Dwie średnie kroczące i RSI

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
jackub

Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Czytając różne wątki FF, natknąłem się na interesujący pod kilkoma aspektami wątek „A Proven Simple Strategy (2MAs, 1 RSI)” prowadzony przez uczestnika o ksywce Sis.yphus https://www.forexfactory.com/showthread.php?t=574065

Nie zamierzam tu bronić tego systemu ani go zachwalać, mam swoją własną opinię opartą na testach przeprowadzonych na 15 parach walutowych w okresie pięciu lat. Mam świadomość, że dla dziennej ramy czasowej pięć lat to niekoniecznie może byś reprezentatywny okres, jeśli wziąć pod uwagę, że rocznie mamy 10 – 20 sygnałów na parze walutowej.
System jest niezwykle prosty, daje się zautomatyzować (można znaleźć EA napisane dla tej strategii). Oryginalne warunki są niezwykle proste i jednoznaczne:

Reguły dotyczące zajmowania pozycji odrobine zmodyfikowane:

Long:
1. Cena znajduje się powyżej 200 MA.
2. Cena znajduje się poniżej 5 MA
3. RSI (2) jest równe lub znajduje się poniżej 5.

Short:
1. Cena znajduje się poniżej 200 MA.
2. Cena znajduje się powyżej 5 MA
3. RSI (2) jest równe znajduje się powyżej 95.

RSI na zamknięciu świecy dziennej, ważny jest nie wykres RSI, ale cyfrowa wartość RSI wyświetlana na wykresie.
Zamknięcie pozycji następuje na zamknięciu świecy dziennej która przebiła średnią kroczącą 5.Nie ważne czy cieniem, czy korpusem.
Z jednego przełamania poziomu RSI 5 czy 95 można wziąć max 3 kolejne wejścia.
MM jest również uproszczony do maksimum, pozycja to 0,1 Lota przy kapitale 10 000 USD i odpowiednio 0,001 Lota przy kapitale 1 000 USD.

Testy przeprowadziłem przy pomocy symulatora Soft4fx ręcznie używając danych tickowych Dukascopy z uwzględnieniem spreadu i wykresu opartego na zamknięciu dnia GMT.
template.png
ciąg dalszy nastąpi ...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

W tym Soft4fx można wygenerować statystyke która pokazuje maksymalne odchylenia od wejścia np. do wartości 100 pips albo do 200 pips. Czyli ustawiamy SL i TP na przykład 100 pips i robi nam wykres tego jak zachowywała się pozycja w czasie, pokazuje equity w czasie tego trejdu jakie miało wahania do momentu aż uderzy w TP albo SL - takie śledzenie pozycji. Na koniec dostajemy wykres tego jakie były wahania w pips od momentu otwarcia do momentu zamknięcia trejdu na TP albo SL i czas tego trejdu. Można wygenerować takie statystyki w tym programie dla tej strategii?

jackub

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Rookie,
Chyba nie do końca rozumiem o co ci chodzi, weź pod uwagę, że nie jestem zbyt inteligentny (nie mam smartfona hi) nie mam pojęcia o komputerach a programowanie stanowi dla mnie wyzwanie dla ludzi z równoległej rzeczywistości….
Symulator ma możliwość ustawiania TP/SL i BE i określania ich warunków.
Ma możliwość równoległego na kilku ramach czasowych (równolegle na kilku wykresach) tej samej pary.
Symulator eksportuje historie transakcji do excela, zestaw transakcji zamkniętych do excela, raport statement tak jak to robi MT4 oraz własny graph i statystykę.

Przykłady zamieszczam…
EURUSD_graph.png
EURUSD_Statement.rar
EURUSD_Statistics.png
-- Dodano: 20 mar 2018, 10:59 --

Weźmy dzisiaj na tapetę GBPUSD ….
W okresie testowym udało się nam przeprowadzić 42 trejdów … jak na pięć lat każdy powie mało!
Zestwienie z MT4 GBPUSD.png
GBPUSD_wykres.png
No to jeszcze AUDUSD ….
Zestawienie z MT4 AUDUSD.png
-- Dodano: 20 mar 2018, 11:01 --
AUDUSD_wykres.png
I może dla odmiany USDJPY …
Zestawienie z MT4 USDJPY.png
USDJPY_wykres.png
cdn ...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

jackub

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: jackub »

A oto kolejne przetestowane pary walutowe…

AUDJPY
zestawienie z MT4 AUDJPY.png
AUDJPY_wykres.png
EURGBP
Zestawienie z MT4 EURGBP.png
-- Dodano: 21 mar 2018, 12:26 --
EURGBP_wykres.png
NZDUSD
zestawienie z MT4 NZDUSD.png
NZDUSD_wykres.png
Cdn …
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6653
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Taka jedna uwaga. Czy uwzględniłeś swap na otwartych pozycjach? Bo może mieć znaczenie gdy pozycja otwarta dni/tygodnie. Ale wyniki bardzo dobre bo przynajmniej jest zysk.

jackub

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Cblondyn pisze:Taka jedna uwaga. Czy uwzględniłeś swap na otwartych pozycjach? Bo może mieć znaczenie gdy pozycja otwarta dni/tygodnie. Ale wyniki bardzo dobre bo przynajmniej jest zysk.
Nie swap nie jest uwzględniony z tego względu że czas trwania trejdu jest niewielki dzień dwa góra cztery. Natomiast uwzględnia zmiany spreadu i weekendowe luki co jest bardziej bolesne w tym przypadku. Zdaję sobie sprawę z niedomagań tego typu testowania wstecz, ale traktuję wnioski jakie z obserwacji wynikną raczej jako wyznacznik niż precyzyjne opisanie. Wiadomo że te pięć lat jakie chcę pokazać i tak będą inne niż kolejne pięć lat ale jest duża szansa że zachowana zostanie dochodowość na zbliżonym poziomie....
Ten test w swoim zamyśle ma pokazać że głupia strategia, prosta jak cep może generować zyski o ile podejdziemy do tego tak jak to robił webski w swoim wątku (jak ślepy automat nie zwracając uwagę news, poziomy, fundamenty i na dział dejtrejdingu :lol: )
Chcę przebadać 15 par ...

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6653
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

jackub pisze:
Cblondyn pisze:Taka jedna uwaga. Czy uwzględniłeś swap na otwartych pozycjach? Bo może mieć znaczenie gdy pozycja otwarta dni/tygodnie. Ale wyniki bardzo dobre bo przynajmniej jest zysk.
Nie swap nie jest uwzględniony z tego względu że czas trwania trejdu jest niewielki dzień dwa góra cztery. Natomiast uwzględnia zmiany spreadu i weekendowe luki co jest bardziej bolesne w tym przypadku. Zdaję sobie sprawę z niedomagań tego typu testowania wstecz, ale traktuję wnioski jakie z obserwacji wynikną raczej jako wyznacznik niż precyzyjne opisanie. Wiadomo że te pięć lat jakie chcę pokazać i tak będą inne niż kolejne pięć lat ale jest duża szansa że zachowana zostanie dochodowość na zbliżonym poziomie....
Ten test w swoim zamyśle ma pokazać że głupia strategia, prosta jak cep może generować zyski o ile podejdziemy do tego tak jak to robił webski w swoim wątku (jak ślepy automat nie zwracając uwagę news, poziomy, fundamenty i na dział dejtrejdingu :lol: )
Chcę przebadać 15 par ...
To proponuje jeszcze zmienic 1 parametr do badania. Czyli zwiększyć lewarowanie depo bo 0,1 lota przy 10k $ to prawie 1:1. Np. 0,2-0,3 lota

jackub

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Cblondyn, niski lewar jest wprowadzony intencjonalnie ...
Mam w scenariuszu dwa trzy ruchy do przodu, zobaczymy co z tego wyjdzie... ale po kolei.
Ten wątek to trochę przerywnik dla mnie od tłumaczenia książki, więc nie potrwa długo. Nie mam wątpliwości że nie wzbudzi on wielkiego zainteresowania bo nie daje recepty "how to get rich, fast".

-- Dodano: 21 mar 2018, 14:07 --

I kolejne

AUDNZD
zestawienie MT4 AUDNZD.png
AUDNZD_wykres.png
CADJPY
Zestawienie z MT4 CADJPY.png
-- Dodano: 21 mar 2018, 14:10 --
CADJPY_wykres.png

EURUSD
Zestawienie z MT4 EURUSD.png
EURUSD_wykres.png

Cdn …
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

jackub

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: jackub »

I jeszcze kolejne …

EURJPY
Zestawienie z MT4 EURJPY.png
EURJPY_wykres.png

USDCAD
zestawienie z MT4 USDCAD.png
-- Dodano: 22 mar 2018, 14:19 --
USDCAD_wykres.png
CHFJPY
zestawienie z MT4 CHFJPY.png
CHFJPY_wykres.png
-- Dodano: 22 mar 2018, 14:26 --

i ostatnie pary ...

EURCHF
zestawienie z MT4 EURCHF.png
EURCHF_wykres.png
GBPJPY
zestawienie z MT4 GBPJPY.png
-- Dodano: 22 mar 2018, 14:31 --
GBPJPY_wykres.png
USDCHF
zestawienie z MT4 USDCHF.png
USDCHF_wykres.png
15 par przetestowanych ... wyniki widać jakie są Biorąc pod uwagę kapitał 10000 USD i okres trwania trejdów pięć lat nie wygląda to imponująco.... :cry:

cdn ...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Więc te wykresy pokazują 5 lat... A jak wygląda sumaryczny wynik z tych 15 par za te 5 lat jeśli chodzi o ilość otwartych pozycji i ogólny bilans konta sumując wyniki ze wszystkich instrumentów?

ODPOWIEDZ