Strategie i Wskaźniki dla Dukascopy

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
mariusz911
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 18 maja 2011, 17:16

Strategie i Wskaźniki dla Dukascopy

Nieprzeczytany post autor: mariusz911 »

Założyłem ten temat bo nic takiego nie znalazłem, wszędzie tylko MT4 (jak w złym miejscu to proszę o przeniesienie)

Może ktoś się podzieli jakąś swoją strategią której używa w Dukasie? (nikomu pieniędzy na rynku nie braknie z tego powodu)

Wkleję jako pierwszy coś co zostało napisane na moje zamówienie bo na programowaniu się nie znam (pomysł zaczerpnąłem z innego forum). Może ktoś dorzuci po przetestowaniu swoje pomysły i wskazówki i wyjdzie z tego prawdziwy Gral :wink:

Jest to strategia która jest w pewnym sensie odpowiednikiem strategii opcyjnej Long Straddle

Strategia na poziomie "0" otwiera 2 przeciwstawne pozycje (short+long) oraz siatkę zleceń oczekujących o określonym odstępie (również short+long) i określonej "głębokości", SL i TP są ustawiane (np odległość w siatce=10 SL=20 TP=30 lub odległość w siatce=20 SL40 TP=60 - można ustawiać dowolnie)

Parametr Ad posion if close uzupełnia pozycje w siatce po powstaniu "pustego miejsca"

Gdy cena pójdzie w dowolnym kierunku o 3 poziomy, to kolejne poziomy przynoszą po np. 10 pips zysku (w tym samym miejscu realizowany jest SL=20 i TP=30)

Po uruchomieniu strategii na panelu widać ilość pips oraz kwotę zysku/straty uwzględniającą prowizję i wszystkie zamknięte wcześniej pozycje

Oczywiście strategia potrafi tez tracić - wtedy gdy cena nie wykonuje zdecydowanego ruchu i zostaną aktywonane np 2 stoplosy (górny i dolny) ale nie zostanie aktywowany TP (wtedy tracimy też spredy i prowizje)

Zapraszam do testowania
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
mariusz911
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 18 maja 2011, 17:16

Nieprzeczytany post autor: mariusz911 »

Wskaźnik DTOS dla JForex jakby ktos potrzebował
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
exterytorialny
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 15 lis 2011, 17:00

Nieprzeczytany post autor: exterytorialny »

Podłączam się do postów kolegi. Ciężko znaleźć cokolwiek dla dukasa. Może ktoś zna jakieś zagraniczne linki do ciekawszych strategii lub wskaźników.

Czy ktoś może coś bliższego powiedzieć na temat tych robotów: http://jforexrobot.com/

Testowałem Twój system Mariusz, ale nie chciał za bardzo zarabiać. Na różnych ustawieniach w testach historycznych zawsze tracił. Używasz go? Masz jakieś sprawdzone ustawienia? Potrafi generować zysk?

Awatar użytkownika
Raikart
Gaduła
Gaduła
Posty: 178
Rejestracja: 11 lut 2011, 16:13

Nieprzeczytany post autor: Raikart »

Na stronie luktom są startegie i wskazniki (darmowe i płatne)

http://pl.luktom.biz/Page/89/darmowe-ws ... -dukascopy

Pobrałem wszystkie darmowe, działa mi tylko luktom coloured volume
luktom all positions summary

Próbuje uruchamiać jako wskażnik/strategia i nic sie nie pokazuje
Jak to odpalić ?

Awatar użytkownika
Fesiek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 579
Rejestracja: 07 lis 2009, 15:32

Nieprzeczytany post autor: Fesiek »

Luktom zrobił za gratis to myślę, że mogę wrzucić. Jest to połączenie Luktomowego pokazywacza Linii Ask i spreedu ze wskaźnikiem pokazującym czas do końca świeczki. Dodatkowo gdy są otwarte pozycje wskaźnik opcjonalnie pokazuje aktualny (w moim przypadku stratę ;) ) zysk.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ech...

Awatar użytkownika
mariusz911
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 18 maja 2011, 17:16

Re:

Nieprzeczytany post autor: mariusz911 »

exterytorialny pisze:
Czy ktoś może coś bliższego powiedzieć na temat tych robotów: http://jforexrobot.com/
Kant gigant, przetestowane. Testy miodzio, live total porażka
exterytorialny pisze:
Testowałem Twój system Mariusz, ale nie chciał za bardzo zarabiać. Na różnych ustawieniach w testach historycznych zawsze tracił. Używasz go? Masz jakieś sprawdzone ustawienia? Potrafi generować zysk?
To jest odpowiednik strategii opcyjnej long straddle, więc daje pozytywne wyniki tylko przy zdecydowanym wybiciu z kanału ceny

Awatar użytkownika
Baniol
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 05 paź 2011, 19:05

Re: Strategie i Wskaźniki dla Dukascopy

Nieprzeczytany post autor: Baniol »

Hejka koledzy. Podam Wam skalpera, robota który działa na czasie M10. Testowałem go długo ale nie do końca jestem z niego zadowolony. Potrafi dobrze zarabiać. Kilka wejść idealnych pod rząd, po prostu miodzio. Ale potrafi jedno wejście wybrać złe i cały profit idzie się je..... Jeśli macie kogoś kto dobrze zna jave to może należałoby dodać do niego opcję aby wchodził zgodnie ze wskazaniami stocha?
W obecnym stanie wchodzi na trzeciej świecy potwierdzającej trend. Ponieważ to M10, no to czasem to wejście nie jest dobre bo spóźnione. Koryguję to ręcznie ale to wtedy nie robot no nie?
Wklejacie go do katalogu Strategies. Potem z menu wybieracie Load strategy , kompilujecie jak trzeba i RUN Local. Przeglądnijcie to bo może to być dobry robocić tylko trzeba go trochę poprawić

-- Dodano: czw 25-10-2012, 13:25 --

A i jeszcze jedną rzecz zauważyłem. Robot ma ustawiony jakoś zakres czasowy działania w momencie wejścia. Jeżeli do tegoż określonego czasu nie będzie osiągnięty SL albo TP to po prostu bez względu na moment w jakim się znajduje setup on go zamyka. Kilka razy znalazł się w konsoli i jakby stracił cierpliwość i sie zakończył . Teraz np zamknął się na -0,6 bo nie było ruchu. I to jest głupie. Gdyby to wyłączyć to już byłoby lepiej. Na razie jestem na plusie ( dwa wejścia +10 i +6,5 pips, jedno na -4,6pip ) jedno wejście moje z palca na +4,5pips.

-- Dodano: czw 25-10-2012, 13:54 --

Tutaj macie tekst autora co miał na myśli bo nie jest to moja robota. Programiści z Dukasa wykonali to:

- Time Frame: TEN Min Chart on EURUSD;
Long:
- Trend is up : Only go long;
- Candle as a higher high and higher low than the previous one, if yes: (Signal Candle);
- Signal Candle size must be less than 15 pips;
- Place a pending order at the high + spread of the Signal Candle with the takeprofit at the candle's size. R:R 1:1;
- Set StopLoss on the previous candle's low - spread;
- Cancel pending orders when they don't get hit after 3 candles.
- After a order is activated no other order can be placed, until it hits TP or SL.

Short:
- Trend is down : Only go short;
- Candle as a lower low and lower high than the previous one, if yes: (Signal Candle);
- Signal Candle size must be less than 15 pips;
- Place a pending order at the low - spread of the Signal Candle with the takeprofit at the candle's size. R:R 1:1;
- Set StopLoss on the previous candle's high + spread;
- Cancel pending orders when they don't get hit after 3 candles.
- After a order is activated no other order can be placed, until it hits TP or SL.

Trading times:
8.00 am to 18.00 pm Central European Time (CET)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Baniol
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 05 paź 2011, 19:05

Re: Strategie i Wskaźniki dla Dukascopy

Nieprzeczytany post autor: Baniol »

Witam koledzy w dzisiejszym dniu.
No i powiem ,że robot mnie pozytywnie zaskakuje.
Dzisiaj zrobił kilka wejść:
10.6, 7.1, 8.8 pips każdy na plus :)
Zaczął od 10.00 bo tak go uruchomiłem.
Wcześniej swoje miałem dwa wejścia na 6 i 5 pips.
Wszystko oczywiście zależy od rynku ale na razie idzie mu dobrze.
Na dzisiaj skończę - plan mi zrealizował - nie szaleję. Ładnie zarobił więc wystarczy.
Czekam na Wasze opinie ale nie wiem czy ktoś go testuje czy nie?
Może ktoś go już poprawiał?

Awatar użytkownika
rh-fx
Gaduła
Gaduła
Posty: 191
Rejestracja: 12 lis 2007, 21:39

Re: Strategie i Wskaźniki dla Dukascopy

Nieprzeczytany post autor: rh-fx »

Czy posiada ktoś strategię Jforex , która stawiałaby SL do każdej otwartej pozycji.
Chodzi o to, że mam robota , który otwiera pozycje, ale nie stawia SL.

Na forum dukasa jest startegia, która stawia SL , ale dopiero po osiagnięciu jakiegoś dodatniego profitu .
Mi chodzi ,żęby stawiała do każdej nowo otwartejpozycji, niezależnie od profitu. Ma ktoś takową posiada- może przeróbka z MT4 ?
- Co ja tutaj robię ?
- Gdzie są ci co powinni tu być ?
- Co robią ci , których nie powinno tutaj być ?

Awatar użytkownika
tolak5
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 20 lut 2012, 20:24

Re: DToscilator

Nieprzeczytany post autor: tolak5 »

mariusz911 pisze:Wskaźnik DTOS dla JForex jakby ktos potrzebował
Witam,wskaznik nie działa, czy moze nie potrafie go wrzucić ?
Wskaznik dodałem przez jCloud
Po dodaniu wskaznika na wykresie nie widać średnich.
Prosze o pomoc
"Idź tak daleko, jak sięgasz spojrzeniem; gdy tam dojdziesz, będziesz mógł spojrzeć dalej."
J.P.Morgan
Obrazek

ODPOWIEDZ