Prosty Robot do Daytradingu - pytanie

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
diego_velazquez
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 23 lis 2017, 20:53

Prosty Robot do Daytradingu - pytanie

Nieprzeczytany post autor: diego_velazquez »

Witam. Forexem interesuję się od dobrych kilkunastu lat, sporo straciłem, trochę mniej zyskałem, ale generalnie od lat jestem na bieżąco z notowaniami i własnymi analizami. Niestety, nie mam zmysłu do programowania w MQL, a przyznam, że spędziłem dłuuugie godziny nad oswojeniem prostych robotów. Youtube, fora, www do tworzenia robotówitp. Za cholerę nie łapię tego.

Mam pewną własną strategię, opartą na kilkuletnich analizach i ręcznych testach w Excelu. Takich prawdziwych testów, bez ściemy, z możliwością zmiany danych, dane historyczne, z różnych przedziałów z ostatniej dekady. Wszystko zrobione ręcznie. Tak, w Excelu potrafię pisać formuły na szczęście :).

Strategia przynosi zyski w rzeczywistości, może nie kokosy, ale wyniki są satysfakcjonujące od dwóch lat. Mankamantem jest to, że strategia opiera się na wstawaniu o dziwnych porach w nocy i ręcznym otwieraniu i zamykaniu pozycji.

Do sedna. Czy istnieje taki automat, który na podstawie zmiany wartości kilku instrumentów sprzed x dni pomnożonej przez współczynniki wagowe, otwierał pozycję (długą/krótką) i zamykał pod koniec bieżącego dnia o zadanej godzinie? Chodzi o skorelowane instrumenty.

Przykład:
EURUSD 5 dni temu poszło do góry (całodniowo), EURSEK też poszedł do góry 5 dni temu (całodniowo), to dzisiaj przewiduję, że AUDJPY pójdzie w dół. I chcę otworzyć krótką pozycję na AUDJPY na początku nowego dnia o zadanej godzinie i zamknąć pozycję o zadanej godzinie pod koniec dnia, bo przewiduję, że zysk przewyższy spread. Pomijam już, żeby automat sam wyliczał mi na podstawie wzoru czy ma krótką czy długą pozycję otworzyć na podstawie konkretnych instrumentów, bo to pewnie trudne. Chodzi mi chociaż o prosty automat do otwierania i zamykania pozycji o danej godzinie.

Czy znajdę coś takiego, a jeśli tak, to gdzie? Jeśli nie, to czy można coś takiego zrobić z moim beztalenciem programistycznym? Z góry dzięki. Pozdrowienia

Awatar użytkownika
Profesor Pips
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 23 lis 2017, 18:51

Re: Prosty Robot do Daytradingu - pytanie

Nieprzeczytany post autor: Profesor Pips »

Witaj, jest firma która napisała EA i masz możliwość ustawienia (ręcznie), godzin otwarcia i zamkniecia pozycji. Nie chce tu robić reklamy więc jeśli chcesz więcej informacji napisz na priv.
Jaka jest najlepsza strategia. Skuteczna.

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Prosty Robot do Daytradingu - pytanie

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

diego_velazquez pisze:Witam. Forexem interesuję się od dobrych kilkunastu lat, sporo straciłem, trochę mniej zyskałem, ale generalnie od lat jestem na bieżąco z notowaniami i własnymi analizami. Niestety, nie mam zmysłu do programowania w MQL, a przyznam, że spędziłem dłuuugie godziny nad oswojeniem prostych robotów. Youtube, fora, www do tworzenia robotówitp. Za cholerę nie łapię tego.

Mam pewną własną strategię, opartą na kilkuletnich analizach i ręcznych testach w Excelu. Takich prawdziwych testów, bez ściemy, z możliwością zmiany danych, dane historyczne, z różnych przedziałów z ostatniej dekady. Wszystko zrobione ręcznie. Tak, w Excelu potrafię pisać formuły na szczęście :).

Strategia przynosi zyski w rzeczywistości, może nie kokosy, ale wyniki są satysfakcjonujące od dwóch lat. Mankamantem jest to, że strategia opiera się na wstawaniu o dziwnych porach w nocy i ręcznym otwieraniu i zamykaniu pozycji.

Do sedna. Czy istnieje taki automat, który na podstawie zmiany wartości kilku instrumentów sprzed x dni pomnożonej przez współczynniki wagowe, otwierał pozycję (długą/krótką) i zamykał pod koniec bieżącego dnia o zadanej godzinie? Chodzi o skorelowane instrumenty.

Przykład:
EURUSD 5 dni temu poszło do góry (całodniowo), EURSEK też poszedł do góry 5 dni temu (całodniowo), to dzisiaj przewiduję, że AUDJPY pójdzie w dół. I chcę otworzyć krótką pozycję na AUDJPY na początku nowego dnia o zadanej godzinie i zamknąć pozycję o zadanej godzinie pod koniec dnia, bo przewiduję, że zysk przewyższy spread. Pomijam już, żeby automat sam wyliczał mi na podstawie wzoru czy ma krótką czy długą pozycję otworzyć na podstawie konkretnych instrumentów, bo to pewnie trudne. Chodzi mi chociaż o prosty automat do otwierania i zamykania pozycji o danej godzinie.

Czy znajdę coś takiego, a jeśli tak, to gdzie? Jeśli nie, to czy można coś takiego zrobić z moim beztalenciem programistycznym? Z góry dzięki. Pozdrowienia
Założenia wydają się być bardzo proste do oprogramowania. Jest tu na forum sporo osób, które piszą EA. Kwestia ceny. Gotowca nie znajdziesz.

ODPOWIEDZ