MartingaleWithMA - sprawdzenie

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
trisidginto
Gaduła
Gaduła
Posty: 358
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:48

MartingaleWithMA - sprawdzenie

Nieprzeczytany post autor: trisidginto »

Poniżej przedstawiam wyniki backtestów dla algorytmu, do którego podał link Rookie2, czyli dla

https://www.dukascopy.com/wiki/en/devel ... le-with-ma

On nie sprawdził tej strategii, a ja cóż... ciekawska jestem.
Zresztą chciałam potwierdzenia dla tych, którzy uparcie twierdzą, że martingale dają dobre wyniki w tradingu.
Poniżej wyniki testów dla różnych okresów, żeby nie było, że zrobiłam testy wybiórczo, czyli dopasowałam jakoś.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: MartingaleWithMA - sprawdzenie

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Hmm. A nie pamiętasz jaki wolumen ogólny został wykręcony w tym okresie, bo z tych statystyk to nie wiem gdzie to się czyta. W dukasie jest anniversary bonus czy jakoś tak, i można po prostu kręcić wolumen żeby dostać 100% wpłaconego kapitału. Ciekawe czy taka strategia by wykręciła taki wolumen w skali roku. Bo straty są niewielkie. W sumie to też może sobie potestuję w wolnej chwili. dzięki.
:564:
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

trisidginto
Gaduła
Gaduła
Posty: 358
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:48

Re: MartingaleWithMA - sprawdzenie

Nieprzeczytany post autor: trisidginto »

rookie2

wolumen, obrót to turnover w tym zestawieniu
specjalnie zrobiłam początkowy duży kapitał 100 tys. USD (Initial deposit)
startujesz pozycją od 0.001 L
commision to prowizja

pomyśl co by było, gdybyś początkową pozycję miał 1L

wg mnie podsumowanie jest takie, że martingale same z siebie w długim okresie nie dają zysku !!!

jeśli chcesz, mogę zaprezentować dla Ciebie wyniki tej strategii z innych okresów, zrobiłam jeszcze 2 backtesty, ale niestety więcej niż 3 załączniki nie chciało wejść do 1 posta

daj znać czy przedstawić inne wyniki - jakie okresy ? a może chcesz żeby zmienić początkowy kapitał ? jeśli tak to na jaki ?

pozdrawiam

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: MartingaleWithMA - sprawdzenie

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Włączyłem teraz na chwilę żeby zobaczyć co ta strategia robi, w tych ustawieniach co podałaś, i pierwsze co zauważyłem to że:
1. Zostawia otwarte pozycje na weekend, a to wymaga większego zabezpieczenia w zależności od ustawienia dźwigni na weekend, więc z tym coś trzeba by zrobić.
2. Otwiera pozycje w godzinach porannych/nocnych gdzie rynek jest w konsolidacji i jest mały wolumen, trochę bez sensu.
3. Pewnie z TP i SL też da się lepiej ustawić niż takie sztywne ATR 10/10.
4. Też mnie nie przekonuje otwieranie po MA i zamykanie na sztywnych TP i SL. (może nawet nie wejście po cenie rynkowej, tylko stawianie oczekujących i jakieś siatki zleceń itp)
Może jakby zmienić kilka rzeczy w tej strategii...
Jak będę miał ochotę się w tym grzebać to też może coś potestuję i wrzucę tutaj jak coś sensownego z tego wyjdzie...
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

trisidginto
Gaduła
Gaduła
Posty: 358
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:48

Re: MartingaleWithMA - sprawdzenie

Nieprzeczytany post autor: trisidginto »

ta strategia jest taka a nie inna, bardziej chodziło o pokazanie, że martingale nie są takie super, musi być jeszcze do tego dobra strategia

możesz zawsze napisać własną, w Dukascopy masz VJF, ale to z pewnością wiesz :D

są też inne platformy z kreatorami strategii, jest Amibroker itp.

algorytm dla dobrej strategii to skarb

daj znać jak testowanie strategii własnych czy innych - ja chętnie zobaczę wyniki, jeśli je zamieścisz

do miłego :)

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: MartingaleWithMA - sprawdzenie

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

trisidginto pisze:
12 lis 2020, 14:01
algorytm dla dobrej strategii to skarb
Może zatrudnimy świeżaka44, on jest dobrym antywskaźnikiem i oboje wejdziemy w ten biznes ? :oops: :P
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

trisidginto
Gaduła
Gaduła
Posty: 358
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:48

Re: MartingaleWithMA - sprawdzenie

Nieprzeczytany post autor: trisidginto »

strategia na powiadomienia wskazań Świeżak44 ? :D
Buduj jakie chcesz, w tym biznesie jak w każdym liczy się pomysł - albo się sprawdzi, albo nie.

A do poprzedniego Twojego posta - ja nie podałam ustawień strategii, o której mowa w tytule - to są podstawowe wyjściowe parametry tej strategii ustawione przez autora strategii
w optymalizacji możesz je zmieniać, robić backtesty dla wariantów różnych

powiem tyle, że ta strategia nie jest idealnym martingale, bo nie uwzględnia kosztów prowizyjnych ani poslizgów tzw. slippage, dlatego wyniki są ujemne, zresztą nawet gdyby pokrywała to moim zdaniem wynik w długim czasie takiej strategii powinien oscylować wokół 0.
Co innego gdy pozmieniasz pewne parametry, albo lepiej w ogóle pomysł na strategię.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: MartingaleWithMA - sprawdzenie

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Nie wiem po co to pisałem. Nieważne.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: MartingaleWithMA - sprawdzenie

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

trisidginto pisze:
13 lis 2020, 10:17


powiem tyle, że ta strategia nie jest idealnym martingale, bo nie uwzględnia kosztów prowizyjnych ani poslizgów tzw. slippage, dlatego wyniki są ujemne, zresztą nawet gdyby pokrywała to moim zdaniem wynik w długim czasie takiej strategii powinien oscylować wokół 0.
Co innego gdy pozmieniasz pewne parametry, albo lepiej w ogóle pomysł na strategię.
Chyba nie za bardzo rozumiesz na czym polega klasyczny martyngał. Otóz jest to model matemayczny który zarabia ZAWSZE pod warunkiem, że grającemu nie zabraknie pieniędzy na kolejne obstawienie gry. Bo za kazdym razem gracz podawaja stawke i by spełnić ten warunek na forex musi być spełnione SL=TP. Cos w rodzaju emulacji ruletki przy obstawianiu czarne/czerwone. TP musi uwzlędniać wszelkie koszty.

trisidginto
Gaduła
Gaduła
Posty: 358
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:48

Re: MartingaleWithMA - sprawdzenie

Nieprzeczytany post autor: trisidginto »

Cblondyn - dzięki za wyjaśnienie, choć wiem na czym polega martyngał. Problem w tym, że wyniki tej strategii przeczą temu co napisałeś. Jak je więc interpretujesz ?

ODPOWIEDZ