Milion złotych w zarządzanie [Konkurs REAL - TMS Brokers]

Informacje na temat wszelkiego rodzaju konkursów Forex'owych.
Awatar użytkownika
TMS Brokers
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 06 kwie 2010, 15:20

Milion złotych w zarządzanie [Konkurs REAL - TMS Brokers]

Nieprzeczytany post autor: TMS Brokers »

Wiele razy widzieliśmy między innymi na tym forum prośby o zorganizowanie konkursu, który będzie uwzględniał Money Management

Oto on: https://milion.tms.pl/

NAGRODY:
I miejsce - milion w zarzadzanie na rok
II miejsce - 100k w zarządzanie na rok
III miejsce - 50k w zarządzanie na rok
Premia indwyidualna - 1000zł dla Klientów przechodzących od innych brokerów (wymagany obrót 10 lot)

ZASADY:
Wpłata minimalna: 2000zł
Możliwość uczestniczenia na 10 rachunkach (zakaz pozycji przeciwstawnych)
Platforma TMS Connect (ze spreadem rynkowowym od 0 pips + egzekucją STP + prowizja)
Max Drawdown (obsunięcie kapitału): o 30%
Wygrywa najwyższa stopa zwrotu przy zachowaniu MM
Start: 13.02.2017
Koniec: 10.03.2017
Rozdanie nagród podczas konferencji FXCuffs
Link do regulaminu: https://milion.tms.pl/docs/Regulamin_Ko ... dzanie.pdf

ZASADY ZARZĄDZANIA NAGRODĄ:
maksymalna obsuwa o 10% poczatkowej wartosci rachunku
koniecznosc przedstawienia i wypracowania przy pomocy TMS strategii (nie może to być all-in)
zarzadzanie na podstawie umowy zlecenia

W razie pytań śmiało piszcie w wątku!

Awatar użytkownika
juszjuszmilion
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 13 sie 2016, 21:33

Re: Milion złotych w zarządzanie [Konkurs REAL - TMS Brokers

Nieprzeczytany post autor: juszjuszmilion »

1.
Jeśli otworzę pozycję long np na edku i okaże się, że ktos tam w tym samym momencie otworzył na short, o tej samej wielkości, a ja nie będę o tym wiedział to co wówczas?

2. Czy tą premię otrzymuję automatycznie w momencie wpłaty 2000zł, czy naliczy się po obrocie 10 lotów?
Jeśli na rachunku będzie juz ta premia i skończy się konkurs, a ja najpewniej go nie wygram, to mogę zrobić wypłatę całości razem z tą premią? Jeśli oczywiście będzie co wypłacać?

3. Jeśli np po 2 tygodniach gry stan rachunku będzie 10 000zł i nagle zrobię obsunięcie kapitalu do 5000zl, to co wówczas? Wylatuję z konkursu, czy jeśli okaże się na końcu, że po drodze miałem obsuw to nie mam nagrody?
A jeśli dzień przed końcem będę na 1 miejscu z kapitałem 100 000 zł, i nagle będę miał obsuw do 50 000 zl, ale na końcu i tak utrzymam się na 1 miejscu to wówczas nie ma nagrody, tak?
Chodzi mi o punkt regulaminu:
"Warunkiem otrzymania Nagrody Konkursowej jest osiągnięcie najwyższego Zysku ze wszystkich Uczestników przy zachowaniu Zasady Zarządzania Kapitałem (dopuszczalne maksymalne obsunięcie kapitału wynosi 30% od najwyższej wartości uzyskanej w trakcie Konkursu) w Okresie Trwania Konkursu."
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Luke23
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 18 cze 2008, 20:15

Re: Milion złotych w zarządzanie [Konkurs REAL - TMS Brokers

Nieprzeczytany post autor: Luke23 »

Nagrody kozackie, ale odbudowa zaufania kosztuje. Chociaż wątpię żeby te nagrody wystarczyły aby ludzie zapomnieli o czarnym czwartku.

Awatar użytkownika
TMS Brokers
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 06 kwie 2010, 15:20

Re: Milion złotych w zarządzanie [Konkurs REAL - TMS Brokers

Nieprzeczytany post autor: TMS Brokers »

1. Nie...zakazane jest granie na swoich rachunkach przeciwstawnie...i zakazane jest logowanie sie lub tradowanie na tym samym urządzeniu co inny uczestnik

2. Warunkiem jest, że nie jesteś Klientem TMS i przed 29 stycznia miałeś rachunek u innego brokera (oraz po konkursie i spełnieniu warunku obrotu prześlesz nam skan umowy lub statement potwierdzający Twoją deklarację). Premi już nie można dawac z góry (wytyczne KNF). Otrzymujesz ją po zakonczeniu konkursu pod warunkiem wykonania w trakcie konkursu wymaganego obrotu + po przeslaniu potwierdzenia ze masz rachunek gdzie indziej

3. niestety w obu tych przypadkach ten rachunek wypadnie z konkursu. To nie jest wyścig o najwyższą stopę zwrotu przy uzyciu strategii konkursowej all-in. Było kilka uwag od doświadczonych forumowiczów przy okazji każdego konkursu naszego i konkurencji i tutaj jest ukłon w stronę doświadczonych traderów, którym szkoda czasu na rywalizacje z osobami, ktore graja pod korek albo agresywnie piramidują....na zasadzie jak wejdzie to wejdzie :-)
juszjuszmilion pisze:1.
Jeśli otworzę pozycję long np na edku i okaże się, że ktos tam w tym samym momencie otworzył na short, o tej samej wielkości, a ja nie będę o tym wiedział to co wówczas?

2. Czy tą premię otrzymuję automatycznie w momencie wpłaty 2000zł, czy naliczy się po obrocie 10 lotów?
Jeśli na rachunku będzie juz ta premia i skończy się konkurs, a ja najpewniej go nie wygram, to mogę zrobić wypłatę całości razem z tą premią? Jeśli oczywiście będzie co wypłacać?

3. Jeśli np po 2 tygodniach gry stan rachunku będzie 10 000zł i nagle zrobię obsunięcie kapitalu do 5000zl, to co wówczas? Wylatuję z konkursu, czy jeśli okaże się na końcu, że po drodze miałem obsuw to nie mam nagrody?
A jeśli dzień przed końcem będę na 1 miejscu z kapitałem 100 000 zł, i nagle będę miał obsuw do 50 000 zl, ale na końcu i tak utrzymam się na 1 miejscu to wówczas nie ma nagrody, tak?
Chodzi mi o punkt regulaminu:
"Warunkiem otrzymania Nagrody Konkursowej jest osiągnięcie najwyższego Zysku ze wszystkich Uczestników przy zachowaniu Zasady Zarządzania Kapitałem (dopuszczalne maksymalne obsunięcie kapitału wynosi 30% od najwyższej wartości uzyskanej w trakcie Konkursu) w Okresie Trwania Konkursu."
-- Dodano: czw 02-02-2017, 15:37 --

Wycofaliśmy się z tych spraw, a nam za franka nikt sprawy nie założył. Zdajemy sobie sprawę, że mimo tego nasz wizerunek jest nadszarpnięty i odbudowa tego nie nastanie poprzez jeden konkurs czy jakąś akcję. Usługi sa cały czas poprawiane, client service słyszymy od wielu lat że mamy jeden z lepszych jak nie najlepszy, analizy i serwis analityczno newsowy TMS NonStop broni jakość, całonocne relacje przy ważnych wydarzeniach i szybkość....a zaraz jeszcze go bardziej poprawimy :-)
Pozostaje wyrobić sobie opinię samemu a nie opierać się na jednym przypadku nagłaśnianym przez osobę, która ma swój prywatny interes by próbować pogrążać TMS
Luke23 pisze:Nagrody kozackie, ale odbudowa zaufania kosztuje. Chociaż wątpię żeby te nagrody wystarczyły aby ludzie zapomnieli o czarnym czwartku.

malyforex
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 22 paź 2015, 18:06

Re: Milion złotych w zarządzanie [Konkurs REAL - TMS Brokers

Nieprzeczytany post autor: malyforex »

Mam pytanie czy moge wpłacić od razu więcej pieniędzy (łatwiejsze zarządzanie pozycją) na jednym rachunku? I pytanie nr 2 - przed końcem dnia mam obsunięcie kapitału 40%, ale dopłacam rożnicę i ta dopłata sprawia, ze jest regulaminowo - mogę?

Awatar użytkownika
TMS Brokers
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 06 kwie 2010, 15:20

Re: Milion złotych w zarządzanie [Konkurs REAL - TMS Brokers

Nieprzeczytany post autor: TMS Brokers »

Możesz wpłacić więcej, możesz też dopłacać, ale najbardziej logiczne rozwiązanie to otworzyć kilka rachunków po 2000zł. Oficjalnie możesz założyć do 10 rachunków. Nie możesz tylko posiadać pozycji przeciwstawnych na tych rachunkach.

Nie da się obejść zasady max DD poprzez dopłatę
malyforex pisze:Mam pytanie czy moge wpłacić od razu więcej pieniędzy (łatwiejsze zarządzanie pozycją) na jednym rachunku? I pytanie nr 2 - przed końcem dnia mam obsunięcie kapitału 40%, ale dopłacam rożnicę i ta dopłata sprawia, ze jest regulaminowo - mogę?

Awatar użytkownika
juszjuszmilion
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 13 sie 2016, 21:33

Re: Milion złotych w zarządzanie [Konkurs REAL - TMS Brokers

Nieprzeczytany post autor: juszjuszmilion »

Czy ranking będzie widoczny z podaniem nazwisk czy nicków?
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
TMS Brokers
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 06 kwie 2010, 15:20

Re: Milion złotych w zarządzanie [Konkurs REAL - TMS Brokers

Nieprzeczytany post autor: TMS Brokers »

nicki
juszjuszmilion pisze:Czy ranking będzie widoczny z podaniem nazwisk czy nicków?

Awatar użytkownika
juszjuszmilion
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 13 sie 2016, 21:33

Re: Milion złotych w zarządzanie [Konkurs REAL - TMS Brokers

Nieprzeczytany post autor: juszjuszmilion »

Szkoda, że nie ma zwykłej nagrody.
Nagroda jest jak dla mnie zbyt skomplikowana :)
Trzeba przedłożyć dokładnie strategię jaką będzie się stosowało w zarządzaniu nagrodą. Może okazać się, że zarządowi TMS strategia się nie spodoba ...
Potem trzeba przez rok grać idealnie zgodnie ze strategią. Bardzo łatwo coś podważyć.
W Umowie Zleceniu trzeba się zobowiązać do gry zgodnie z tą strategią. A co, jeśli ktoś stwierdzi, że coś było niezgodne? Istnieje ryzyko oskarżenia o stratę kasy ... bo nie zgodnie ze strategią coś. Wiem, jest punkt, że zarządzający nie odpowiada za straty. Ale może okazać się, że owszem ale jeśli zagra nie zgodnie ze strategią do której się zobowiąże to wtedy odpowie.
Trzeba by zatrudnić prawnika zanim się zgodzi na nagrodę :)
Jest tez ryzyko, że po roku zabawy, czasu i trudu, ktoś stwierdzi, że coś nie było zgodnie ze strategią i lipa, po roku gry i zarobku kasy nie będzie :)
Może dopatruję się nie potrzebnie złego, ale niestety w każdej Umowie trzeba zakładać najgorsze, niestety.
Więc jakby było nagrodą chociażby skrzynka coca coli to bym zagrał, a tak, no niestety.
I nawet lepiej skrzynka coli niż milion w gotówce, bo wówczas było by ryzyko, że nagroda będzie ustawiona. A skrzynka coli, to wiadomo, że lipy by nie było :)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
TMS Brokers
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 06 kwie 2010, 15:20

Re: Milion złotych w zarządzanie [Konkurs REAL - TMS Brokers

Nieprzeczytany post autor: TMS Brokers »

Poprzedniemu zwycięzcy nie były robione żadne problemy. Jego strategia była rozsądna i praktycznie bez zmian została zaakceptowana przez Zarząd. Jezli chcesz wiedziec jak wyglądała jego strategia to pobierz ebooka dostępnego na stronie konkursowej - tam to opisaliśmy.

Nagroda jest w formie umowy zlecenia ze względu na ograniczenia właśnie prawne, ale też to, żeby ktoś nie zniknął z milionem. Jeżeli będziesz chciał zmienić strategię w trakcie też nie widze przeszkód. O ile wszystko odbędzie się w ramach normalnych rozmów, to podpiszesz aneks do strategii.

Co do zasady nagroda nie jest wymienialna na ekwiwalent gotówkowy lub nagrodę rzeczową, ale to też podejrzewam, ze można próbować negocjować.

Moim zdaniem jednak możliwość zarządzania milionem jest bardzo ciekawą nagrodą o ile na co dzień sam takimi kwotami nie zarządzasz :-)

Na koniec okresu zarządzania dostajesz 80% osiągniętych zysków, tak więc zgoda nie masz gwarancji, ale za to masz potencjał zarówno finansowy jak i zdobywasz ciekawe doświadczenie.
juszjuszmilion pisze:Szkoda, że nie ma zwykłej nagrody.
Nagroda jest jak dla mnie zbyt skomplikowana :)
Trzeba przedłożyć dokładnie strategię jaką będzie się stosowało w zarządzaniu nagrodą. Może okazać się, że zarządowi TMS strategia się nie spodoba ...
Potem trzeba przez rok grać idealnie zgodnie ze strategią. Bardzo łatwo coś podważyć.
W Umowie Zleceniu trzeba się zobowiązać do gry zgodnie z tą strategią. A co, jeśli ktoś stwierdzi, że coś było niezgodne? Istnieje ryzyko oskarżenia o stratę kasy ... bo nie zgodnie ze strategią coś. Wiem, jest punkt, że zarządzający nie odpowiada za straty. Ale może okazać się, że owszem ale jeśli zagra nie zgodnie ze strategią do której się zobowiąże to wtedy odpowie.
Trzeba by zatrudnić prawnika zanim się zgodzi na nagrodę :)
Jest tez ryzyko, że po roku zabawy, czasu i trudu, ktoś stwierdzi, że coś nie było zgodnie ze strategią i lipa, po roku gry i zarobku kasy nie będzie :)
Może dopatruję się nie potrzebnie złego, ale niestety w każdej Umowie trzeba zakładać najgorsze, niestety.
Więc jakby było nagrodą chociażby skrzynka coca coli to bym zagrał, a tak, no niestety.
I nawet lepiej skrzynka coli niż milion w gotówce, bo wówczas było by ryzyko, że nagroda będzie ustawiona. A skrzynka coli, to wiadomo, że lipy by nie było :)

ODPOWIEDZ