:34

Nieprzeczytany post autor: Shadi »

gutek04 pisze:Shadi - bardzo dobra robota - czysto i przejrzyście. Gdzieś w wątku NLA był nawet indykator który odrazu znajduje swiece MOMO i dzieli na pół. System wg. mnie bardzo ciekawy, jak bede miał coś mądrego do napisania to z pewnością dodam, póki co dziękuje Shadiemu za fatyge.
Jest indykator. Nie dałem go celowo - bo tylko zamazuje. Aczkolwiek jak ma to komuś pomóc:
<mam 2 nie sprawdzałem czym się różnią :D>
Wg mnie i tak lepiej ręcznie popatrzeć sobie na to + rysować... Indi tylko poglądowo
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
sgorn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1208
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:29

Nieprzeczytany post autor: sgorn »

Shadi pisze:Momentum - jest to jedna świeca która sygnalizuje nam że możemy za chwilę albo kupować albo sprzedawać. Jak rozpoznać momentum? Bardzo prosto!! Jest to świeca która ma "ciało" 2x większe niż poprzednia.
Samo (dalej będę w skrócie pisał momo - momentum) nie wystarczy. Po momo potrzebne nam są 2 rzeczy:

1. Ciało świecy które wskaże kierunek
2. knot który powie nam którego guziczka lepiej nie naciskać
czyli kolejnosc jest taka : najpierw momentum czyli swieca przynajmniej 2xwieksza od poprzedniej, potem musi byc swieca z knotem i potem czekam na 3 swiece potwierdzajaca? czy moge wchodzic juz na 3 swiecy bo nie bardzo rozumiem :) bedzie sporo pytan ;)

Dodano po 4 minutach:

najlepiej to bedzie jak pokazesz pare przykladowych wejsc i wyjsc :) pomoze
Wicks reject areas and bodies explore them-MightyOne
Nie ważne czy miałeś rację czy nie,ważne jak dużo zarobiłeś posiadając rację i jak mało straciłeś, myląc się.

Awatar użytkownika
sgorn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1208
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:29

Nieprzeczytany post autor: sgorn »

czy jak cena dojdzie do strefy zielonej to mozna kupowac? czy raczej traktowac tą strefe jako TP ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wicks reject areas and bodies explore them-MightyOne
Nie ważne czy miałeś rację czy nie,ważne jak dużo zarobiłeś posiadając rację i jak mało straciłeś, myląc się.

Awatar użytkownika
doni
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 20 gru 2008, 06:30

Nieprzeczytany post autor: doni »

Gutek odnośnie Twojego rysunku mam jedno pytanie świeca momentum (nr.2 na Twoim rysunku) ma być 2x większa od świecy poprzedzającej. I tu pytanie której świecy poprzedzającej tej czarnej pod linią ZL, czy tej białej oznaczonej numerem1...?
Shadi ogromne dzięki za system, napisz mi proszę tylko czy grając na timeframe H1 linię ZL powinno się wyszukiwać jednocześnie na W1,D1i H4 (to chyba wyjdzie kilka linii ZL) czy może wystarczy poprostu wyznaczyć ZL na H4 i resztę timeframów sobie darować?

Awatar użytkownika
gutek04
Gaduła
Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 26 sty 2009, 12:29

Nieprzeczytany post autor: gutek04 »

Jeśli dobrze zrozumialem co oni tam piszą to ma być 2x wieksza od poprzedzającej czyli w tym akurat przypadku tej czarnej między 1 a 2.

Awatar użytkownika
sgorn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1208
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:29

Nieprzeczytany post autor: sgorn »

jak widac czasem te strefy ZL sa dosyc szerokie, a pisalel Shadi ze polujemy na wejscia z wąskim SL. gdzie powinno sie zatem ustawiac SL? ponizej danej strefy ZL?
Wicks reject areas and bodies explore them-MightyOne
Nie ważne czy miałeś rację czy nie,ważne jak dużo zarobiłeś posiadając rację i jak mało straciłeś, myląc się.

Awatar użytkownika
gutek04
Gaduła
Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 26 sty 2009, 12:29

Nieprzeczytany post autor: gutek04 »

sgorn pisze:jak widac czasem te strefy ZL sa dosyc szerokie, a pisalel Shadi ze polujemy na wejscia z wąskim SL. gdzie powinno sie zatem ustawiac SL? ponizej danej strefy ZL?
Zapewne tak, nie bardzo chcę się tu wypowiadać póki co ponieważ,
a) nie doczytałem wątku NLA na kreslik.com do końca
b) jest weekend i w związku z tym nie moge tradować i sprawdzić tej metody na żywca

także proponuje narazie poszukać MightyZone na danych historycznych, wyciągnąć jakieś własne wnioski i poczekajmy do jutra. Pozdrawiam

Shadi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1414
Rejestracja: 01 lut 2009, 20:34

Nieprzeczytany post autor: Shadi »

Śpieszę z odpowiedziami.

gutek04 Źle.. momo to świeca z numerem 2. Po tej świecy patrzymy co się dzieje

sgorn"czy jak cena dojdzie do strefy zielonej to mozna kupowac? czy raczej traktowac tą strefe jako TP ?"

Dobra zrobimy to inaczej. Popatrzcie. Mamy momentum long (zielona świeca 2x wieksza od poprzedniej) szukamy tylko ZLek spadkowych.. tam gdzie zaczął się spadek tam cena powinna wrócić. Przy momentum spadkowym odwrotnie.

Mała uwaga. Przy gigantycznych rozmiarów momentum jako tp powrotne traktujemy połowę tej świecy :) - popatrzcie na historii zobaczycie to.

doni "Shadi ogromne dzięki za system, napisz mi proszę tylko czy grając na timeframe H1 linię ZL powinno się wyszukiwać jednocześnie na W1,D1i H4 (to chyba wyjdzie kilka linii ZL) czy może wystarczy poprostu wyznaczyć ZL na H4 i resztę timeframów sobie darować?"

Jeżeli wyszukałeś ZL na 1h tf to targetów nie możesz szukać wyżej... Polecane jest zejście poniżej czyli np 15 m tf (ale to już też trzeba się trochę ograć z systemem) tam znaleźć potwierdzenie (momo) i wejść w kierunku 1h tf.
Co do 2giej części zdania. Tak... ale wtedy wchodź najlepiej z mniejszego tf jak m15 po potwierdzeniu - kolejne momo - sl rzędu 20-30 pips (osoby hardkorowe wchodzą na 5m i 9 pips sl to dla nich normalne ;))

Co do SL - polecam stawianie SL na poziomie końca momo albo 5 pips niżej /wyżej momo. Tu już Wasza że tak powiem inwencja twórcza.

i jeszcze screen aby zobrazować niektóre rzeczy:

Obrazek

Pytajcie jakby co odpowiem :)

ODPOWIEDZ