Scalp Ichimoku Kinko Hyo

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
SAMCZYK
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 20 cze 2012, 01:59

Nieprzeczytany post autor: SAMCZYK »

Witajcie, postanowiłem podzielić się swoim sposobem gry na strategii już znanej ale być może niedocenianej. Gram już od kilkunastu miesięcy co pozwoliło mi stwierdzić, że warto było się uczyć i nauczyć czegoś co daje profit. Zwłaszcza że niektórzy z was wiedzą jak trudno czasami dogodzić a zwłaszcza sobie.
Używam ichimoku kinko hyo do skalpowania. Gościnnie zapożyczyłem sobie szablon z Forum bo widać wszystko przejrzyście i przyjazne kolory.
Troszkę takie wprowadzenia:
Tak jak się zorientowałem aby grać dość skutecznie strategią/wskaźnikiem Ichimoku należy przestrzegać zasad potwierdzania pozycji w trendzie poprzez przecięcia linii i odbić od tych linii. Jeśli piszę dość enigmatycznie w tej kwestii to nie miejcie do mnie pytań bo tylko przybliżam i uzewnętrzniam różnice, więc idźmy dalej.
Mój sposób któremu się przyglądałem i obserwuję jest dość prosty aczkolwiek trzeba mieć do niego jakąś dozę sceptycyzmu, zwłaszcza że nie każdy będzie chciał sprawdzić. Tak jak wyczekujemy na oczywiste sytuacje na dużych przedziałach czasowych w określony i wyuczony sposób na wejście tak w przypadku tym należy zwrócić uwagę na pewien stan zachowania linii Tenkan Sen i Kijun Sen wraz z prowadzącymi się świecami po liniach.
Dorzucam kilka zdjęć wraz z opisami

Dodano po 8 minutach:

Założenie TP I SL:

S/L stosuję 5 pipsów
T/P stosuję trzy do pięciu razy więcej...

Tak robię od kilkunastu miesięcy. Sprawdzone...

Wczorajszy wynik był +70 pipsów chociaż to pierwszy piątek miesiąca.
Oczywiście są wejścia które są o podwyższonym S/Lu i tego nie ukrywam. Niemniej jednak warto zwrócić uwagę na historyczny motyw które są na zdjęciach.

Gram na M1 i M5 ale głównie podjemuję decyzje zgodnie z M1.

Gdyby się urodziły pytania, chętnie odpowiem na temat mojego sposobu jaki ja sobie wypatrzyłem i sprawdza się...

Dodano po 3 minutach:

Na samym dole mojego postu widać ten pierwszy sekwencyjny ruch. Chodzi w nim o to że cena MUSI iść poniżej linii TenkanSen (warunek)!!!!!! Taka sytuacja mówi mi o możliwym zajęciu pozycji zgodnie z ruchem świec i trendu ale ważne jest aby ta kolejność była zachowana. Jeśli świecę "dogania" linia TenkanSen to DUŻE PRAWDOPODOBNIEŃSTWO, że będzie coś a'la konsola lub zmiana kierunku ruchu.

Mam nadzieję że wiele pytań się narodzi.


Pozdrawiam
Samczyk

Dodano po 6 minutach:

Inny obraz z m1
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Każda strategia jest rozdawana za plecami tych co tworzą. BAZ, Fontanna, Scalp fXlamera za darmola.
A święcą fałszywe zagrywki jak to na navigatorze.
A chcą sobie prestiżem nagradzać. I netykiety uczyć. heheheheheh...

Awatar użytkownika
Wirus
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 1556
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:50

Nieprzeczytany post autor: Wirus »

Szczerze mówiąc, jestem sceptycznie nastawiony do Ichimoku, ponieważ próbowałem tym grać i nie widzę nic nadzwyczajnego, co by odróżniało tę technikę od innych. Uważam, że wystarczy wyznaczyć poziomy S/R i też będzie dobrze. Załączam lekko zmodyfikowany Twój obrazek; w tym przypadku można było narysować prostokąt i otworzyć sell po zamknięciu czerwonej świecy pod tym obszarem. Ewentualnie poczekać na potwierdzenie - np. trzecie odbicie.

Ale oczywiście, jeśli Ty na tym zarabiasz, to cieszę się i życzę dalszych sukcesów ;-) Nie jest ważna metoda, ważny jest efekt.

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Esco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2603
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:56

Nieprzeczytany post autor: Esco »

Cześć
Samczyk, pawcilimited, Globaldirect.

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Wirus
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 1556
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:50

Nieprzeczytany post autor: Wirus »

Esco, też masz rację, poglądowo ;-) Dodam tylko, że poziomy wyznaczane na M1 czy M5 mają trochę ograniczoną doniosłość ;)

Awatar użytkownika
SAMCZYK
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 20 cze 2012, 01:59

Nieprzeczytany post autor: SAMCZYK »

To ciekawe bo jestem w sieci więc każdy ma ip wyjściowe... to każdy ma teraz ostrzeżenie?
Pod ruterem jestem w miejscu gdzie mamy 4 komputery to ja też jestem podłączony jako multikontowiec?????

Cholercia, nie wiedziałem o tym że tak jest... co mam zrobić teraz?

Dodano po 4 minutach:
Esco pisze:Cześć
Samczyk, pawcilimited, Globaldirect.

Obrazek

Co do zdjęcia to nie patrze na poziomy jak to pokazujesz bo nie widzę tego...
Będę wklejać jeśli pozwolicie inne screeny aby móc pokazać a jeśli tam coś wyjdzie że jest poziom to super.

co do multikonta, proszę mi powiedzieć jak mogę i co mogę aby mnie nie wiązali z mulitkontem bo mamy podpięte cztery komputery i dwa telefony na których po ruterem działam i teraz problem.... Proszę o rozwiązanie lub jakiś pomysł...

Dodano po 2 minutach:
Wirus pisze:Szczerze mówiąc, jestem sceptycznie nastawiony do Ichimoku, ponieważ próbowałem tym grać i nie widzę nic nadzwyczajnego, co by odróżniało tę technikę od innych. Uważam, że wystarczy wyznaczyć poziomy S/R i też będzie dobrze. Załączam lekko zmodyfikowany Twój obrazek; w tym przypadku można było narysować prostokąt i otworzyć sell po zamknięciu czerwonej świecy pod tym obszarem. Ewentualnie poczekać na potwierdzenie - np. trzecie odbicie.

Ale oczywiście, jeśli Ty na tym zarabiasz, to cieszę się i życzę dalszych sukcesów ;-) Nie jest ważna metoda, ważny jest efekt.

Obrazek

pierwsze sekwencyjne zdjęcie pokazuje kolejność i ważną rzecz, inaczej nie wyjdzie to co pokazałem na screenie. Potwierdzeniem tutaj jest moment prowadzenia świecy mocno pod linią TenkanSen.

Dodano po 9 godzinach 50 minutach:

Inne wejście, ładnie profitowe i godne podania tutaj na forum.
Jeśli widzicie jakieś inne sygnały to opisujcie śmiało.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Każda strategia jest rozdawana za plecami tych co tworzą. BAZ, Fontanna, Scalp fXlamera za darmola.
A święcą fałszywe zagrywki jak to na navigatorze.
A chcą sobie prestiżem nagradzać. I netykiety uczyć. heheheheheh...

Awatar użytkownika
Wirus
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 1556
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:50

Nieprzeczytany post autor: Wirus »

SAMCZYK pisze:Jeśli widzicie jakieś inne sygnały to opisujcie śmiało.
Jak wspomniałem, M1 nie jest dobrym interwałem do analiz, ale na upartego można przyjąć, że nastąpiło wybicie dołem z konsolidacji, więc można postawić sella. Jednak dobrze by było, gdybyś zamieszczał ekrany chociaż M15.

Awatar użytkownika
SAMCZYK
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 20 cze 2012, 01:59

Nieprzeczytany post autor: SAMCZYK »

Jak wspomniałem, M1 nie jest dobrym interwałem do analiz, ale na upartego można przyjąć, że nastąpiło wybicie dołem z konsolidacji, więc można postawić sella. Jednak dobrze by było, gdybyś zamieszczał ekrany chociaż M15.
No tak, ja nie szukam rozwiązania i nie pytam o kierunek, zdanie zawarte które podałeś wiązało się z innymi sygnałami które mogłyby stwierdzić poza liniami bo np. był poziom wsparcia i oporu. Nie reaguję na warunki zewnętrzne jak dane bo reakcję pokazuje mi cena. Owszem zwracając uwagę na różne inne czynniki ale nie robię założeń.

- patrzę na wykres
- dopatruję się sygnału
- jeśli jest oczywisty, to wchodzę

Potem patrzę na innych przedziałach czasowych dlaczego tak spadło. Nigdy nie robię założeń. Nota bene - masz ciekawy opis w stopce do tego co napisałeś "więc można postawić sella". Rozumiem że tyczy się twojego sposobu gry?

Dodano po 24 minutach:

Obrazek

Widać jak pięknie schodzi w dół, ale niekoniecznie chce iść dalej. Cena wije się wokół linii TenkanSen.
KijunSen pokazuje że pozimo ceny będzie wzrastał. Nie mówi o ile ale że cena będzie szła w przeciwną stronę czyli na up.
Czyli z wejścia nici. Cena przede wszystkim nie idzie wyraźnie POD linią TenkanSen a kurczowo trzyma się linii.

To było z 26.06 około godziny 15:00

Dodano po 9 godzinach 58 minutach:

http://youtu.be/6IqHfuYX-yg
W niektórych miejscach gdzie jest mój głos może być rozjechanie obrazu z głosem. Toteż w pozostałych dałem muzykę... może być ciekawie.


Drugi film
http://youtu.be/q0PiE7Y7RrY
Link do moich wielu filmów które zdążyłem kiedyś nagrać i na tubiaka podać... filmów jest kilka więc zapraszam.
Każda strategia jest rozdawana za plecami tych co tworzą. BAZ, Fontanna, Scalp fXlamera za darmola.
A święcą fałszywe zagrywki jak to na navigatorze.
A chcą sobie prestiżem nagradzać. I netykiety uczyć. heheheheheh...

z6yszko
Gaduła
Gaduła
Posty: 266
Rejestracja: 17 sty 2011, 10:09

Nieprzeczytany post autor: z6yszko »

Esco pisze:Cześć
Samczyk, pawcilimited, Globaldirect.
???
Może mnie ktoś oświeci? Co właściwie masz na myśli??
Ostatnio zmieniony 08 lip 2012, 22:37 przez z6yszko, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SAMCZYK
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 20 cze 2012, 01:59

Nieprzeczytany post autor: SAMCZYK »

no jak to co? multikonto... to jedna osoba. PONOĆ.
Każda strategia jest rozdawana za plecami tych co tworzą. BAZ, Fontanna, Scalp fXlamera za darmola.
A święcą fałszywe zagrywki jak to na navigatorze.
A chcą sobie prestiżem nagradzać. I netykiety uczyć. heheheheheh...

z6yszko
Gaduła
Gaduła
Posty: 266
Rejestracja: 17 sty 2011, 10:09

Nieprzeczytany post autor: z6yszko »

SAMCZYK pisze:no jak to co? multikonto... to jedna osoba. PONOĆ.
No cóż, moderatorzy mają zawsze rację. Zwłaszcza gdy ktoś chce pomóc i napisze cos ciekawego :)

Samczyk, możesz napisać w jakich godzinach dobrze sprawdza się Twoja strategia? Bo jak to ze strategiami bywa: gdy zbyt ściśle się ich trzymasz i grasz non stop, to wychodzisz co najwyżej na zero.

ODPOWIEDZ