Stomper EA v2.0

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
GuliwerFX
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 07 gru 2020, 09:34

Stomper EA v2.0

Nieprzeczytany post autor: GuliwerFX »

Siemanko.

Postanowiłem wznowić temat Stompera i założyć nowy wątek, ponieważ widzę w nim potencjał
(oryginalny temat: stomper-t6311.html)

Proponuję, abyśmy wspólnie mu się przyjrzeli i zmodyfikowali - kto wie co z tego wyjdzie.

Algo otwiera pozycję nocą grając na małej zmienności rynku.

Para walutowa EUR/CHF M15

Ustawienia w grafice z backtestem.

Test za ostatnie 4 lata dla zachęty - oczywiście odbiega on od reala z powodu spreadu nocnego, ale warto otworzyć wykres i prześledzić zajmowane pozycje - może wpadną Wam do głowy modyfikacje strategii.

Na chwilę obecną ode mnie tyle - odezwę się później, Elo.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Stomper EA v2.0

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

GuliwerFX pisze:
07 gru 2020, 10:05
Siemanko.
Algo otwiera pozycję nocą grając na małej zmienności rynku.
Para walutowa EUR/CHF M15
Nie chcę wchodzić głęboko w temat, bo nie mam czasu na analizowanie tej EA.
Chciałem tylko zwrócić uwagę, że para do tradowania w nocy jest źle dobrana. Na tej parze i chociażby na Eur/Gbp nie warto grać nocą. To są pary typowo dzienne.
Skoro EA wymaga małej zmienności rynku to spokojnie testuj ją w dzień, bo akurat na tej parze PRZEWAŻNIE jest mała zmienność.

Nocną parą jest AudNzd i w nocy nie ma wysokiego spreadu. Oczywiście musi być ograniczenie godzin, bo przed godziną 1 naszego czasu zwykle błędem jest otwieranie pozycji. Rynek zaczyna się realnie od godziny 2.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: Stomper EA v2.0

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

A na DJ da rade??
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

grzegrzyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 335
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:43

Re: Stomper EA v2.0

Nieprzeczytany post autor: grzegrzyw »

Nie wiadomo co ten robot robi i w jaki sposób zawiera transakcje. Plik "Stomper.mq4", który załączyłeś to nie jest plik źródłowy, a jedynie wynik dekompilacji i trudno z niego odczytać, jak działa ten robot. Takiemu robotowi nie powierzyłbym własnych pieniędzy.

GuliwerFX
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 07 gru 2020, 09:34

Re: Stomper EA v2.0

Nieprzeczytany post autor: GuliwerFX »

Siemanko ponownie.

Czy ktoś z Was podłączył się do zabawy ?

EA w tym tygodniu zrobiło około 31% na realu przy ryzyku 33% na pozycję (mogło zrobić 40% ale zabezpieczyłem rano otwartą pozycję na BE) więc do pierwszej wpadki gram już za darmoszkę.

Do usłyszenia, Elo.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Stomper EA v2.0

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

GuliwerFX pisze:
12 gru 2020, 17:14
Siemanko ponownie.

Czy ktoś z Was podłączył się do zabawy ?

EA w tym tygodniu zrobiło około 31% na realu przy ryzyku 33% na pozycję (mogło zrobić 40% ale zabezpieczyłem rano otwartą pozycję na BE) więc do pierwszej wpadki gram już za darmoszkę.

Do usłyszenia, Elo.
LOL, jeżeli ty ingerujesz w zarządzanie pozycją, to twoje EA nic nie zarobiło, tylko ty zarobiłeś.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Stomper EA v2.0

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

GuliwerFX pisze:
12 gru 2020, 17:14

EA w tym tygodniu zrobiło około 31% na realu przy ryzyku 33% na pozycję
I uważasz to za sukces? Czyli pierwsza udana pozycja przy założeniu SL=TP osiagnie podobny wynik. A moge to uzyskać rzucając nawet moneta/kostką. A juz ryzyko 33% na pozycje to hazard i nie ma nic wspólnego z inwestowaniem długoterminowym. Zarzadzanie kapitałem/ryzykiem sie kłania. Proponuje poznać podstawy ;)

grzegrzyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 335
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:43

Re: Stomper EA v2.0

Nieprzeczytany post autor: grzegrzyw »

Przy zaprezentowanych parametrach (AngleCheck=18;) strategia wylicza najwyższą i najniższą cenę z 18-tu świec na aktualnym TF i sprzedaje gdy cena osiągnie maximum, a kupuje gdy cena osiągnie minimum, czyli w lokalnym krótkoterminowym trendzie wzrostowym - sprzedaje, a w trendzie spadkowym kupuje. To prawie cud, że osiąga takie wyniki.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Stomper EA v2.0

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Nie chcę wchodzić głęboko w temat, bo nie mam czasu na analizowanie tej EA.
Chciałem tylko zwrócić uwagę, że para do tradowania w nocy jest źle dobrana. Na tej parze i chociażby na Eur/Gbp nie warto grać nocą. To są pary typowo dzienne.
To EA zostało stworzone ponad dekadę temu i właśnie na handel EUR/GBP w nocy. W 2007-08 roku połowa tego forum go używała i zarabiała... do czasu aż zyskał zbyt dużą popularność, a brokerzy MM (innych wtedy nie było) wprowadzili zmienne spready (rozszerzone w nocy).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Stomper EA v2.0

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

raposo pisze:
15 gru 2020, 08:59
To EA zostało stworzone ponad dekadę temu i właśnie na handel EUR/GBP w nocy. W 2007-08 roku połowa tego forum go używała i zarabiała... do czasu aż zyskał zbyt dużą popularność, a brokerzy MM (innych wtedy nie było) wprowadzili zmienne spready (rozszerzone w nocy).
:shock: Nie wiedziałem. Dzięki za info.
Skoro zostało stworzone ponad dekadę temu i obecnie nadal jest skuteczne, to przynajmniej dla mnie świetny news. Oznacza to, że można stworzyć roboty ponadczasowe, które będą w stanie na tych samych ustawieniach zarabiać przez co najmniej kilka lat. To bardzo pocieszająca wiadomość. :wink:
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

ODPOWIEDZ