Tester strategi - opinie

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Malberto
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 30 sie 2017, 23:16

Tester strategi - opinie

Nieprzeczytany post autor: Malberto »

Czy ktoś używa jakichś innych narzędzi do testowania strategii ?

Uruchomiłem Testera strategi kilka razy, obliczenia trywialne a każe sobie czekać jakby przetwarzał dane meteorologiczne, niby pobiera jakieś dane (albo i nie) procesor właściwie nic nie robi, a może robię coś źle, już sam nie wiem.

Czy macie jakieś patenty na przyspieszenie ?
Może można mu pobrać jakieś ohlc i ładować jakoś z dysku, żeby się tak nie męczył ?

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Tester strategi - opinie

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Zdaje się, że tutaj było o tym dość obszernie. Zasadniczo szybkość pracy testera zależy od ilości warunków/wskaźników do przeliczenia, no i jeżeli wyłączysz Tryb wizualny to jest kilkukrotnie szybciej, Model zostaw każdy tick, bo inne są szybsze ale mało dokładne i znacznie odbiegają od rzeczywistości. Co robisz źle to ci nie powiem, bo nie wiem co tam masz w ustawieniach, w sieci jest sporo instrukcji do MT4 musisz doczytać.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Awatar użytkownika
leszczu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2010, 23:19

Re: Tester strategi - opinie

Nieprzeczytany post autor: leszczu »

Malberto pisze:Czy ktoś używa jakichś innych narzędzi do testowania strategii ?

Uruchomiłem Testera strategi kilka razy, obliczenia trywialne a każe sobie czekać jakby przetwarzał dane meteorologiczne, niby pobiera jakieś dane (albo i nie) procesor właściwie nic nie robi, a może robię coś źle, już sam nie wiem.

Czy macie jakieś patenty na przyspieszenie ?
Może można mu pobrać jakieś ohlc i ładować jakoś z dysku, żeby się tak nie męczył ?

Na jakich świecach grasz? Na D1? Bazujesz na wartościach OHLC czy interesuje Cię to co się dzieje wewnątrz świecy?

Malberto
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 30 sie 2017, 23:16

Re: Tester strategi - opinie

Nieprzeczytany post autor: Malberto »

Ogarnąłem temat jako tako, teraz jakoś to działa.

Inna sprawa, że gdybym chciał przetestować np.: (szybka sma od 1 do 1000) x (wolna sma 1 do 1000) to wszystko tom usiałbym zapuścić ręcznie ile to jest ? .....1mln prób ? :) potem milion razy pozapisywać gdzieś wyniki, a potem zrobić zestawienie porównujące,
kurcze myślałem że komputery pomogą :)

Awatar użytkownika
personov
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1521
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:27

Re: Tester strategi - opinie

Nieprzeczytany post autor: personov »

Do tego służy optymalizacja.
Zaznaczasz "ptaszkiem" okienko "Optymalizacja", a w parametrach masz kolejne trzy kolumny.
Start - początkowa wartość testowana ( w twoim przypadku 1 )
Krok - co ile ma być testowana wartość ( np. co 1 czyli 1,2,3,4,5,6,7 itd. )
Postój - końcowa wartość testowana ( w twoim przypadku 1000 ).
Komputer zrobi za ciebie takie porównanie/tabelę, jednak nie przyspieszy to testów. I tak tester musi wykonać te 1000000 testów.
Solą życia jest kasa.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9994
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Tester strategi - opinie

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Hmm nie pamiętam czy na pewno tak było, ale optymalizacja chyba wykonuje jakąś ograniczoną ilość testów, a reszta była pomijana. Lata temu tym się bawiłem i pamiętam, że brakowało im kompletu kombinacji. Ale może to poprawili :)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

jackub

Re: Tester strategi - opinie

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Probował ktoś SOFT4FX Simulator?
http://soft4fx.com/software/forex-simulator.php

Malberto
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 30 sie 2017, 23:16

Re: Tester strategi - opinie

Nieprzeczytany post autor: Malberto »

personov pisze:Do tego służy optymalizacja.
Zaznaczasz "ptaszkiem" okienko "Optymalizacja", a w parametrach masz kolejne trzy kolumny.
Start - początkowa wartość testowana ( w twoim przypadku 1 )
Krok - co ile ma być testowana wartość ( np. co 1 czyli 1,2,3,4,5,6,7 itd. )
Postój - końcowa wartość testowana ( w twoim przypadku 1000 ).
Komputer zrobi za ciebie takie porównanie/tabelę, jednak nie przyspieszy to testów. I tak tester musi wykonać te 1000000 testów.
Dzięki,
dotarłem do tego i widzę, że w tym testerze drzemie jakaś siła,
zapuszczenie kombinacji iluś tysięcy sprawdzeń to już nie problem,
- tak jak dopisał raposo szkoda tylko, że jest tylko wycinek wyników

p.s.
Mam dosyć mocną maszynkę do liczenia i teraz bez wizualizacji to ładnie śmiga, chociaż jak sprawdzałem procesor, pamięć, to właściwie sprzęt w tym czasie się nudzi

Awatar użytkownika
personov
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1521
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:27

Re: Tester strategi - opinie

Nieprzeczytany post autor: personov »

Z tego co pamiętam to wycinało tylko kombinacje nielogiczne lub takie, które były powtórzeniem innej kombinacji.
Jeśli chodzi o sprzęt to nie czuję się specjalistą w tej dziedzinie, ale słyszałem, że MT4 korzysta z jednego rdzenia. Nawet jak masz 8 rdzeniowy procesor to na nic się to nie zda, bo i tak będzie wykorzystywany tylko jeden i jego moce obliczeniowe.
Solą życia jest kasa.

ODPOWIEDZ