Strategia odwrócona

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Krzysztof87335788
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 20 lip 2021, 15:58

Strategia odwrócona

Nieprzeczytany post autor: Krzysztof87335788 »

Witam mam pytanie ostatnio wpadłem na taki pomysł ze jeżeli 90 procent ludzi traci na rynku forex to wystarczy kogos posadzić obok nas żeby grał swoim systemem a my będziemy grać odwrotne pozycje czyli będziemy mieć zysk .Np ktoś gra sell ja gram buy jeżeli pozycja zostaje zamykana to ja tez zamykam w tym samym czasie napiszcie proszę co sądzicie o tym ?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Strategia odwrócona

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Cześć,

No gdyby to było takie proste... ;) Ale dochodzi takie coś jak spread/prowizja, które trzeba odrobić przy każdej transakcji.

Mityczne 90% traci... choć statystyki mówią, że to bliżej 80%:
Raport KNF mówi o 77,7%:
https://forexclub.pl/raport-knf-w-20202 ... nwestorow/

W krótkim terminie bywa, że wypada to jeszcze lepiej, co wielokrotnie pokazywały raporty kwartalne. I teraz masz dodatkowe ryzyko, że trafi Ci się taki, który będzie akurat zarabiał ;).

Ogólnie było już bardzo wiele prób stworzenia systemów w oparciu o sentyment rynkowy detalu i granie w kierunku mniejszości ale ostatecznie okazuje się, że bardziej kluczowe jest zarządzanie kapitałem, moment wyjścia z pozycji i trzymanie się założeń/dyscyplina.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2260
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Strategia odwrócona

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

raposo pisze:
25 lip 2021, 19:16
Mityczne 90% traci... choć statystyki mówią, że to bliżej 80%:
Raport KNF mówi o 77,7%:
https://forexclub.pl/raport-knf-w-20202 ... nwestorow/

Ogólnie było już bardzo wiele prób stworzenia systemów w oparciu o sentyment rynkowy detalu i granie w kierunku mniejszości ale ostatecznie okazuje się, że bardziej kluczowe jest zarządzanie kapitałem, moment wyjścia z pozycji i trzymanie się założeń/dyscyplina.
Hej.
Raposo to już chyba dane po zmianie dźwigni. Zresztą to tylko statystyka więc uwzględnia amatorów co zainteresowali sie FX wpłacili 200 USD i przepalili kapitał testując swoje umiejętności jak większość z nas kiedyś. Ilu ich jest ? Pewnie jakiś znaczący procent więc nie tedy droga. Większość kont zabija to co Raposo napisał plus brak doświadczenia.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Strategia odwrócona

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Po zmianie i to grubo lat po ;). ESMA weszła w życie w lipcu 2018 r. Dodatkowo, ostatni rok z uwagi na Covid-19 i zmienność był rekordowy jeśli chodzi o wzrost liczby nowych rachunków -> czyt. napewno osób nieprzygotowanych/niedoświadczonych.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Strategia odwrócona

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Krzysztof87335788 pisze:
25 lip 2021, 16:04
Witam mam pytanie ostatnio wpadłem na taki pomysł ze jeżeli 90 procent ludzi traci na rynku forex to wystarczy kogos posadzić obok nas żeby grał swoim systemem a my będziemy grać odwrotne pozycje czyli będziemy mieć zysk .Np ktoś gra sell ja gram buy jeżeli pozycja zostaje zamykana to ja tez zamykam w tym samym czasie napiszcie proszę co sądzicie o tym ?
Uważasz, że ludzie tracą dlatego, że grają w jakimś kierunku, a ty będziesz grać w przeciwnym i zarabiać?
Uważasz, że dwie osoby, z których jedna kupi, a druga sprzeda ten sam walor, to jedna zarobi, a druga straci, i nie mogą obie stracić?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Strategia odwrócona

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Krzysztof87335788 pisze:
25 lip 2021, 16:04
Witam mam pytanie ostatnio wpadłem na taki pomysł ze jeżeli 90 procent ludzi traci na rynku forex to wystarczy kogos posadzić obok nas żeby grał swoim systemem a my będziemy grać odwrotne pozycje czyli będziemy mieć zysk .Np ktoś gra sell ja gram buy jeżeli pozycja zostaje zamykana to ja tez zamykam w tym samym czasie napiszcie proszę co sądzicie o tym ?
:lol: :lol: :lol:

Bardzo sprytny, a jednocześnie zabawny plan. :p

Nie zadziała z prostej przyczyny. Czasem nawet najgorszy leszcz dobrze obstawi. Potrzebne są do tego dodatkowe założenia typu: kiedy wychodzić, gdzie SL, gdzie BE i jeszcze trochę innych.
Choć pozornie Twój pomysł jest nierozsądny, to jednak ma szanse powodzenia. Warunkiem jest znalezienie kogoś, kto zawsze źle obstawia.
Kiedyś prawie 20 lat temu poznałem taką osobę. Początkowo trudno w to było uwierzyć, ale on zawsze źle obstawiał. No prawie zawsze.
Po pewnym czasie ja i kumpel, który razem ze mną siedział w biurze maklerskim, zaczęliśmy zwracać na niego uwagę. Nazwijmy go "Antytrędziarz". Trwało to kilka lat, więc zaczęliśmy go uwzględniać w strategii. Pamiętam jak pewnego razu ja i kumpel zasadziliśmy szorty na FW20 i siedzimy sobie na luzaku, i nagle Antytrędzierz mówi, że łyknął szorciaki. Miny nam zrzędły i zaczęliśmy się zastanawiać czy aby nie zamknąć szortów. Nagle szarpnęło w górę. Jak na komendę zamknęliśmy szorty z lekką stratą. Aby być uczciwi wobec siebie, powiedzieliśmy Antytrędziarzowi, ze wyszliśmy z szortów. On na to, że niepotrzebnie bo zaraz zacznie spadać. Kusiło nas aby wziąć longi, ale z AT to nie wynikało. Oczywiście kilka dni mocno rosło i nasz pechowiec popłynął z depozytem.
Nie udało się nam jednak zastosować tej strategii, ani nawet jej przetestować, bo Antytredzierz nie chciał mówić co ma. :D

Warto dodać, że inwestował on też w akcje. Firma, której akcje kupił miała niefart i za każdym razem zaliczała spadek, który trwał do momentu, aż on nie sprzedał akcji i wtedy kurs odbijał. Miał szczęście, że akcjonariusze nie wiedzieli, że te spadki to jego wina. :lol: :lol:
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Strategia odwrócona

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Krzysztof87335788 pisze:
25 lip 2021, 16:04
Witam mam pytanie ostatnio wpadłem na taki pomysł ze jeżeli 90 procent ludzi traci na rynku forex to wystarczy kogos posadzić obok nas żeby grał swoim systemem a my będziemy grać odwrotne pozycje czyli będziemy mieć zysk .Np ktoś gra sell ja gram buy jeżeli pozycja zostaje zamykana to ja tez zamykam w tym samym czasie napiszcie proszę co sądzicie o tym ?
Patrząc na historie kont tracących to jak najbardziej wykonalne. Ale te tracące konta nie wynikają z analizy rynku (AT) ale emocji i braku zdrowego rozsądku. Bo w większości tracących kont jak zrobić analize to pozycje stratne wielokrotnie przewyższają pozycje zyskowne. Czemu ktos przetrzymuje pozycje stratne? Należałoby takie osoby o to spytać :d
Są nawet konta gdzie trader nie ustawia SL wcale. Liczą, że "kiedyś wróci". I przy mocnym lewarowaniu depo wystarczy, że kiedys tam raz nie wróci. I po depo pozostaje wspomnienie ;)
Dodam, że dwóch traderów grających za każdym razem przeciw sobie mogą obaj zarabiać. Brzmi jak paradoks ale to wynika z uzyskiwanego RR.

Krzysztof87335788
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 20 lip 2021, 15:58

Re: Strategia odwrócona

Nieprzeczytany post autor: Krzysztof87335788 »

Zreszta ja przecież napisałem ze wychodzę w tym samym momencie co ktoś wiec jak możemy mieć obaj zesk ?
Ostatnio zmieniony 30 lip 2021, 18:30 przez Krzysztof87335788, łącznie zmieniany 1 raz.

FreeWay

Re: Strategia odwrócona

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Krzysztof87335788 pisze:
30 lip 2021, 18:14
Zreszta ja przecież napisałem ze wychodzę w tym samym momencie co ktoś wiec jak możemy mieć obaj zesk ?
/rynek to nie 2osoby

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Strategia odwrócona

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Krzysztof87335788 pisze:
30 lip 2021, 18:14
Zreszta ja przecież napisałem ze wychodzę w tym samym momencie co ktoś wiec jak możemy mieć obaj zesk ?
Przykład o dwóch traderach nie jest związany z tematem wątku. Chciałem tylko podkreslić, że moment wejścia to nie wszystko. Kluczowym jest moment wyjścia z pozycji :)
Co do pomysłu jak najbardziej wykonalne. Znajdź tradera co ma tendencje do przetrzymywania stratnych i może ci się udać :)

ODPOWIEDZ