EA Forex automat.

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
valkiria
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 955
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:45

EA Forex automat.

Nieprzeczytany post autor: valkiria »

Witam.
Przymierzam się do prób właściwie do zainstalowania robota forex. Potrzebuje kilku rad i pogadać. Jeśli nie ten dział niech moderator przeniesie bo nie wiem dokładnie czy dobrze. Mam kilka pytań na początek. Z jakiej platformy korzystać mt4 czy mt5? Z VPSem sobie pewnie poradzę. No i robot zacząć od jakiegoś darmowego do testów czy kupić robota? Zacząłem się bawić trochę już na danych historycznych ale mam kłopot na mt5 jak w ea robocie uruchomić go na kilku parach jednocześnie? Jako ze korzystam z darmowego robota to czy tez da się uruchomić kilka robotów na jednej parze? Macie może jakieś przydatne linki itp? Na jakim interwałów i ile tranzakcji dziennie przyjąć na robocie? Dzieki za podjęcie tematu i dyskusje.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: EA Forex automat.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
valkiria
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 955
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:45

Re: EA Forex automat.

Nieprzeczytany post autor: valkiria »

Tak jestem tam. Stamtąd ściągnąłem Dark venus i dark Mimas ale myślałem ze ju tez ktoś kto używa tego typu robotów płatnych bądź nie i może się podzielić wiadomościami i jak uruchomić kilka par na jednym czy kilka robotów na parze. Mam ta dark strefę na telegramie właśnie gość wrzucił robota do złota wiec skłaniałbym się do mt5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: EA Forex automat.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

valkiria pisze:
26 wrz 2021, 10:38
Z jakiej platformy korzystać mt4 czy mt5?
Obojętnie, nie ma znaczenia.
Znaczenie ma, jeżeli sam kodujesz, bo inaczej nieco MQL5 obsługuje transakcje nie MQL4.
valkiria pisze:
26 wrz 2021, 10:38
No i robot zacząć od jakiegoś darmowego do testów czy kupić robota?
Kupić kota w worku?
Po co masz wydawać pieniądze, kiedy nie wiesz co ten robot robi?
Jeżeli nie masz kodu źródłowego i/lub nie umiesz go czytać ze zrozumieniem, to kupujesz kota w worku.
Po co ktoś sprzedaje robota, jeżeli ten robot jest taki dobry i zarabia?
valkiria pisze:
26 wrz 2021, 10:38
Zacząłem się bawić trochę już na danych historycznych ale mam kłopot na mt5 jak w ea robocie uruchomić go na kilku parach jednocześnie?
Każdy dobrze napisany robot powinien działać niezależnie na wielu instrumentach.
valkiria pisze:
26 wrz 2021, 10:38
Jako ze korzystam z darmowego robota to czy tez da się uruchomić kilka robotów na jednej parze?
W MT4/5 można w jednym oknie wykresu mieć tylko jednego robota.
Otworzyć kilka okien i w każdym uruchomić innego robota.
Oczywiście, jeżeli dany robot jest dobrze napisany i rozróżna własne transakcje od transakcji innego robota.
Jeżeli nie rozróżnia, to nie można, i taki robot jest zasadniczo do niczego, a wręcz stanowi zagrożenie!
valkiria pisze:
26 wrz 2021, 10:38
Macie może jakieś przydatne linki itp?
https://www.mql5.com/
valkiria pisze:
26 wrz 2021, 10:38
Na jakim interwałów i ile tranzakcji dziennie przyjąć na robocie?
To zależy od tego, co ten robot ma robić.
I zależy od strategii, którą dany robot ma realizować.
Ponownie, jeżeli trader nmie wie co ma, nie rozumie kodu, nierozumie zasad działania, nie rozumie logiki kodu i jego ograniczeń, to musi się sporo uczyć.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: EA Forex automat.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

valkiria pisze:
26 wrz 2021, 10:59
Tak jestem tam. Stamtąd ściągnąłem Dark venus i dark Mimas ale myślałem ze ju tez ktoś kto używa tego typu robotów płatnych bądź nie i może się podzielić wiadomościami i jak uruchomić kilka par na jednym czy kilka robotów na parze. Mam ta dark strefę na telegramie właśnie gość wrzucił robota do złota wiec skłaniałbym się do mt5.
Jak napisałem wyżej, to zależy od danego robota, jak jest napisany.
Niektóre są napisane tak, że działają na wszystkich transakcjach i nie rozróżniają niczego.
Niektóre tak, że trzeba im określić symbole instrumentów.
Te dobre umieją rozróżnić własne transakcje od innych, i nie obsługują innych, tylko własne.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
valkiria
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 955
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:45

Re: EA Forex automat.

Nieprzeczytany post autor: valkiria »

Co do kupna robota to masz racje kot w worku a opierać się można tylko na opiniach innych użytkowników. Często nie jest udostępniona nawet wersja testowa. Moj kolega kupił i korzysta od 3 miesięcy z ea forex fleks dał za niego 400$ robot potrafi zarobić ok 200$ tygodniowo przy wkładzie depozycie 3000. Mam jego historie. To jest prawda jak długo to potrwa nie wiem. Ja mam zamiar kupić ea forex steam starszy ale z dobrymi recenzjami od wydaje się dobrej firmy z dobrym supportem i historia kilkunastoletnia. No i ma on za 120$ 4 licencje. Jednak na razie chce się skupić na nazwę to treningu bo nadal nie wiem jak niektóre rzeczy ogarnąć. Np te kilka par na jednym robocie.

Awatar użytkownika
valkiria
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 955
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:45

Re: EA Forex automat.

Nieprzeczytany post autor: valkiria »

Fajnie by było tu na tym forum stworzyć grupę ludzi co się tym zajmują i w razie wątpliwości uzyskać porade

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: EA Forex automat.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

valkiria pisze:
26 wrz 2021, 11:38
Co do kupna robota to masz racje kot w worku a opierać się można tylko na opiniach innych użytkowników. Często nie jest udostępniona nawet wersja testowa. Moj kolega kupił i korzysta od 3 miesięcy z ea forex fleks dał za niego 400$ robot potrafi zarobić ok 200$ tygodniowo przy wkładzie depozycie 3000. Mam jego historie. To jest prawda jak długo to potrwa nie wiem. Ja mam zamiar kupić ea forex steam starszy ale z dobrymi recenzjami od wydaje się dobrej firmy z dobrym supportem i historia kilkunastoletnia. No i ma on za 120$ 4 licencje. Jednak na razie chce się skupić na nazwę to treningu bo nadal nie wiem jak niektóre rzeczy ogarnąć. Np te kilka par na jednym robocie.
Skoro ten robot zarabia, to dlaczego ktoś go sprzedaje?
Nie lepiej byłby by temu sprzedawcy po prostu uruchomić robota i zbierać kasę?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: EA Forex automat.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

valkiria pisze:
26 wrz 2021, 11:39
Fajnie by było tu na tym forum stworzyć grupę ludzi co się tym zajmują i w razie wątpliwości uzyskać porade
Nie ty pierwszy pytasz o poradę na tym forum.
I, ten który pyta, zwykle poradę otrzyma.

Dla moich mentorowanych na moim Discord porady daję i nawet programować pomagam, i EA też napiszę, jeżeli potrzeba.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: EA Forex automat.

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

valkiria pisze:
26 wrz 2021, 11:38
Co do kupna robota to masz racje kot w worku a opierać się można tylko na opiniach innych użytkowników. Często nie jest udostępniona nawet wersja testowa. Moj kolega kupił i korzysta od 3 miesięcy z ea forex fleks dał za niego 400$ robot potrafi zarobić ok 200$ tygodniowo przy wkładzie depozycie 3000. Mam jego historie. To jest prawda jak długo to potrwa nie wiem. Ja mam zamiar kupić ea forex steam starszy ale z dobrymi recenzjami od wydaje się dobrej firmy z dobrym supportem i historia kilkunastoletnia. No i ma on za 120$ 4 licencje. Jednak na razie chce się skupić na nazwę to treningu bo nadal nie wiem jak niektóre rzeczy ogarnąć. Np te kilka par na jednym robocie.
Masz kilka okien w mt4 otwartych z parami i tam umieszczasz ea.
Musisz wpisać parametry bądź zoptymalizować i ustawić parametry wejsciowe.
Jezeli jest możliwość uzyskania od traderów badź firmowe ustawienia robota to korzystasz z takiej mozliwości.
Myśle że jak zaczniesz testować to sam dojdziesz do pewnych rzeczy,
tu na forum możesz dużo sie też dowiedzieć ale też bedziesz odczytywał takie opinie że nic nie jest warto bo ktoś juz to przerabiał i ea to jest bład
poprostu próbuj sam

ODPOWIEDZ