Siatka Gird z martyngałem na wyjściu z akumul. lub dystrybuc

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
rajp1972
Gaduła
Gaduła
Posty: 94
Rejestracja: 20 gru 2012, 07:41

Siatka Gird z martyngałem na wyjściu z akumul. lub dystrybuc

Nieprzeczytany post autor: rajp1972 »

Chciałbym zaprezentować ideę, która zrodziła mi się na obserwacji ceny i jej zachowania na wyjściu z momentów zatrzymania rynku w konsolidacji a konkretnie z fazy dystrybucji lub akumulacji.
Cena jak wiadomo w momencie kiedy pojawia się akumulacja będzie miała tendencję do wzrostu a gdy pojawia się
dystrybucja będzie miała tendencję do spadku.

System a właściwie idea polega na tym że tak jak na rysunku mamy początek wyjścia z fazy dystrybucji więc zakładamy
że cena będzie spadać i będziemy budować siatkę sprzedaży -

Cena jeszcze może wracać do określonych poziomów a potem znów spadać idąc w pożądanym kierunku - takie jest
nasze założenie więc w momencie wyjścia otwieramy zlecenie o egzekucji natychmiastowej lub na pierwszej większej korekcie, rozkładając jednakże siatkę w kierunku do góry jak i w dół zleceń oczekujących zleceń sprzedaży w postępie martyngałowym - jeśli cena będzie zawracać będą się otwierać coraz to wyższe zlecenia sprzedaży co z powrotem
jej do pożądanego kierunku pozwoli zamykać siatkę z zyskiem dzięki martyngałowym postępie i powrót wcale nie musi być
duży. Jeśli będzie szła w odpowiednim kierunku martyngał będzie pracował na naszą korzyść a coraz to większe pozycje
możemy zamykać dużo wcześniej

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Siatka Gird z martyngałem na wyjściu z akumul. lub dystr

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

rajp1972 pisze: i powrót wcale nie musi być
duży
Poszedłem dalej. EA tak dobiera wielkości kolejnych pozycji i odległości między nimi aby "ratujący dupę" powrót był w stałej odległości od bieżącej ceny. BE jest wizualizowane poprzez niebieską horyzontalną linię.
Mechanizm działa, ale przyrost wielkości pozycji robi wrażenie. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=PVnvXaW ... arekTrader

rajp1972
Gaduła
Gaduła
Posty: 94
Rejestracja: 20 gru 2012, 07:41

Re: Siatka Gird z martyngałem na wyjściu z akumul. lub dystr

Nieprzeczytany post autor: rajp1972 »

Tak właśnie idee tę już wcześniej zauważył pewien programista i zrobił EA które dostępne jest na MQL5.com
Jego robot działa właśnie na zasadzie siatki martyngałowej, który to sposób wykorzystałem do tradingu manualnego
rozwijając siatkę w górę i w dół od pierwotnej pozycji z natychmiastową egzekucją
Pokusiłem się ściągnąć dane z Dukascopy do testów za niewielki wybrany okres tak aby jakość modelowania była jak
najwyższa i załączam wyniki - są one jak widzisz Jarek bardzo imponujące - jednakże robot wymaga odpowiednio dużego
kapitału aby mógł spokojnie zawierać pozycje i powiększać kapitał

-- Dodano: 17 mar 2018, 09:31 --

Myślę że idea na pewno jest do wykorzystania w każdej strategii - ja akurat wziąłem na tapetę akumulację i dystrybucję
jako klasykę ponieważ bardzo lubię teorię akumulacji i dystrybucji ale przecież każdy używa jakieś strategii
więc może odpowiednio dodatkowo zarządzać pozycją poprzez rozłożenie siatki zleceń kiedy przewiduje kierunek ruchu
ceny

Życzę udany tradów :->)

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Siatka Gird z martyngałem na wyjściu z akumul. lub dystr

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

Z tego co widzę to ta setka dobiera pozycje w stałej odległości. Moje rozwiązanie monitoruje stałą odległość poziomu "BE" od ceny bieżącej. Czyli wielkość pozycji i odległość między nimi wynika z aktualnej sytuacji. To sprawia, że przy blisko oddalonym BE zapotrzebowanie na kapitał rzeczywiście może być bardzo duże.
BTW. Ponieważ to są testy historyczne w MT4 to oczywiście wszystko wchodzi jak w masło. Dlatego na moim filmie kolejne pozycje są podwójnej wielkości poprzedniej. W praktyce tak nie jest. Poślizgi, opóźnione egzekucje itp. robią swoje.

Jeśli chcesz rozgrywać akumulację i dystrybucję poprzez dokładanie pozycji to zainteresuj się moim narzędziem.
Lepszego nie znajdziesz w sieci. Polak potrafi. 8)

Rysujesz przy pomocy prostokąta strefę, w której chcesz handlować, określasz ile możesz stracić jeśli cena wyjdzie ze strefy, określasz odległość między kolejnymi oczekującymi, klikasz Buy lub Sell i ręce pod tyłek ;)

https://www.youtube.com/watch?v=HYcvmlW ... arekTrader

ODPOWIEDZ