Indykator do wykrywania formacji harmonicznych...i nie tylko

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
kor4x
Gaduła
Gaduła
Posty: 333
Rejestracja: 25 sty 2009, 13:32

Nieprzeczytany post autor: kor4x »

Witam,
1. Na dzien dzisiejszy 13.02.2009 indykator jest wciaz w budowie. Testy wersji 001 rozpoczna sie w tym tygodniu.
2. Funkcjonalnosc inykatora bedzie rosla wraz z uplywem czasu.
3. Na chwile obecna indykator znajduje nastepujace formacje:
"ABCD_Bullish",
"ABCD_Bearish",
"Ideal ABCD_Bullish",
"Ideal ABCD_Bearish",
"Ideal+Time ABCD_Bullish",
"Ideal+Time ABCD_Bearish",
"Gartley Bullish",
"Gartley Bearish",
"Butterfly Bullish",
"Butterfly Bearish",
"Crab Bullish",
"Crab Bearish",
"Bat Bullish",
"Bat Bearish",
"Batman Bullish",
"Batman Bearish",
"RGR Bullish",
"RGR Bearish"

5.W najblizszym czasie zostanie dodanych kilka kolejnych formacji i funkcjonalnosci, uscislone zostana warunki definiujace formacje harmonicze, dodane bajery (moze takze analiza czasu, no chyba ze trafi do zupelnie innego indykatora). Dodaje do niego TO czego uzywam.
6. Zaden indykator nie zastapi doswiadczenia gracza. Niektore znalezione formacje sa juz na pierwszy rzut oka kompletnym 'NIE-GRAM-TEGO'. Niektore wygladaja dobrze, ale fejluja. Normalka. Eksperymentujemy.
7. Do tego watku bede wrzucal screenshoty prezentujace funkcjonalnosc indykatora oraz konkretne sytuacje z gry ktora prowadzimy wraz z kilkunastoma Zapalencami na http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... php?t=6887
or dyskutujemy real-time na skypowym chat'cie.
Wasze pomysly i opinie o funkcjonalnosci potrzebnej graczowi w oparciu o harmonicznosc sa oczywiscie mile widziane.
8. Dopoki nie przeprowadzona zostanie wystarczajaca ilosc testow indykator nie bedzie rozpowszechniany. Wpierw chce go uczynic czyms dzialajacym z sensem (jakimstam sensem) i wyeliminowac grubsze bugi. Dam kilku, kilkunastu osobm do zabawy. A potem zobaczymy.

Pozdrawiam i udanej gry zycze,
kor4x

Dodano po 2 minutach:

butterfly i bat

Dodano po 9 godzinach 54 minutach:

gartley, doszedle do 61.8-klasyka
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

Nie chciałbym być niemiły, ale słyszałeś o wskaźniku ZUP?
To wszystko już zostało zrobione.
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

ZUP to moloch. Jest wolny i trzeba testować naprawdę dużo zestawów ustawień, żeby trafić na odpowiednie. Posiada dużo zbędnych funkcji. Wszystkie wykryte formacje i tak trzeba opracować ręcznie, ale szybki, w miarę dokładny wskaźnik nie zaszkodzi.

Poza tym auto jest na naszym forum, może wprowadzać nasze usprawnienia, o ile udostępni jakąkolwiek wersję używalną.
Trade what you see, NOT what you hear or think

Awatar użytkownika
kor4x
Gaduła
Gaduła
Posty: 333
Rejestracja: 25 sty 2009, 13:32

Nieprzeczytany post autor: kor4x »

Czesc Tiger,
Tak, jest ZUP, bardzo fajne narzedzie.
ZUPa rez wrzucielem pare razy na ekran, ale tez posluchalem troche komentarzy i wiem, ze pomysl jest super, a jednak sa i jakies tam wady.

Dla mnie najwazniejsza wada jest brak kontroli co on robi i jak, i jak dodac to co mi potrzeba, bo nie bede probowal analizowac calego kodu.

Moj indykator robie pod moje potrzeby, pod moja gre, a takze pod praktyczne uwagi ludzi z ktorymi gram. Mam nadzieje, ze uda sie zbudowac sie cos co tez ma sens.

Pewnikiem bedzie to inny zestaw formacji, rozne warunki, bajerami sie tez beda roznic. ZUP ma bardzo duzo logiki, niektorych technik jakie zawiera jeszcze nie rozumiem, nie stosuje, wiec nie ma ich w korHarmonics.
Pozdrawiam

Dodano po 5 minutach:

dla niewtajemniczonych, te nietoperze, motylki, etc wygldaja tak... (rys znalazlem zdaje sie gdzies na tym forum, Autorowi rysunku dziekuje, bo to miedzy innymi ten rysunek pchnal mnie do pisania indykatora)

Dodano po 14 minutach:

Jedna z formacji ktora wykrywa soft jest RGR, na chwile obecna warunki wykrywania RGRa sa super-poczatkowe i dlatego znajduje duzo glupot.
A tak tworzy sie RGR-cykle, zobaczcie tego sinusa ktory sklada sie z wiekszym sinusem.
Indykator do cykli jest moim dugim narzedziem na warsztacie :-)

Dodano po 3 godzinach 59 minutach:

kolejna syt...

Dodano po 2 godzinach 2 minutach:

kolejny ...po obiedzie

Dodano po 50 minutach:

niedlugo po tym butterfly bearish, ale tego juz nie zagralem.
Zreszta butterfly jest chyba nie dla mnie. Uwielbiam 'gartleje'.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
kor4x
Gaduła
Gaduła
Posty: 333
Rejestracja: 25 sty 2009, 13:32

Nieprzeczytany post autor: kor4x »

RGRow nie gramy kiedy tworza sie na 4tej fali elliotta :-)

Dodano po 4 godzinach 22 minutach:

Czesc
Zalaczam korHarmonics w wersji001 Trial (dzialajacej do 28.02.2009) wraz z krotkim opisem fukcjonalnosci i parametrow.
Z poczatkiem marca planuje kolejna wersje.
Czekam na uwagi i pomysly, tu na forum lub na email kor4x@yahoo.com
Pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
gutek04
Gaduła
Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 26 sty 2009, 12:29

Nieprzeczytany post autor: gutek04 »

Ooo nareszcie... ;] czekałem na ten indykator :) Dobra robota kor4x. Dzięki wielkie, tylko mam jeszcze jedną prośbę wytłumacz proszę dokładnie które RGRy pomijać bo przyznam się szczerze że nie zgłębiłem jeszcze teorii fal Eliota. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam!

Aaaa i jeszcze jedno pytanie na jakim TF tego używać? ZUP'a używałem na 1H/30M...

Awatar użytkownika
kor4x
Gaduła
Gaduła
Posty: 333
Rejestracja: 25 sty 2009, 13:32

Nieprzeczytany post autor: kor4x »

@gutek04
1.kazdy timeframe, kazda para, ... tylko MinSwinga zmieniasz i wio.
2.w przyszlosci opisze (jak juz to wspolnie wypracujemy) ktore formacje grac i jak.

dzacek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 19 cze 2007, 13:56

Nieprzeczytany post autor: dzacek »

No wyglada obiecujaco Twoj indyk...

Jednej rzeczy chce byc pewien. Czy w opcji przegladania formacji w historii nie ma zadnych przerysowywan. Tzn, czy wszystko co sie pojawilo w realtime- niewazne czy formacja skuteczna czy nie znajduje sie w historii?
Bo w ZUpie jest tak, ze nieskuteczne formacje po prostu znikaly z historii- co bardzo zaklamuje skutecznosc wskaznika.

pozdrawiam i mobilizuje do dalszej pracy:)

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

kor4x pisze:RGRow nie gramy kiedy tworza sie na 4tej fali elliotta :-)

Dodano po 4 godzinach 22 minutach:

Czesc
Zalaczam korHarmonics w wersji001 Trial (dzialajacej do 28.02.2009) wraz z krotkim opisem fukcjonalnosci i parametrow.
Z poczatkiem marca planuje kolejna wersje.
Czekam na uwagi i pomysly, tu na forum lub na email kor4x@yahoo.com
Pozdrawiam.

Trial?
Jak rozumiem nie udostępnisz go za free?
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

Awatar użytkownika
kor4x
Gaduła
Gaduła
Posty: 333
Rejestracja: 25 sty 2009, 13:32

Nieprzeczytany post autor: kor4x »

@Tiger,
1.chce na bierzaco wnosic poprawki i dodawac dobre pomysly.
2. nie chce by ludzie mieli wersje 001 jak juz bedzie dostepna 003, stad ograniczenia czasowe dla kazdej z wersji.
3. na razie jest gratis i na razie nie mysle o zadnej kasie za niego. Moze kiedys sie to zmieni, ale tylko moze. Na razie skoncentruje sie na stworzeniu czegos przydatnego, choc musze przyznac ze inwestuje w to sporo czasu (zamiast grac).

ODPOWIEDZ