VEGAS

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.

Użyszasz systemu VEGAS

Tak
28
16%
Nie
144
84%
 
Liczba głosów: 172

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

VEGAS

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

Witam,
chciałbym przybliżyć popularną od kilku miesięcy strategię Vegas Tunnel którą testuję od jakiegoś czasu. Najwięcej informacji na ten temat można znaleźć na forum forexfactory. Mam nadzieję, że osobom początkującym lub nie znającym języka angielskiego, moje wyjaśnienia się przydadzą :)

Oto średnie roczne wyniki jakie podaje autor startegii dla poszczególnych par (zyski poniżej 100 pips nie zostały wzięte pod uwagę, wszystkie stratne pozycje zostały podwojone na wypadek błedów w obliczeniach):
EUR/USD > 7550 pips
GBP/USD > 10000 pips
USD/CHF > 5225 pips
USD/JPY > 5275 pips
AUD/USD > 4875 pips
USD/CAD > 5475 pips

Opisy strategii na 1H i 4H w j. angielskim saą tutaj http://www.forexfactory.com/forexforum/ ... php?t=4365

Strategia Vegas którą stosuję jest przeznaczona do gry na świeczkach 4H (później opiszę strategię Vegas na świeczki 1H). Pozwala to na złapanie większych ruchów i eliminuje efekt szumów występujących na niższych interwalach.

Strategia wykorzystuje następujące wskaźniki:
1. SMA 8 (close)
2. SMA 55 (simple moving average, (H + L)/2 )
3. średnie oddalone od SMA 55 o 89 pips i 144 pips (risk model 1)
4. średnie oddalone od SMA 55 o 144 pips i 233 pips (risk model 2)
5 średnie oddalone od SMA 55 o 233 pips i 377 pips (risk model 3)
6. linia Alfa (tak ją nazwałem) wskazująca miejsca potencjalnej zmiany trendu

Do wyznaczania trendu średnioterminowego:
1. weekly EMA (21) simple (H+L)/2
2. weekly SMA (5) simple (H+L)/2

Od siebie dodałem do oryginalnej strategii Self Adjusting RSI (14) i nałożoną na niego średnią SMA (21) przesuniętą o 3 świeczki do przodu.
Dodatkowo na oryginalną SMA 8 nałożyłem kolorową SMA 8 żeby jej zwroty były lepiej widoczne i wskaźnik TTM który zaznacza świeczki w trendzie rosnącym na niebiesko a w malejącym na czerwono (ustaw sobie swoje kolorki :) ).

Vegas NIE jest systemem polegającym na zajmowaniu pozycji przy przecięciu 8 SMA przez 55 SMA, lecz polegającym na zmianie kierunku przez 8 SMA (slope) i wyznaczaniu potencjalnych targetów na poszczególnych poziomach oddalonych o wielkości fibo (89, 144, 233, 377) od średniej 55 SMA. Poniżej podam kilka przykładów.

Obrazek

Przykładowe wejścia z ostatnich 2 tygodni:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


W przypadku gdy SMA 8 jest ponad SMA 55 i mamy sygnał do zajęcia pozycji długiej, otwieramy pozycję o połowę mniejszą (1 1/2 unit) niż w przypadku gdy krótsza średnia jest poniżej dłuższej.
Otwieramy pozycję wielkości trzech unitów (Unit - dowolna wielkość jaką możesz otworzyć zgodnie ze swoim MM (0.1 lota, 0.3 lota, 1 lot itd.)
po osiągnięciu pierwszego targetu - zamukamy 1/3 pozycji, przy drugim targecie 1/3 pozycji i przy trzecim - ostatnią część pozycji. Jeżeli cena wyszła poza wszystkie linie fibo, ostatnią część pozycji zamykamy gdy SMA8 zmieni kierunek.

W przypadku wszelkich niejasności dotyczących tej strategii proszę zadawać pytania tutaj lub na PW...

CDN.....
Ostatnio zmieniony 19 sie 2010, 23:05 przez fxlamer, łącznie zmieniany 17 razy.
Bedzie dobrze, luz......
=================

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

Wskaźnik FF_Tunnel. Rozpakuj i wklej do experts/indicators.
Ustaw jak na obrazku, Risk Model ustawiamy na 2 lub 3 przy parach o największej zmienności, resztę ustawień pozostawiamy bez zmian.

W dalszej części tego wątku postaram się podawać moje wejścia oraz poziomy target i stop.

Obrazek

Otrzymałem pytanie - jak nałożyć średnią na RSI?
Przeciągamy z panelu Navigatora -> Wskaźniki wskaźnik Moving Average (musi to być oryginalny wskaźnik MT4 z folderu Indicators (wskaźniki), nie z folderu "wskaźniki własne"), na okienko ze wskaźnikiem RSI. We właściwościach wskaźnika wybieramy Shift = 3 (jeżeli chcemy mieć przesuniętą średnią o 3 świece) i "Dodaj do - Previous Indicator's Data" jak na załączonym obrazku. Jeżeli chcemy dodać kolejną średnią, zaznaczamy "First Indicator Data".

Obrazek

CDN......
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 19 sie 2010, 23:05 przez fxlamer, łącznie zmieniany 4 razy.
Bedzie dobrze, luz......
=================

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

VEGAS 1H

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

VEGAS 1H

Czas na Vegas na świeczkach 1H. W sumie zasady gry są bardzo podobne jeżeli chodzi o targety. Różnią się wielkością średnich, zasadami otwierania pozycji i umiejscawianiem stop/loss.
Grając systemem Vegas 4H można wykorzystać 1H jako podgląd w mniejszej skali do sprecyzowania wejścia lub wyjścia z pozycji.

Vegas 1H wykorzystuje średnie EMA 144 i EMA 169 które stanowią "tunel".
Dodatkowo na wykresie znajdziemy EMA 12 wyznaczająca krótkoterminowy kierunek trendu.

Gra polega na zajmowaniu pozycji gdy cena przekracza tunel, long gdy przebija EMA 169 w górę i short gdy przebija EMA 144 w dół. Generalnie do zajęcia pozycji potrzebujemy zgodnego kierunku wszystkich trzech średnich.

Stop/loss ustawiamy na poziomie poprzedniej średniej oddalonej o numer fibo. Są to średnie oddalone od średniej tunelu o odpowiednio 34, 55, 89, 144, 233 i 377 pips.

Vegas Model Risk 1 pokazuje na wykresie 3 poziomy fibo 34, 55 i 89 pips.
Jeżeli chcemy mieć na wykresie więcej poziomów fibo ceny, należy dodać powtórnie wskaźnik Vegas tym razem ustawiony na Model Risk 2 lub 3 itd. itp.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 19 sie 2010, 23:06 przez fxlamer, łącznie zmieniany 4 razy.
Bedzie dobrze, luz......
=================

Awatar użytkownika
fryk
Gaduła
Gaduła
Posty: 228
Rejestracja: 10 mar 2006, 13:24

Nieprzeczytany post autor: fryk »

IMPRESSIVE!!!

Moglbys zaprezentowac jakis zrzut (efektywnosci) z testera strategii np. na ostatnim roku/miesiacu dla h1/h4?
Owoce sukcesu rosną na drzewach cierpliwości...

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

fryk pisze:Moglbys zaprezentowac jakis zrzut (efektywnosci) z testera strategii
Nie sądzę, to strategia a nie system mechaniczny, poza tym testerem nie umiem się posługiwać :)

PS. Znalazłem jakiś test vegas1H na forum TradeStation. Jak wynika z grafy, zrobili $35000 w trzy i pół miesiąca, ale nie mam pojęcia jakie były zasady tego testu.


Możesz spróbować przeprowadzić symulację strategii na zasadach jak opisałem powyżej. Po osiągnięciu 1 targetu, stop na wejście, na drugim targecie stop na 1 target itd. itp.


Obrazek
Ostatnio zmieniony 20 sie 2010, 00:37 przez fxlamer, łącznie zmieniany 3 razy.
Bedzie dobrze, luz......
=================

Awatar użytkownika
Uosiu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 27 gru 2005, 11:25

Nieprzeczytany post autor: Uosiu »

Powiem, że altruista z Ciebie, sporo pracy w tej prezentacji, miło, że tu się udzielasz. Napewno wiele osób z tego skorzysta. Pozdrawiam.
Think for Yourself, Question Authority.

Podejdź do rynków profesjonalnie, odwiedźmoją stronę i zobacz jak NIE GRAĆ na FX!

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

Uosiu pisze:Powiem, że altruista z Ciebie, sporo pracy w tej prezentacji, miło, że tu się udzielasz. Napewno wiele osób z tego skorzysta. Pozdrawiam.
Mam nadzieję, że zachęcę innych do tego samego :)
Zaskakująco mało na naszym forum opisów różnych strategii w porównaniu z forami zagranicznymi.
Bedzie dobrze, luz......
=================

Awatar użytkownika
Uosiu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 27 gru 2005, 11:25

Nieprzeczytany post autor: Uosiu »

Na forex-tsd zazwyczaj staram sie wycyganic wskazniki :P
Think for Yourself, Question Authority.

Podejdź do rynków profesjonalnie, odwiedźmoją stronę i zobacz jak NIE GRAĆ na FX!

Awatar użytkownika
fryk
Gaduła
Gaduła
Posty: 228
Rejestracja: 10 mar 2006, 13:24

Nieprzeczytany post autor: fryk »

Jaki jest haczyk tych 10000pipsow w rok? :)
Owoce sukcesu rosną na drzewach cierpliwości...

Awatar użytkownika
Kovis
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 15 maja 2006, 19:46

Nieprzeczytany post autor: Kovis »

Systematyczność i cierpliwosc :)

ODPOWIEDZ