Mój sys w fazie testów

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
mate1976
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 19 maja 2010, 09:50

Mój sys w fazie testów

Nieprzeczytany post autor: mate1976 »

Witam.
Chciałem przedstawić wam mój system - być może nie odkrywczy ale może komuś pomoże i go rozwinie
System na razie testuje, więc liczę na konstruktywną krytykę,
Opieram sie w nim na Heiken Ashi Smooth, dodatkowo ATR i ADX.
Gram jedynie na Daily - niższe interwały są za bardzo obsorbujące.
Zasada jest prosta - zmiana koloru Ashi + potwierdzenie pozycji przez ADX (poziom 21). ATR do kontrolowania SL i TP .
Kupuję gdy druga lub kolejna świeca (zwykła cenowa) jest zgodna z trendem, jesli świeca jest innego koloru - np trend wzwyżkowy (pokazuje to HAS) a zwykła świeca spadkowa to wystawiam zlecenia oczekujące 50pipsów (lub inna wartość zgodna z ATR) powyżej High, chyba ze ADX się przeciął wcześniej i dotknął lini 21. TP i SL na razie ustawiam w stosunku 2:1.
Docelowo będę chyba zamykał pozycje na 3. Dwa po osiągnięciu ceny dla różnych współczynników przemnożonych przez ATR, a osotanie po wyjściu świecy na drugą stronę świecy HAS lub z sygnałem ADX (przecięcie -DI i +DI)
SL - pierwszy 1-1.5 ATR , po osiągnięciu pierwszego TP, przesuwam na BE (ale tak aby nie był mniejszy niż wartość 1 -1.5 ATR), po osiągnięciu drugiego przesuwam na TP1 i tam trzymam az do zamknięcia trzeciej pozycji.

Troszkę dużo warunków ale sys jest w trakcie testów i przemyśleń. Na demo się sprawdze, choć wymaga sporych nerw - wczoraj niektóre pozycje były ponad 100pip na minusie, a dzisiaj jak widzicie na screennie 1300zł do przodu i trzymam.

Sygnałów do zajmowania pozycji nie jest dużo, ale jesli się wejdzie w trend to można ugrać 800-1000 pipsów.

Wskaźnik HAS + ADX to fajne połączenie i po analizie wykresów daje spójne warunki wejść. Oczywiście każdy powie - KONSOLIDACJA i wszytko się traci - ale od tego jest ten poziom 21 który powinien zostać przebity Dodatkowo jest podział trajdu na 3 - tak aby przynajmniej 1 wszedł.

To na razie wszytko - jak się będzie coś działo będę sie starał to opisywać.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

silent

Nieprzeczytany post autor: silent »

kolego

dodaj do tego Twojego systemu

ema close 3
oraz ema close 24


jesli 2 swieczka po przecieciu ema 3 przez 24 bedzie podazac do gory i sie trend nie zmieni
trzymaj dopuki nie przebije spowortem ema 24 tej ema 3 (zamknie sie)
swieczka .

Przystosuj to do Twojego systemu mysle ze zdalo by to w nim egzamin :)

Awatar użytkownika
ya_dunno
Gaduła
Gaduła
Posty: 198
Rejestracja: 23 mar 2010, 23:26

Nieprzeczytany post autor: ya_dunno »

dodalbym jeszcze stoch 14,3,3 jako filtr...

ODPOWIEDZ