Ichimoku

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Pering
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 20 sty 2007, 14:20

Nieprzeczytany post autor: Pering »

Witam , przez kilka tygodni testowałem ten wskażnik , daje dużo sygnałów ,niestety nie zawsze prawdziwe ,
Ichimoku działa lepiej na większych interwałach czasowych (wtedy daje mniej sygnałów , ale bardzie precyzyjne )
Używam go do sprawdzenia co się dzieje na rynku,

Awatar użytkownika
Foregin
Gaduła
Gaduła
Posty: 164
Rejestracja: 09 lut 2007, 12:44

Nieprzeczytany post autor: Foregin »

Tutaj jest jeden bardzo vazny okolicznosc -- autor ten wskaznika (Chosoda-san) opracowac go specjalnie dla roboty w kompleksu z analiza swiecowy.
Przy ten swiecy gracz rola filtr dla signalow Ishimoku.
Wskaznik Ishimoku samo przez sie dobry trendowy indicator, ale wykorzystac jego oddzielny (bez analiza swiecowy) -- jest niezupelnie prawidlowy.

piolek
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 17 lis 2006, 01:16

Nieprzeczytany post autor: piolek »

zgadzam się z przedmówcą, tylko ze świecami. Używam tego wskaźnika cały czas ale tylko i wyłącznie na okresach od 4h i dłuższych, na mniejszych nie ma najmniejszego sensu, tylko zaśmieca wykres. Nie służy mi on do generowania sygnałów lecz właśnie jako taki wskaźnik pokazujący czy poświęcić czas i przyglądać się dokładniej czy nie, i w tej roli sprawuje się znakomicie. Ponadto zupełnie nie sprawdza się przy trendzie horyzontalnym, jego wskazania w tej sytuacji są niewiele warte, jak z czymś takim mamy do czynienia najlepiej wskaźnik wyłączyć.

Awatar użytkownika
Piaskun20
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 28 lut 2006, 13:31

Nieprzeczytany post autor: Piaskun20 »

A ode mnie macie ea oparte na ichimoku. Nie wiem czy coś zarabia, ale może ktoś będzie chiał sprawdzić. :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
...NO ONE WILL STOP ME...

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1213
Rejestracja: 20 gru 2005, 22:19

Nieprzeczytany post autor: MaRCHeW »

Witam.

Nie zarabia. Sprawdzone.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
Greg68E
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 07 lut 2007, 00:51

Nieprzeczytany post autor: Greg68E »

EA przy ustawieniu TP na 80 i wyrzuceniu SL zarabia bardzo ladnie, na okresie czterech miesiecy, jesli podniesiemy loty z 0.10 na 2 daje niesamowite zyski, problem w obsunieciu kapitalu by sobie pozwolic na takie granie musisz wylozyc 10000 euro, czy warto jednak takie pieniadze dac w rece automatowi?
Dolaczam resultaty.
Greg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Greg68E
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 07 lut 2007, 00:51

Nieprzeczytany post autor: Greg68E »

Od pewnwgo czasu przymierzam sie do odswiezenia tego watku, widze ze wiele osob korzysta z Ichimoku, wiec dobra rzecza byloby napisanie kilku slow na ten temat. Testowalem swego czasu EA rzucony przez Piaskuna i po malych przerobkach dal niezle wyniki (patrz zalacznik). Niestety wyniki te daje tylko na danych historycznych na zywo zeruje konto w tydzien. Musi miec jednak cos w sobie skoro na podstawie tylko trzech lini (caly Ichimoku to 5 lini) daje takie wyniki.
Dane z EA:
initial deposit 300
SL 10 (ostatnio wiele sie o tym dyskutowalo)
TP 120
powieksza loty w oparciu o stan konta i przesowa SL za cena gdy idzie w spodziewanym kierunku.
Pozdrawiam Greg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
TomaszB
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 05 mar 2007, 00:57

Nieprzeczytany post autor: TomaszB »

Zapuściłem na testerze i się zdziwiłem, za ten rok wyszła niezła obsuwa - na minusie dwa tysiące i troszkę z 10 tys.
Wykres stopniowo opada, czasami lekko się broni, lecz ogólnie można powiedzieć że ma równomierny lot w dół.

I tak patrzę jeszcze raz na ustawienia Grega i wreszcie wypatrzyłem.
Chodzi o różnice w modelowaniu.

U Grega jest model:
Control points (based on the nearest less timeframe with fractal interpolation of 12 control points)

U mnie:
Every tick (based on all available least timeframes with fractal interpolation of every tick)

I teraz kwestia - który model jest najbliższy rzeczywistym ruchom ceny?

Awatar użytkownika
Greg68E
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 07 lut 2007, 00:51

Nieprzeczytany post autor: Greg68E »

Oczywiscie gdyby moj test byl blizszy rzeczywistym ruchom cen to nie wiem czy mialbym czas na pisanie postow, napisalem tez ze w czasie rzeczywistym (czytaj every tick) nie dziala i zeroje konta, moim celem jednak nie bylo sie chwalenie super EA i sprzedawanie sygnalow, a zwrocenie uwagi na system na strategie gry bardzo dobra i uzywana przez wielu forumowiczow. Niestety bardzo malo materialow mozna znalezc w internecie na ten temat, a jedyna ksiazka o Ichimoku pani Nicole Elliot to zgdnie z tytulem wstep do Ichimoku, czyli informacje bardzo ogolne, choc ze wzgledu na rozdzial 4 warto bylo ja kupic, juz na siebie zarobila. Mam nadzieje ze ktos kto na ten temat ma obszerna wiedze sie odezwie i pouczy zwyklych smiertelnikow jak systemu tego uzywac.
Pozdrawiam Greg.
PS czasami jednak przyjemnie popatrzec na te cyfry i pomyslec co by bylo gdyby....

Awatar użytkownika
Qni
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 04 paź 2006, 20:11

Nieprzeczytany post autor: Qni »

Jesli ma ktos dostep do wskaznika o nazwie "Ichi-suma" lub cos kolo tej nazwy to bardzo prosze o umieszczenie go tutaj.
Dzieki z gory i z dolu. :mrgreen:

ODPOWIEDZ