Prośba o Oceny Nowej Strategii EA na EURUSD

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
subsea
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 05 gru 2009, 09:06

Prośba o Oceny Nowej Strategii EA na EURUSD

Nieprzeczytany post autor: subsea »

Treść:
Cześć wszystkim!

Zapraszam do oceny mojej nowej strategii EA na parze EURUSD. Testowałem ją na kontach demo u dwóch brokerów i załączam wyniki tych testów. Chciałbym usłyszeć Wasze opinie na temat potencjalnego przejścia z tą strategią na handel na żywo. Czy są jakieś aspekty, które powinienem jeszcze rozważyć?

Dziękuję za wszelkie uwagi i sugestie.

Pozdrawiam,
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2332
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Prośba o Oceny Nowej Strategii EA na EURUSD

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Hej
Wrzuć na myfxbook
"If music is dying musicians are killing it" - MP

subsea
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 05 gru 2009, 09:06

Re: Prośba o Oceny Nowej Strategii EA na EURUSD

Nieprzeczytany post autor: subsea »

Dziękuję za sugestię dotyczącą Myfxbook. Jestem zainteresowany tą platformą, ale to dla mnie nowość. Sam próbuję pisać i rozwijać moje EA, dlatego ciekawi mnie, jak Myfxbook może pomóc w analizie i prezentacji wyników. Czy mógłbyś mi powiedzieć więcej o korzystaniu z tej platformy? Również chciałbym poznać Twoją opinię na temat moich wyników testowych – czy są obiecujące na tyle, by rozważyć handel na żywo?

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2332
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Prośba o Oceny Nowej Strategii EA na EURUSD

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

na myfxbook jest lepiej rozbudowana analityka.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: Prośba o Oceny Nowej Strategii EA na EURUSD

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

Nie wymagaj od ludzi MyFxBook czy FF bo zamykasz tematy, płoszysz ludzi :lol:

A co do strategi, ciężko powiedzieć. Za wiele nie wiadomomych. Zawsze mozna zarobić miliony % a potem wystarczy stracić 100%. Więc pytanie jak jest zabezpieczona przed większą serią strat. Czy zmiana trendu spowoduje bankrusctwo ?
Poza tym złośliwość losu jest taka, że na demo sę zarabia, a w realu już gorzej.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2332
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Prośba o Oceny Nowej Strategii EA na EURUSD

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

To jest TEST jakość modelowania 90% 8) . Generalnie patrząc na wykres nie ma się co zastanawiać ale ale ale dobrze wiemy że real a test demo to inna bajka. Jakie DD było ? Mało danych dlatego lepiej podpiąć pod myfxbook.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

grzegrzyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 336
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:43

Re: Prośba o Oceny Nowej Strategii EA na EURUSD

Nieprzeczytany post autor: grzegrzyw »

subsea pisze:
07 sty 2024, 15:19

Zapraszam do oceny mojej nowej strategii EA na parze EURUSD.
Zarówno DEMO jak i tester nie jest w stanie dać rzetelnej odpowiedzi na temat jakości strategii. Sam sobie nie dowierzasz, a uwierzysz w opinię ludzi których nie znasz? Chcesz sprawdzić strategię na rachunek realny i graj minimalnym lotem. Ewentualnie, są konta centowe na których grasz naprawdę za grosze.

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: Prośba o Oceny Nowej Strategii EA na EURUSD

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

Najgorzej jak jest tester, ale jak to rachunek demo i krzywa jest do góry to juz lepiej jakby była w dół.
Trzeba sie zastanowić i zakumać na jakiej zasadzie otwierane i zamykane są pozycje, jaki ma MM, i przewidzieć co się stanie z rachunkiem w ekstremalnie złej sytuacji dla warunków na jakich gra, czy prztrwa i nie starci więcej jak zyskał. Jesli te ekstremalnie złe sytuacjie dla systemu nie spowodują straty wększej niz zarobek, to bedzie zarabiał. Więc jesli ma się jakieś EA to trzeba dogłębnie wiedzieć jak działa.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Prośba o Oceny Nowej Strategii EA na EURUSD

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

subsea pisze:
07 sty 2024, 15:19
Treść:
Cześć wszystkim!

Zapraszam do oceny mojej nowej strategii EA na parze EURUSD.
Może pare słów o strategii bo o tym ani słowa. Staty nic o tym nie mówią.

subsea
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 05 gru 2009, 09:06

Re: Prośba o Oceny Nowej Strategii EA na EURUSD

Nieprzeczytany post autor: subsea »

Witam
Jako nowicjusz Forex, niedawno zacząłem eksperymentować z automatycznym systemem transakcyjnym . Na początku testowałem strategię na koncie demo, co pozwoliło mi na dopracowanie ustawienia
Strategia opiera się na śledzeniu cen otwarcia i zamknięcia świec na wybranych interwałach czasowych , koncentrując się na konkretnych formacjach świecowych i porównując je z wcześniej zdefiniowanymi parametrami, takimi jak TakeProfit, StopLoss oraz wielkość pozycji. Dodatkowo, wprowadziłem logikę czasową i własny wskaźnik , aby zamykać zyskowne pozycje o ustalonych godzinach , z minimalnym zyskiem określonym w pipsach.
Po kilku udanych próbach na demo, postanowiłem przejść na rynek rzeczywisty z depozytem 80 euro. Aby nie było dużej wtopy :D :D
Pierwsza transakcja live przyniosła małą stratę 2.5 euro, ale kolejna była już zyskowna, dając około 8 euro. Trzecia transakcja jest w trakcie i na razie na plusie.

ODPOWIEDZ