Programik do testów (MT4) z plikiem

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Emanuel
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 26 sty 2018, 10:11

Programik do testów (MT4) z plikiem

Nieprzeczytany post autor: Emanuel »

Dzień dobry Wszystkim!

Jestem nowy na forum więc słowem wstępu: zajmuję się hobbistycznie FXem, trochę programuję w MT4.
Popełniłem jakiś czas temu programik, którego nie mogę pobić w grze 'manualnej'.

Ja sam w niego nie 'wierzę' i ciągle go testuję na kontach demo, ale postanowiłem go opisać, może znajdę jakąś inspirację od innych forumowiczów.
Jest to prosty Martingale z ograniczonym pułapem i wyzwalaczu opartym na zmienności rynku.

Dziennie generuje mi ok 20-30 PLN zysku a liczba stratnych transakcji pod rząd nigdy nie przekroczyła 8.
Testuję programik na XTB koncie demowym na żywo (tester strategii nie nadaje się ponieważ tiki 'wewnątrz' przedziału M1 generowane są systemowo i nie oddają rzeczywistego zachowania rynku).

Pierwsza transakcja to 0.01 lota a ósma to 1.28 - czyli ok. 6000 PLN zamrożonej kasy w kapitale zabezpieczającym.
Nie piszę o pipsach ponieważ w tego typu strategiach liczy się bardziej stosunek zysku do 'zamrożonego' kapitału.

Prosta matematyka:
200 dni handlowych * 20 PLN = 4000 PLN
zaangażowany kapitał = 6000 PLN
czyli zwrot roczny to 4/6 czyli 67 %.
Zakładając margines bezpieczeństwa i dodając jeszcze jedną możliwą stratną transakcję (czyli 9 pod rząd) mamy 34 %, co i tak jest nie źle.

Oczywiście istnieje możliwość, że 9 transakcji będzie stratnych i wtedy boli: strata to ok 2400 PLN
Można też dodawać kolejne stratne pozycje, ale po 11 przestaje mieć to sens bo zaangażowany kapitał 48 tyś PLN do 4k PLN zysku to 8% i do tego dość ryzykowne.

Na koncie XTB 'jedynym' kosztem jest spread, który jest wliczony w system. Każda transakcja (a w zasadzie ciąg transkcji) powinna generować ok. 5 PLN zysku (małe wahania to efekt poślizgu - wyjadacze forexowi wiedzą o co chodzi)

W załączniku są dwa programiki jeden na mikrolotach (0,01) i dla minilotów (0,1) bo nie wszyscy brokerzy dają możliwość mikro. Oczywiście dla minilotów wszystko mnożymy razy 10

Ciekawy jestem Waszych opinii - może będą jakieś fajne wskazówki albo pomysły do oprogramowania.
Jeżeli ktoś się wstydzi na forum publicznym to proszę o kontakt na priva.

Darujcie sobie wstawki , że Martingale to samo zło i wymiata konto szybciutko.
Pozdro

Zapraszam do testów:
http://www.rapidshare.com.cn/CMkFqwI

Emanuel
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 26 sty 2018, 10:11

Re: Programik do testów (MT4) z plikiem

Nieprzeczytany post autor: Emanuel »

Jeszcze jedno:
Robot jest zoptymalizowany na GBPUSD M1.

domeks
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 22 paź 2015, 08:09

Re: Programik do testów (MT4) z plikiem

Nieprzeczytany post autor: domeks »

Plik usuniety.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Programik do testów (MT4) z plikiem

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Wlasnie. Wrzuciłbyś plik tutaj? ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ