Hedge - strategia kontry.

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
valkiria
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 955
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:45

Hedge - strategia kontry.

Nieprzeczytany post autor: valkiria »

Witam.
Chciałem pogadać za i przeciw. Często gram np ostatnio na walucie z pln. Kupiłem Ske na gbp/pln ma 5.14. gram hedge na L i fajnie bo nie pobiera margin i nie zadłuża ale ryzyko jest że pewnym momencie funt spadnie i będzie ciężko powrotem ten poziom dobić. Tak mam zamiar zagrać na usd/pln. Dolar dobije do 4.30? Wychodzi że po małym spadku tak. Tak uważają inni. Gracie często hedge?

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Hedge - strategia kontry.

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

valkiria pisze:
19 kwie 2020, 10:40
Witam.
Chciałem pogadać za i przeciw. Często gram np ostatnio na walucie z pln. Kupiłem Ske na gbp/pln ma 5.14. gram hedge na L i fajnie bo nie pobiera margin i nie zadłuża ale ryzyko jest że pewnym momencie funt spadnie i będzie ciężko powrotem ten poziom dobić. Tak mam zamiar zagrać na usd/pln. Dolar dobije do 4.30? Wychodzi że po małym spadku tak. Tak uważają inni. Gracie często hedge?
Nie gram,
tylko grzecznośiowo pytam skoro S na gbppln i potem L
Co grałeś w chwili brania S i to samo co do L?
zastanawiam sie tak samo jak w wielu miejsach tego forum piszą o takich manipulacjach na pozycjach co zyskujecie ?
jaka to strategia , ok?

Awatar użytkownika
valkiria
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 955
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:45

Re: Hedge - strategia kontry.

Nieprzeczytany post autor: valkiria »

Kupiłem S spore S bo w końcu funt pójdzie w dół. Można jednak wykorzystać wzrosty i ryzykować L. Co zyskuję. Mając S i dokupując L ruch w górę nie zadłuża bardziej konta. Można dodatkowo zarobić na L w czasie czekania. Za L nie jest pobierany depozyt. Jedyne ryzyko to że weźmiesz L a gbp jest w sumie na górce zostaniesz z nim. To znaczy nie zostaniesz bo masz S w razie czego ale nie zarobisz Na S. A kiedy funt będzie w takiej cenie nie wiadomo. Dotyczy to innych walut chf. eur. usd.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Hedge - strategia kontry.

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

valkiria pisze:
19 kwie 2020, 12:05
Kupiłem S spore S bo w końcu funt pójdzie w dół. Można jednak wykorzystać wzrosty i ryzykować L. Co zyskuję. Mając S i dokupując L ruch w górę nie zadłuża bardziej konta. Można dodatkowo zarobić na L w czasie czekania. Za L nie jest pobierany depozyt. Jedyne ryzyko to że weźmiesz L a gbp jest w sumie na górce zostaniesz z nim. To znaczy nie zostaniesz bo masz S w razie czego ale nie zarobisz Na S. A kiedy funt będzie w takiej cenie nie wiadomo. Dotyczy to innych walut chf. eur. usd.
w jednym czasie masz L i S wtedy nie pobiera
musisz mocno sie zastanawiac jak zamknąc przeciwstawna pozycje żeby nie zamknac za wcześnie
bo jak nie to bedziesz manipulował tracąc na depo
dlaczego bo bedziesz uznawał zamkniecie kazdorazowo że to juz odwróci
a tak nie jest musisz dodatkowo analizować pozycje
wiec nic tym zarobkowego nie ma

Awatar użytkownika
valkiria
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 955
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:45

Re: Hedge - strategia kontry.

Nieprzeczytany post autor: valkiria »

Mając L i S depo się nie zmienia i stan na tej pozycji też nie. Dopiero jak wyjdziesz z jednej. Kluczowe jest wiedzieć kiedy wyjśc.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Hedge - strategia kontry.

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

valkiria pisze:
19 kwie 2020, 12:14
Mając L i S depo się nie zmienia i stan na tej pozycji też nie. Dopiero jak wyjdziesz z jednej. Kluczowe jest wiedzieć kiedy wyjśc.
a o czym napisałem?
i wiesz kiedy wyjść

Awatar użytkownika
valkiria
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 955
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:45

Re: Hedge - strategia kontry.

Nieprzeczytany post autor: valkiria »

Tak. Tutaj mam na myśli handel z dużą dźwignią bo sie przymierzam. Mamy trend załóżmy spadkowy i stawiam S. Jeśli coś pójdzie nie tak i mamy wzrost przy dużej dźwigni mamy po depo i konto na ) ale kupując l nic się na koncie nie zmienia. Natomiast jeśli kontynuowany jest trend spadkowy zamykamy l ze strata która mamy odrobioną w s i dalej zarabiamy na S. Jest to też dobre rozwiązanie jeśli chcemy wejść w szczycie i nie ma pewności co do kierunku trendu.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Hedge - strategia kontry.

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Moim zdaniem boisz sie bardzo straty dlatego to robisz
wykres który Ci mówi o tym w jakim trendzie jesteś-co wysmiewałeś mnie o tak pomocna rzecz,
potem kontynuacja ruchu na dowolnej strategii oraz wskaźnikach i dobranie pozycji oraz prowadzenie jej
to Podstawa
jak masz te pieniądze naprawde zastanów sie czy warto Twoja drogą "hedza" iść
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
valkiria
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 955
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:45

Re: Hedge - strategia kontry.

Nieprzeczytany post autor: valkiria »

Tomasz196407 pisze:
19 kwie 2020, 12:27
Moim zdaniem boisz sie bardzo straty dlatego to robisz
wykres który Ci mówi o tym w jakim trendzie jesteś-co wysmiewałeś mnie o tak pomocna rzecz,
potem kontynuacja ruchu na dowolnej strategii oraz wskaźnikach i dobranie pozycji oraz prowadzenie jej
to Podstawa
jak masz te pieniądze naprawde zastanów sie czy warto Twoja drogą "hedza" iść
Pozdrawiam
Nie wyśmiewałem. Na ropie pisałem że nie zdają w tych czasach egzaminu at. Czy biję się straty. Tak. Jak każdy bo kto nie boi się może nie powinien grać. Może boje się bardziej. Raczej szukał bym tu okazji na dodatkowy zarobek przy postawionym już s i ruchu w drugą stronę o grosz czy dwa. Czy na tych wskaźnikach ktos sie z was opiera czy raczej swoje analizy robicie i je dyskutujecie? https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/technicals/

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Hedge - strategia kontry.

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

valkiria pisze:
19 kwie 2020, 12:31
Tomasz196407 pisze:
19 kwie 2020, 12:27
Moim zdaniem boisz sie bardzo straty dlatego to robisz
wykres który Ci mówi o tym w jakim trendzie jesteś-co wysmiewałeś mnie o tak pomocna rzecz,
potem kontynuacja ruchu na dowolnej strategii oraz wskaźnikach i dobranie pozycji oraz prowadzenie jej
to Podstawa
jak masz te pieniądze naprawde zastanów sie czy warto Twoja drogą "hedza" iść
Pozdrawiam
Nie wyśmiewałem. Na ropie pisałem że nie zdają w tych czasach egzaminu at. Czy biję się straty. Tak. Jak każdy bo kto nie boi się może nie powinien grać. Może boje się bardziej. Raczej szukał bym tu okazji na dodatkowy zarobek przy postawionym już s i ruchu w drugą stronę o grosz czy dwa. Czy na tych wskaźnikach ktos sie z was opiera czy raczej swoje analizy robicie i je dyskutujecie? https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/technicals/
macd, rsi, średnie , bolinger bands

na wiekszosci tych wskaxników sa tez strategie
bardzo ładnie zachowuje sie BB i macd
jesli tylko miałbys sie opierac na wskaznikac
ale ja polecam nawet kilka formacji świecowych i kontynuacji i odwrócenia
mozesz wtedy na małych tf z sl zagrac

ODPOWIEDZ