Prosta strategia breakout a zarządzanie stratami (pytanie)

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Prosta strategia breakout a zarządzanie stratami (pytanie)

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Witam. Szukam przykładów dla prostej metody polegającej na składaniu zleceń na wybicie nowego low albo high zgodnego z kierunkiem trendu. Tylko chciałbym zobaczyć jak jest rozwiązane zarządzanie stratami, i też samo podejście do składania zleceń, kiedy warto a kiedy nie warto grać w ten sposób. Jak wygląda zarządzanie kiedy zostaje się złapanym itp.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Prosta strategia breakout a zarządzanie stratami (pytani

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Dokładnie to chce to zastosować na wykresie renko 1 pip https://images83.fotosik.pl/1098/5e420b5185a87eab.png

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: Prosta strategia breakout a zarządzanie stratami (pytani

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

A 4 systemy defensywnych hedge nie działają?
Obrazek

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Prosta strategia breakout a zarządzanie stratami (pytani

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

sardo nunspa pisze:A 4 systemy defensywnych hedge nie działają?
Żaden hedge nie działa :)
Oczywiście mam na myśli przeciwstawne pozycje na tym samym instrumencie i tej samej wielkości. I nie dotyczy hedge na rynkach mocno skorelowanych

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Prosta strategia breakout a zarządzanie stratami (pytani

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

sardo nunspa pisze:A 4 systemy defensywnych hedge nie działają?
hedge w dukascopy działa inaczej niż u brokerów z MT4. Dźwignia jest liczona z equity a nie z balance. To sprawia że nie wykorzystujesz depozytu z zysków na zamkniętych pozycjach, tylko blokujesz aktualny stan equity, przez co nie otworzysz większej pozycji bo bierzesz ciągle stan equity do tego co możesz otworzyć a nie balance. Mówiąc prościej jak zamkniesz mocno zyskowną pozycje z hedge to equity się nie zwiększy, a balance jest ale nie widoczny i nie jest brany do obliczania użycia dźwigni. Przynajmniej tak do tej pory to wyglądało. Dlatego strategii opartych na hedge nie testowałem, i raczej na razie nie będę.

Szukam już działającej strategii na wybicia, już działających rozwiązań dla takiej strategii. Bym to sobie sprawdził...

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: Prosta strategia breakout a zarządzanie stratami (pytani

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Ok jak coś nie działa, to lepiej nie stosować. Nie stosuję fibo i nic co od niego pochodzi, bo nie wiem o co w tym chodzi. Zwróćcie uwagę, że napisałem "nie wiem jak to działa" zamiast nie działa. Oczywiście nie potrzebuję tej wiedzy, mój system jest idealny - dla mnie :). Każdy musi znaleźć swoją drogę i to samemu.

Jak się gdzieś wpieprzę, to pokaże jak wychodzić ze straty. Tylko się nie jarajcie, w tym roku 3 razy to robiłem, w tym raz zrobiłem świadomie by coś sprawdzić. :p
Obrazek

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: Prosta strategia breakout a zarządzanie stratami (pytani

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

tego się nie da zrobić na renko 1 pip. No chyba że to umiejscowisz w jakieś sensownej strategii. Na pewno nie na 1 pip

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Prosta strategia breakout a zarządzanie stratami (pytani

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

krystian74 pisze:tego się nie da zrobić na renko 1 pip. No chyba że to umiejscowisz w jakieś sensownej strategii. Na pewno nie na 1 pip
Ale czemu :o Weź napisz konkretniej dlaczego tak uważasz.

Najlepiej to byłoby mieć soft gdzie wrzucasz 2 średnie na to renko 1 pips np 100 i 300 do tego stoch, piszesz jakiąś prostą strategie np na przeciecie srednich i otworz kiedy jest nad itp, takie proste rzeczy i z tych wyników potem wybierany byłby najepszy wariant, później EA samo testowałoby najlepsze warianty z tych otrzymanych wyników. Ale takiego softu nie mam, mam tylko pomysł na takie coś, dlatego na razie szukam gotowców. Bo nadal nie mam ani 1 strategii która by mi zarabiała w długim terminie, wszystko się wywala.

...

Zrobie chyba w końcu przerwe bo od dłuższego czasu nie jestem w ogole produktywny, wszystko mnie wkurw... nic nie moge dokonczyc. Nic sensownego przez ostatnie miesiace nie zbudowalem, ani 1 strategia sie nie nadaje a samo sie to nie zrobi :?

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: Prosta strategia breakout a zarządzanie stratami (pytani

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

To inaczej; przelicz ile to 5min na Renko. Wyjdzie wynik i masz odpowiedź jaką wielkością Renko odpowiada wykres 5min

-- Dodano: śr 20-06-2018, 16:12 --

Następna sprawa same powstawanie Renko budzi spore zamieszanie bo RENKO 5 pip może mieć w całości 15 pop. A dalej się to nazywa że mamy na wykresie RENKO 5 pip. Trochę to pokręcone.

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Prosta strategia breakout a zarządzanie stratami (pytani

Nieprzeczytany post autor: freakout »

chcesz klocki po 1 pip to bierz range bary, ale tak małe świeczki rysują się czasami tak szybko że nie zdążysz ustawić zlecenia ;) poza tym granie breakoutów to dość średni pomysł moim zdaniem - będzie często wywalać by później wrócić po stop lossa i zamiast zysków będzie dużo strat :) no ale próbuj

ODPOWIEDZ