Prosty Robot do Daytradingu - pytanie?

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Prosty Robot do Daytradingu - pytanie?

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Podobno na świecie wszystko już było... :D
Ale w tym przypadku napewno szybciej będzie stworzyć to na nowo ;). Jeśli sam nie umiesz programować, to możesz to komuś zlecić.

Napewno jakiś uczynny programista buszujący na forum pomoże z tematem za "kilka" dolarów. Ja ze swojej strony mogę polecić FxCraft. Mają sporo ciekawych, innych produktów. Tu masz nawet kod rabatowy -10% ;)
https://forexclub.pl/rabaty-narzedzia-u ... -nawet-20/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Prosty Robot do Daytradingu - pytanie?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

BeckhamHolden pisze:
29 sty 2021, 12:13
Witam. Forexem interesuję się od dobrych kilkunastu lat, sporo straciłem, trochę mniej zyskałem, ale generalnie od lat jestem na bieżąco z notowaniami i własnymi analizami. Niestety, nie mam zmysłu do programowania w MQL, a przyznam, że spędziłem dłuuugie godziny nad oswojeniem prostych robotów. Youtube, fora, www do tworzenia robotówitp. Za cholerę nie łapię tego.

Mam pewną własną strategię, opartą na kilkuletnich analizach i ręcznych testach w Excelu. Takich prawdziwych testów, bez ściemy, z możliwością zmiany danych, dane historyczne, z różnych przedziałów z ostatniej dekady. Wszystko zrobione ręcznie. Tak, w Excelu potrafię pisać formuły na szczęście :).

Strategia przynosi zyski w rzeczywistości, może nie kokosy, ale wyniki są satysfakcjonujące od dwóch lat. Mankamantem jest to, że strategia opiera się na wstawaniu o dziwnych porach w nocy i ręcznym otwieraniu i zamykaniu pozycji.

Do sedna. Czy istnieje taki automat, który na podstawie zmiany wartości kilku instrumentów sprzed x dni pomnożonej przez współczynniki wagowe, otwierał pozycję (długą/krótką) i zamykał pod koniec bieżącego dnia o zadanej godzinie? Chodzi o skorelowane instrumenty.

Przykład:
EURUSD 5 dni temu poszło do góry (całodniowo), EURSEK też poszedł do góry 5 dni temu (całodniowo), to dzisiaj przewiduję, że AUDJPY pójdzie w dół. I chcę otworzyć krótką pozycję na AUDJPY na początku nowego dnia o zadanej godzinie i zamknąć pozycję o zadanej godzinie pod koniec dnia, bo przewiduję, że zysk przewyższy spread. Pomijam już, żeby automat sam wyliczał mi na podstawie wzoru czy ma krótką czy długą pozycję otworzyć na podstawie konkretnych instrumentów, bo to pewnie trudne. Chodzi mi chociaż o prosty automat do otwierania i zamykania pozycji o danej godzinie.

Czy znajdę coś takiego, a jeśli tak, to gdzie? Jeśli nie, to czy można coś takiego zrobić z moim beztalenciem programistycznym? Z góry dzięki. Pozdrowienia
Mogę pomóc.
Proszę o kontakt osobisty na PW, lub tutaj:
Dadas Trading Room @ Discord:
https://discord.gg/F8y62ea
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ