Bandy czyli jak zabrac brokerowi 2%-5% dziennie

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
Ts_A
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 610
Rejestracja: 11 wrz 2007, 07:50

Bandy czyli jak zabrac brokerowi 2%-5% dziennie

Nieprzeczytany post autor: Ts_A »

Na wstepie powiem ze ten system to nie jest repainter.


Potrzebne sa dwa wskazniki czyli Pivots.mql oraz dwa razy envelope.
Dodatkowo do wyznaczania trendu ema14 ema50 oraz ema200.

Najlepiej dziala na parach z funtem ale na edku i innych tez sobie radzi.
Konfiguracja czyli szablon jest zrobiony tylko pod m15 TF i na innych TF nie recze za jego dzialanie.

System stworzony glownie do gry intraday wiec 50-100 pips max i bierzemy TP.

Filozofia

Czerwone bandy stanowia pole wysoko wyprzedanego/wykupionego(os/ob) rynku w ciagu jednego dnia.Cena z rzadka tam dochodzi i jeszcze rzadziej je przebija poprostu nie moze isc szybciej w ciagu jednego dnia.

Niebieskie bandy to zwykly rynek i tam przewaznie cena sie korekci lub zmienia kierunek.

Kombinacja S/R + bandy daje sygnal zmiany kierunku (TP /kupno czy sprzedaz.)

Oczywiscie wiadomo jak dziala pivot wiec nie bede tego opisywal.

Otwieramy pozycje zgodnie z Londynem czyli ok 9 godz zgodnie z kierunkiem ema50, mozliwie jak najblizej tej sredniej lub ema200. TP to poziomy S/R lub niebieska banda zalezy ile ktos chce czekac lub zgarnac pipsow.
EMa14 sluzy jako trend follower wiec tam mozna dolozyc pozycje z ciasnym SL i wziasc 20 pips.

Zachecam do testowania najpierw na DEMO i czekam na krytyke :D
Wszelkie uwagi i ulepszenia mile widziane oczywiscie mozna sobie dodac jakis wskaznik aby wykryc dywergencje czy kto co lubi.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 30 sie 2009, 04:48 przez Ts_A, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Shadi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1414
Rejestracja: 01 lut 2009, 20:34

Nieprzeczytany post autor: Shadi »

Witaj,

Ciekawe spojrzenie na wykres, bez 2 zadań :) Prawdopodobnie jakby nie Twoje inne posty w ogóle bym nie zainteresował się takim spojrzeniem na rynek.. zawsze to coś dodać nowego można :)

I od razu zaczynamy.

Ema 50 czy 52 :> (52ke masz w tplce)

Zerknij na scr (wiem że nie funciak - ale to tylko w ramach rzutu okiem na system :))

http://i25.tinypic.com/2z8rxo6.gif

I teraz...

1. (punkt pierwszy na obrazku) Pierwsze pytanie.
Napisałeś:
"Otwieramy pozycje zgodnie z Londynem czyli ok 9 godz zgodnie z kierunkiem ema50, mozliwie jak najblizej tej sredniej lub ema200. "

Ema 52 lekko w górę - cena pod, od 8 cena odbiła się od R. Ema 200 nad ceną daleko.

czy w takim wypadku:
a/ powinniśmy otworzyć pozycję po zamknięciu się świeczki poniżej ema 52 na sell, poczekać do zamknięcia się ceny poniżej S... i zagrać na przebicie, czy nic nie robić?

2. Rozumiem że od razu po otworzeniu londynu w punkcie 2gim od razu long?

3. Dzień bez handlu na tej parze ? Cena pod ema 52 ale nad ema 200?


Zawsze w systemach opartych na MA zastanawiały mnie w sumie te wyżej wymienione 3punkty :) Jako że masz obeznanie ze średnimi prosiłbym o odpowiedzenie na powyższe pytania :)
Następne uwago pytania później ;)

Awatar użytkownika
Ts_A
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 610
Rejestracja: 11 wrz 2007, 07:50

Nieprzeczytany post autor: Ts_A »

Witam
Shadi pisze:Ema 50 czy 52 (52ke masz w tplce)
Wybor dowolny pomiedzy ema50 a 55, dla mnie najlepiej dziala 52.

Shadi pisze:I teraz...

1. (punkt pierwszy na obrazku) Pierwsze pytanie.
Napisałeś:
"Otwieramy pozycje zgodnie z Londynem czyli ok 9 godz zgodnie z kierunkiem ema50, mozliwie jak najblizej tej sredniej lub ema200. "

Ema 52 lekko w górę - cena pod, od 8 cena odbiła się od R. Ema 200 nad ceną daleko.

czy w takim wypadku:
a/ powinniśmy otworzyć pozycję po zamknięciu się świeczki poniżej ema 52 na sell, poczekać do zamknięcia się ceny poniżej S... i zagrać na przebicie, czy nic nie robić?

Jesli spojrzysz na wykres 2 dni wczesniej zauwazysz ze mamy downtrend co sugeruje skierowana w dol ema200. Ale co rowniez mozna zauwazyc ema50 sie prostuje a znia rowniez bandy zmniejszajac mozliwosc pojscia w dol i ograniczenia spadku do dolnej niebieskiej bandy notebene tworzac podwojne dno.

W takim wypadku nalezy grac zawsze na odbicie od ema 200 a nie przebicie.
Najpierw sie musi wyprostowac ema50 pozniej ema200 a dopiero na koncu jest reversal co widac na zalaczonym screenie.
Ts_A pisze:Kombinacja S/R + bandy daje sygnal zmiany kierunku (TP /kupno czy sprzedaz.)
Shadi pisze:2. Rozumiem że od razu po otworzeniu londynu w punkcie 2gim od razu long?
dokladnie tak wszystkie warunki spelnione
ema200 w gore -cena nad nia
ema50 w gore - jak wyzej
ema14 w gore - jak wyzej - bardzo byczy setup
cena ponizej gornej bandy czyli daleko od OB
w takim przypadku rowniez zalecane jest 2 kupno na korekcie do ema50, poniewaz najpierw sie musi wyprostowac ema14 aby moc spasc do ema50 gdzie bedzie mniejsze lub wieksze odbicie (czyli tak jakbys patrzyl na m5 i traktowal ema14 z TFm15 jak ema50 z pierwszego przykladu), Jeszcze jedna uwaga :D Jak widac nie musiales dlugo szukac optymalnego setupu :D a to dlatego poniewaz stale sie to powtarza.

Shadi pisze:3. Dzień bez handlu na tej parze ? Cena pod ema 52 ale nad ema 200?

Podobnie jak w przypadku pierwszej sytuacji czyli prostowanie ema50(band)
najlepiej poczekac na przebicie ema50 czyli zamkniecie swiecy ponizej ema50 korekte i przelamanie tej korekty. (to znaczy potwierdzone przebicie)
Oczywiscie pozniej gra na odbicie od ema200 tzw pierwszy kontakt z ema200 po przebiciu ema50.
Shadi pisze:Zawsze w systemach opartych na MA zastanawiały mnie w sumie te wyżej wymienione 3punkty Jako że masz obeznanie ze średnimi prosiłbym o odpowiedzenie na powyższe pytania
Następne uwago pytania później

Nie ma sprawy studiuje srednie od kilku lat wg mnie to takie ruchome fibo :)
Na rynku FX jest tak duzo pieniedzy ze z pewnoscia starczy dla kazdego dlatego chetnie dziele sie ta wiedza a jak Polacy beda bogatsi to moze wreszcie bede miec wplyw na wlasny kraj.

Dodano po 1 godzinach 10 minutach:

kabel

cana sie odbila od ema200
cena ponizej ema14/50/200

99% cel to pivot
66% dalszy cel to niebieska banda blisko M2 lub S1zalezy jak szybko sie tam zblizy.

edek

odbicie od niebieskiej bandy cel to ema200 ema50 pivot wszystko w jednym :D albo przyspieszy spadek przy ema14.
ema200 skreca w dol czyli wieksza szansa odbicia niz przebicia jesli tam dotrze.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 30 sie 2009, 04:46 przez Ts_A, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

Ts_A pisze:studiuje srednie od kilku lat wg mnie to takie ruchome fibo Smile
Oryginalna hipoteza, ale chyba masz racje :)
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

Shadi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1414
Rejestracja: 01 lut 2009, 20:34

Nieprzeczytany post autor: Shadi »

Bardzo ciekawa wypowiedź. Dzięki Ts_A. Dałeś dużo do myślenia... zapowiada się ciężka niedziela :)

Dodano po 12 godzinach 34 minutach:

Ok, jak zwykle mam kupę wątpliwości.. ale kto nie pyta ten prawdopodobnie się zgubi :P

Rzuć swym wprawionym okiem na poniższy screen

http://i25.tinypic.com/23j27fr.gif

to zawsze budziło moje pytania... i jakoś średnio z odpowiedziami. Na historii mogłem sobie dopasować odpowiedzi w RL wychodziło różnie :)

sytuacja jeden podobna do drugiej

koperty lekko w górę..cena w czarnej D:) pomiędzy ema 200 a 52 lekko ema 52 w górę.

3ci przypadek : chodzi Ci o takie przebicie, rev i dopiero entry (ema 200)

Pozdrawiam :)

Ps. Wiem że pytania może głupie ale ... dla mnie to właśnie jest i było problemem w grze na średnie :)

Awatar użytkownika
Szwajcar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 746
Rejestracja: 03 lip 2009, 12:57

Nieprzeczytany post autor: Szwajcar »

To już chyba prosta analiza świec jest lepsza.
Kupowanie na wzrostowej świecy a sprzedawanie na spadkowej w newralgicznych miejscach.
„Nie słuchaj tego co ktoś mówi o rynku, słuchaj tego co rynek mówi o kimś.”

Shadi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1414
Rejestracja: 01 lut 2009, 20:34

Nieprzeczytany post autor: Shadi »

Szwajcar pisze:To już chyba prosta analiza świec jest lepsza.
Kupowanie na wzrostowej świecy a sprzedawanie na spadkowej w newralgicznych miejscach.
No no, a gra na 1d 4h +pin bary OB, IB to już w ogóle... ale nie o tym tutaj mowa więc miło by było jakbyśmy o systemie rozmawiali :)

Awatar użytkownika
Ts_A
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 610
Rejestracja: 11 wrz 2007, 07:50

Nieprzeczytany post autor: Ts_A »

Shadi pisze:sytuacja jeden podobna do drugiej

koperty lekko w górę..cena w czarnej D pomiędzy ema 200 a 52 lekko ema 52 w górę.

3ci przypadek : chodzi Ci o takie przebicie, rev i dopiero entry (ema 200)

Tak jak wspomnialem w swojej pierwszej odpowiedzi dotyczacej tej sytuacji zawsze zalecam grac na odbcie od ema200 dopoki jest pod katem.
Ale trzeba cierpliwie czekac i patrzec czy zamkniecie jest nad ema200 czy pod oraz dlugosc swiecy i ewentualnego cienia. Maly SL.
Jesli zamkniecie pod ema to short i SL 15 pips nad ema powinno starczyc. Jesli zamkniecie nad ema200 o 5-10 pips sytuacja jest niejasna i nalezy czekac, wtedy najprawdopodobniej ema200 jest juz w polozeniu horyzontalnym.
Jesli zamkniecie nad ema powyzej 10 pips czekamy na nastepna swiece ewentualnie dwie (pamietacie co napisalem w temacie Heikin -Ashi ? dwie swiece jako korekta - czyli trend continuation pattern?)
Jesli cena nie jest w stanie sie zamknac ponizej przebitej ema(niekoniecznie musi to byc 200) wtedy mamy doczynieania z sytuacja gdy ema200/50/14 zmienia sie z oporu we wsparcie.
Pozniej (3 sytuacja) gdy ten range zostanie przelamany jest to sygnal kupna wg klasycznej AT czyli wybicie z flagi. Warto wtedy obserwowac momentum :D

Generalnie 3 przypadek swiadczy o tym ze nikt nie ma interesu w sprzedazy.
Myslalem ze bede musial to objasniac pozniej w jakis skomplikowany sposob ale ladnie to wychwyciles brawo. :mrgreen:



To sa akurat mozna by rzec "pewniaki" poniewaz cena nie naruszyla ema200(tak mocno zeby wykosic SL) ani strefy ponizej ema52 (czyli korekta byla tylko 50% fibo a nie jak czasem bywa 61.8% czy 76.4% )
Wiec oczywiscie analiza swiecowa jest tu jak najbardziej na miejscu :D
i powinna byc domyslna umiejetnoscia tradera tak jak linie trendu czy formacje klasyczne dlatego nie wspominam o tym tutaj bo to powinno byc oczywista oczywistoscia :D

Pozdrawiam
Obrazek

Shadi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1414
Rejestracja: 01 lut 2009, 20:34

Nieprzeczytany post autor: Shadi »

"Tak jak wspomnialem w swojej pierwszej odpowiedzi dotyczacej tej sytuacji zawsze zalecam grac na odbcie od ema200 dopoki jest pod katem."

Takiej właśnie odpowiedzi potrzebowałem :)

"Ale trzeba cierpliwie czekac i patrzec czy zamkniecie jest nad ema200 czy pod oraz dlugosc swiecy i ewentualnego cienia."

dobrze że to m15 ;)

"Jesli zamkniecie pod ema to short i SL 15 pips nad ema powinno starczyc. Jesli zamkniecie nad ema200 o 5-10 pips sytuacja jest niejasna i nalezy czekac, wtedy najprawdopodobniej ema200 jest juz w polozeniu horyzontalnym. "

Zanotował, zapamiętał :)


"Jesli zamkniecie nad ema powyzej 10 pips czekamy na nastepna swiece ewentualnie dwie (pamietacie co napisalem w temacie Heikin -Ashi ? dwie swiece jako korekta - czyli trend continuation pattern?)"

Nie bardzo - ale poszukam ;)


"Jesli cena nie jest w stanie sie zamknac ponizej przebitej ema(niekoniecznie musi to byc 200) wtedy mamy doczynieania z sytuacja gdy ema200/50/14 zmienia sie z oporu we wsparcie."

Kolejna ciekawa uwaga ;)

" Generalnie 3 przypadek swiadczy o tym ze nikt nie ma interesu w sprzedazy.
Myslalem ze bede musial to objasniac pozniej w jakis skomplikowany sposob ale ladnie to wychwyciles brawo. :mrgreen: "

Bo ja mam w zwyczaju wyszukiwać sytuacje niejasne aby je pokolorować :)

Ogólnie dzięki za odpowiedzi trzeba będzie przeanalizować to i owo :)


Pytanie, pisałeś że po otwarciu Londynu grać... czy są momenty np okolice usa/ tokyo gdzie grać średnimi tymi nie warto ? (mi się wydaje że 24h można tym się bawić, ale lepiej zapytać :))

Awatar użytkownika
Ts_A
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 610
Rejestracja: 11 wrz 2007, 07:50

Nieprzeczytany post autor: Ts_A »

Shadi pisze:wydaje że 24h można tym się bawić
oczywiscie ze tak,
sesja w Tokio w 90% przypadkow korekci sesje NY
Obrazek

ODPOWIEDZ