Strategie jednominutowe

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Prahael
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 08 paź 2018, 19:09

Strategie jednominutowe

Nieprzeczytany post autor: Prahael »

Witam, chciałbym przedstawić moją strategię na opcjach jednominutowych, choć działa ona także w innych przedziałach czasowych. Nie jestem jednak pewien, czy istnieją jeszcze w ogóle opcje jednominutowe, kiedyś jak grałem na forexsie, to były. W mojej strategii chodzi nie o to, żeby za każdym razem wygrywać, ale o to, żeby można było przegrać konkretną ilość razy. Obliczyłem zysk przy dziewięciu przegranych, ale niestety nie mam środków, żeby ją sprawdzić samodzielnie. Jeżeli ktos byłby zainteresowany sprawdzeniem, czy strategia w ogóle nadaje sie do wdrożenia, byłbym wdzięczny, nawet za samo zainteresowanie sie i posłużenie radą.
Jednak do rzeczy. Strategia opiera sie na powtórzeniach wykresu. jeżeli przez 3 minuty idzie w górę, obstawiamy dół, analogicznie, jeżeli idzie w dół, obstawiamy odwrotnie. Mogą stać sie dwie rzeczy: albo wygramy, albo nie. W drógim przypadku właśnie sprawdza sie to, co obliczyłem. Za pierwszym razem obstawiamy kwotę 17 Euro, co dałoby nam zysk w wysokości 15 Euro(Liczyłem 90% zysku). Żeby zarobić tyle samo za drugim razem, musimy obstawić kwotę 36 Euro, co da nam 15 Euro zysku przy poprzedniej stracie. I tak dalej. Zaóważyłem, że wykres "powtarza się" maksymalnie 10 razy i to jest rzadkość. Dlatego czekamy na powtórki w przedziale trzech minut. Oczywiście strategia ma jeszcze pare punktów, ale chciałbym sprawdzić, czy sam pomysł jest genialny, czy po prostu głupi. Więcej napiszę, gdy ktoś się zainteresuje. Pozdrawiam.

grzegrzyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 335
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:43

Re: Strategie jednominutowe

Nieprzeczytany post autor: grzegrzyw »

Jeśli się nie mylę to ESMA całkowicie zakazała opcji binarnych dla klientów detalicznych

Prahael
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 08 paź 2018, 19:09

Re: Strategie jednominutowe

Nieprzeczytany post autor: Prahael »

Jeżeli dobrze zrozumiałem, to dla klientów nieprofesjonalnych, choć oczywiście mogę sie mylić. A na niektórych platformach różnica między klientem przofesjonalnym, a początkującym jest tylko taka, jaką kwotę wpłacamy na początku. 3000 Euro i już jesteś profesjonalistą. Przynajmniej tak zrozumiałem. Ale jeżeli się mylę, to rodzi się pytanie, kto nie jest klientem detalicznym?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9994
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Strategie jednominutowe

Nieprzeczytany post autor: raposo »

No nie do końca. Ale od początku.

1 lipca 2018 r. ESMA zakazała oferowania opcji binarnych klientom detalicznym. Dla klientów profesjonalnych cały czas jest taka możliwość.
ESMA w ostatnim czasie zluzowała trochę swoją politykę i dopuściła możliwość oferowania binarek przy spełnieniu pewnych warunków. Ale minimum trwania to 90 dni, więc raczej Cię to nie urządza.
https://forexclub.pl/esma-opcje-binarne ... zedluzony/

Alternatywy?
1) Przejście na klienta profesjonalnego - warunki są jednakowe dla wszystkich, choć zdarza się, że różni się ich interpretacja i sposób weryfikacji przez brokera. Tak czy inaczej, min. wpłata nie ma tu żadnego znaczenia.
Szczegóły:
https://forexclub.pl/klient-profesjonalny-forex-faq/

2) Ucieczka poza terytorium UE. Ale ryzyko rośnie znacząco, bo skazujemy się najczęściej na brokera nieregulowanego lub regulowanego w jakimś egzotycznym kraju (Belize, Wyspy Marschalla itd.), co ma istotny wpływ na bezpieczeństwo Twoich środków.

Ryzyk, fizyk.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
riskrewardratio
Bywalec
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: 20 mar 2019, 16:19

Re: Strategie jednominutowe

Nieprzeczytany post autor: riskrewardratio »

Można również poszukać brokera z AU, np IC Markets który oferuje bardzo dobre warunki do handlu.
Poznaj ryzyko transakcji przed jej wykonaniem, a także najlepsze poziomy dla Take profit oraz Stop Loss. Łatwiejsze inwestowanie, szybkie wyliczanie ryzyka i zysków to tylko kilka z funkcji Risk Reward Ratio.

ODPOWIEDZ