Konkurs na Journal Opcji Binarnych - 10 000zł 1 miejsce!

Informacje na temat wszelkiego rodzaju konkursów Forex'owych.
Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Konkurs na Journal Opcji Binarnych - 10 000zł 1 miejsce!

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

Oficjalna informacja: LINK

Mam dużą przyjemność ogłosić konkurs, którego zorganizowanie wydawało mi się niemal niemożliwe. Będzie to na pewno pierwszy w Polsce, a z mojej wiedzy wynika, że pierwszy na świecie konkurs na Journal Opcji Binarnych.

Konkurs zacznie się 21 października 2013 i potrwa do 7 grudnia 2013.

Od razu sceptycznie nastawionym osobom z rynku Forex lub giełdy mówię – spróbujcie zanim się wypowiecie. Wyobraźcie sobie jak można rozegrać 2-godzinną konsolidację w zakresie 10pipsów pod koniec sesji w USA? Nie da się! A na Opcjach Binarnych taka sytuacja to nawet kilkanaście trafnych transakcji pod rząd.

Wyobraźcie sobie Forex bez konieczności stawiania stop lossów, zarządzania pozycją, liczenia wartości pipsa w zależności od instrumentu. Witamy w świecie Opcji Binarnych i zapraszamy!.

Wyobraźcie sobie giełdę gdzie możecie zarobić na stwierdzeniu, która spółka z tej samej branży jest lepsza i zyska więcej.

Konkurs odbędzie się jedynie na forum Comparic.pl a nagrody i prawdopodobieństwo ich zdobycia znaczące:
1. miejsce = równowartość 10’000 zł
2. miejsce = równowartość 5’000 zł
3. miejsce = równowartość 3’000 zł
4. miejsce = równowartość 2’000 zł
5. miejsce = równowartość 1’000 zł
6. miejsce = równowartość 900 zł
7. miejsce = równowartość 800 zł
8. miejse = równowartość 700 zł
9. miejsce = równowartość 600 zł
10. miejsce = równowartość 500 zł

Co więcej zależało mi nie na typowym konkursie tradingowym i znanym schemacie, ale na czymś oryginalnym co promować będzie dzielenie się wiedzą i sposobami na zarabianie i analizę rynku. Dlatego każdy Journal będzie oceniany w następujący sposób:

Dzienniki oceniane będą przez komisję jurorów (Jury).

Jury składało się będzie z 5 osób: dwóch wyznaczonych przez sponsora, dwóch wyznaczonych przez organizatora oraz jednego eksperta niezależnego, którym będzie osoba ciesząca się powszechnym szacunkiem w środowisku i dużą wiedzą z zakresu inwestycji.

Kryteria oceny jurorów:

..a) wartość merytoryczna 0-3 pkt
..b) regularność prowadzenia dziennika 0-2 pkt
..c) jakość publikacji w dzienniku 0-2 pkt
Oceny jurorów w każdej kategorii z osobna będą uśredniane do jednego wyniku, a średnie z wszystkich kategorii zostaną zsumowane dając wynik łączny w przedziale 0-7 pkt.

Niezależnym kryterium oceny będzie zyskowność tradera (0-3 pkt):

..a) wynik ujemny = 0 pkt.
..b) wynik do +50% = 1 pkt
..c) wynik do +100% = 2 pkt
..d) wynik powyżej +100% = 3 pkt

6. Komisja opublikuje wyniki łączne w terminie 7 dni od zakończenia konkursu.

7. Punkty od Jury oraz punkty za zyskowność sumują się i dają wynik końcowy będący podstawą wyłonienia zwycięzców oraz przyznania nagród.


Konkurs będzie na kontach demo, do których dostęp możliwy będzie po założeniu konta realnego na eXbino z minimalną wpłatą 200USD przez link:
http://comparic.pl usunieto ref link.

Trading na kontach realnych nie ma żadnego wpływu na konkurs – czyli można nic nie robić i wypłacić całość po zakończeniu konkursu, ale przygotowaliśmy razem z eXbino dodatkową ofertę – darmową transakcję za bonus, który na dodatek można będzie wypłacić! Szczegóły poniżej:

W ramach premii dla uczestników konkursu, każde konto rzeczywiste zasilone depozytem zostanie uznane premią zależną od wysokości wpłaty:

Depozyt $200 – $399 = premia $50
Depozyt $400 – $699 = premia $100
Depozyt $700 – $990 = premia $150
Depozyt powyżej $1’000 = premia $200
Depozyt powyżej $20’000 = premia $300

UWAGA! Premia powinna być zaryzykowana w jednej transakcji. W przypadku wygranej, warunkiem wypłaty zysku jest wykonanie obrotu równego 5-krotności wartości przyznanej premii.

Depozyt wpłacony na konto rzeczywiste można wycofać po zakończeniu konkursu lub w każdym momencie jego trwania. Wycofanie depozytu z konta rzeczywistego przed ogłoszeniem wyników konkursu równoznaczne będzie z rezygnacją uczestnika z dalszego udziału w konkursie.

Nagrody będą do wypłaty jeśli trader zrobi po wpłaceniu nagrody 10 krotność wielkości konta. Co powiem szczerze, nie jest bardzo wymagające, bo sam w dzień potrafiłem zrobić więcej niż konto.

A teraz Panie i Panowie wielka szansa przed Wami. Nagrody są znaczące, a nie sądzę, żeby kiedykolwiek prawdopodobieństwo wygrania było tak duże. Konkurs wymaga pracy nawet bardziej niż zarabiania. A połączenie obu aspektów da wygraną.
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

Awatar użytkownika
Ink.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2143
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Re: Konkurs na Journal Opcji Binarnych - 10 000zł 1 miejsce!

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

Moim zdaniem troszkę za dużo komplikacji, konkurs demo do którego możesz przystąpić zakładając konto real i wpłacić 200 $, a nagrodę czyli równowartość xxx zł możesz wypłacić tylko grając dalej u broka i robiąc 1000%

Czas na pytania,

- ile realnie osób będzie w stanie wypłacić nagrody, czyli ile osób zrobi 1000% ?
- skoro trzeba założyć konto real wpłacić 200$ którego nawet nie trzeba ruszyć do gry ( bo mamy bonus ), lub wprost sugerowanie aby wpłacić 200$ a po konkursie wypłacić

Po co tyle tych komplikacji i kruczków ?

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Re: Konkurs na Journal Opcji Binarnych - 10 000zł 1 miejsce!

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

Ink. pisze:Moim zdaniem troszkę za dużo komplikacji, konkurs demo do którego możesz przystąpić zakładając konto real i wpłacić 200 $, a nagrodę czyli równowartość xxx zł możesz wypłacić tylko grając dalej u broka i robiąc 1000%

Czas na pytania,

- ile realnie osób będzie w stanie wypłacić nagrody, czyli ile osób zrobi 1000% ?
- skoro trzeba założyć konto real wpłacić 200$ którego nawet nie trzeba ruszyć do gry ( bo mamy bonus ), lub wprost sugerowanie aby wpłacić 200$ a po konkursie wypłacić

Po co tyle tych komplikacji i kruczków ?

Źle się wyraziłem. Trzeba zrobić obrót 10x kwota wygranej. Nie chodzi o zarobek. Można stracić 10% i wypłacić pozostałą część. Albo zarobić 2% i wypłacić wygraną + 2%.



Brokerzy opcji binarnych nie dają kont demo. Jest inaczej niż na Forex. Demo przysługuje dopiero osobie, która ma zasilone konto real. Stąd takie wymaganie. A 200USD to minimalna kwota zasilenia.

Do tego jest specjalny bonus, kwota którą sobie można zagrać za free.

A sam zarobek na tym koncie demo to tylko dodatkowe punkty. Dlatego ważne będzie też pokazywanie zasad wejścia, czy dobre opisy.
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Re: Konkurs na Journal Opcji Binarnych - 10 000zł 1 miejsce!

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

IG daje za darmo demo ;)
Co za czasy żeby płacić za demo...
Wał polega na tym że brokerzy opcji z reguły są MM i potrzebują kasy z depozytów żeby nie stracić płynności.
Dlatego wypłaty trwają często ponad miesiąc.
Co do bonusów to już o tym pisałem ale przypomnę...
http://www.hyipforum.pl/index.php?/topi ... -z-exbino/
Dlatego zawsze należy nie brać bonusów!!!
Trzeba je przeważnie samemu anulować bo nadawane są z automatu żeby pozbawić nas pieniędzy.

BTW gdy nas zwałują zawsze zostaje nam chargeback :mrgreen:
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Re: Konkurs na Journal Opcji Binarnych - 10 000zł 1 miejsce!

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

Tutaj z bonusem jest tak, że trzeba go zaryzykować w pierwszej transakcji. Upewniałem się również jak jest z wypłatami: jeśli np. zarobimy pierwszą transakcją, ale nie wyrobimy obrotu to można wypłacić i tak własne środki.

Oni na tych dziwnych bonusach się już przejechali i jest zmiana - czy na wszystkich nie wiem.

IG ma słabe payouty. To troszkę jak z FX kiedyś. Czy warto iść do zaufanego brokera ze spreadem 3pips na edku, czy do MM ze spreadem 1. Tyle, że brokerzy OB nie robią takich wałków jak MM na Forexie. Mają kwotowania od Reutersa w większości także łatwo coś udowodnić, nie jak u brokera że akurat ta szpilka to była u naszego LP.

Daro bierzesz udział? ;) 10k chyba piechotą nie chodzi.

Swoją drogą można grać pod swoimi głównymi nickami, ale można też założyć sobie nick na potrzeby konkursu.
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

Awatar użytkownika
Szwajcar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 746
Rejestracja: 03 lip 2009, 12:57

Re: Konkurs na Journal Opcji Binarnych - 10 000zł 1 miejsce!

Nieprzeczytany post autor: Szwajcar »

Opcje nie są warte zainteresowania dopóki dają poniżej 95% za postawioną stawkę.
To tak jakby na FX spread wynosił 15 pipsów porównując z opcjami na 85% wypłaty za zakład.

Wyciąganie kasy z klientów. To nie przyjmie się w żadnej formie.

Co do obrotu to losowo grając nie zostanie nawet 20% z nagrody, bo prosto licząc:
0,85x0,85x...x0,85 (mnożenie 10 krotne zwrotu 85% stawki)
wychodzi
0,85 do potęgi 10
to
około 0,197 czyli tylko 19,7% zostanie po losowym stawianiu zakładów
powyższe liczenie i tak jest błędne co zauważam, bo już po obrocie całą stawką nie mamy 100% kasy a 85% i z tego musimy obrócić całą kwotą początkową, czyli ponad 1/0,85=około 1,176, czyli 117,6% stawki po jednym obrocie to wychodzi jeszcze gorzej. Nie wielu osobom to uda się. Stawiam, że max 2 czy 3 osoby coś sensownego zgarną. Dlatego takie warunki są.
„Nie słuchaj tego co ktoś mówi o rynku, słuchaj tego co rynek mówi o kimś.”

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Re: Konkurs na Journal Opcji Binarnych - 10 000zł 1 miejsce!

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

Szwajcar nie do końca. Opcje dają możliwości jakich nie daje Forex.
Zgadzam się, że 95% to byłoby już coś i taki jest trend. 24Options - największy broker OB na świecie oferuje już 94% dla klientów VIP.

Pamiętać trzeba również, że są różne opcje. High/Low to tylko jeden rodzaj. Są opcje One Touch ze zwrotami 400-500 i więcej procent. Tutaj cena w danym okresie musi przekroczyć jakiś poziom.

Są też opcje w których zwrot zmienia się w zależności od tego o ile cena zmieniła się od wartości bazowej. Czyli opcja wygasa o 10:30 przykładowo. Wejście jest np. na Edku po 1.3390. Obecnie cena to 1.3399 i za opcję PUT czyli poniżej 1.3390 płacą 500-600%. A biorąc pod uwagę, że np. 1.3400 to opór i możliwe jest gwałtowniejsze odbicie od niego, można coś takiego zagrać.

Są też opcje na to który instrument w danym czasie zachowa się lepiej. Są opcje na grę w konsolidacji - czyli, że w danym czasie cena nie przekroczy danych poziomów w górę i w dół.

Także jest tego dużo. Tak jak mówiłem - mi się ogromnie podoba skalping na konsolidacjach. Znalezienie wąskiego zakresu konsolidacji pozwala grać z niezwykłą skutecznością. Łapiąc taką konsolę miałem np 20 transakcji zyskownych pod rząd. Na FX tego by się nie zagrało.

Poza tym Opcje to troszkę przedsionek prawdziwych rynków. Prostotą mogą przyciągać (i przyciągają) ludzi z hazardu, pokera, zakładów sportowych etc. Część z nich dzięki temu zajmie się "poważnymi" rynkami i kto wie będzie zarabiać. Na pewno to lepsze niż tracenie kasy na innego typu metodach.

Na pewno OB nie nadają się dla ludzi grających z dobrym R:R, natomiast wielu skalpujących gra z niekorzystnym R:R - a na opcjach jest po prostu łatwiej. Różnica jest taka, że trzeba mieć skuteczny system, co ze specyfiką opcji da się zrobić.

Naprawdę warto spróbować. Ja też na początku uważałem, że to jest taka zabawka i do tradingu się nie nadaje. Natomiast dopiero jak zacząłem grać to zobaczyłem jakie zupełnie inne możliwości się otwierają, których na FX wykorzystać się nie da.

Do tego wykres popularności OB przypomina hiperbolę. Oczywiście powodem jest niska baza, ale OB stają się popularne i wcale mnie to nie dziwi.
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

Awatar użytkownika
Ink.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2143
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Re: Konkurs na Journal Opcji Binarnych - 10 000zł 1 miejsce!

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

Akhh nie ważne na ile opcji można grać opcje, tu rownież działa zasada, aby jeden zyskał drugi musi przegrać, skoro tak łatwo zarobić to kto traci? druga strona transakcji jest broker bo jest to MM, nie wydaje mi sie aby tak z dobrej woli rozdawali pieniądze ;)

Reasumując zarobić jest równie ciężko co na FX mimo tego iz FX jest również "banalne i proste" zmienia sie tylko sposób w jaki gramy

Awatar użytkownika
Szwajcar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 746
Rejestracja: 03 lip 2009, 12:57

Re: Konkurs na Journal Opcji Binarnych - 10 000zł 1 miejsce!

Nieprzeczytany post autor: Szwajcar »

A zarabiasz ogólnie na opcjach binarnych, grając na te konsole???
Przybliż trochę jak to wygląda w kwestii zwrotów i przykładowego zagrania w kanale?
Kiedyś Oanda miała boxy na konsole i coś nie było szału z tym.
„Nie słuchaj tego co ktoś mówi o rynku, słuchaj tego co rynek mówi o kimś.”

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Re: Konkurs na Journal Opcji Binarnych - 10 000zł 1 miejsce!

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

Ink. pisze:Akhh nie ważne na ile opcji można grać opcje, tu rownież działa zasada, aby jeden zyskał drugi musi przegrać, skoro tak łatwo zarobić to kto traci? druga strona transakcji jest broker bo jest to MM, nie wydaje mi sie aby tak z dobrej woli rozdawali pieniądze ;)

Reasumując zarobić jest równie ciężko co na FX mimo tego iz FX jest również "banalne i proste" zmienia sie tylko sposób w jaki gramy

Ależ ja wcale nie mówię, że prosto jest zarobić. Sama konstrukcja Opcji jest prosta i jako instrument łatwiej jest zacząć i grać. Myślę natomiast, że zarabiających % jest mniej niż na Forexie. Głównie pewnie ze względu na to, że większość uczestników jest niedoświadczona.

Brokerzy też stratni nie są - oferują opcje ze zwrotami po 60% i ludzie nimi grają co jest przerażające. Są też opcje 60sekundowe z równie słabymi stopami zawrotu i znowu ludzie grają.
Natomiast można wybrać te ze zwrotem 85 - 89% i grać spokojnie zgodnie z planem.

Przewagą OB jest łatwe zarządzanie kapitałem - nie ma SL, nie trzeba liczyć wartości pipsa - stawiasz po prostu kwotę. To duży plus.
Nie ma też zarządzania pozycją.

Minusem w opcjach High/Low oczywiście jest zwrot, który zawsze będzie mniejszy od ryzyka, a co za tym idzie jedynie systemy ze skutecznością powyżej 50% (54-60% w zależności od zwrotu) będą zarabiać.

-- Dodano: śr 02-10-2013, 15:00 --
Szwajcar pisze:A zarabiasz ogólnie na opcjach binarnych, grając na te konsole???
Przybliż trochę jak to wygląda w kwestii zwrotów i przykładowego zagrania w kanale?
Kiedyś Oanda miała boxy na konsole i coś nie było szału z tym.

Jeśli chodzi o grę na konsole i same takie opcje to nie polecam. Poziomy są zwykle wybrane niekorzystnie dla grającego.

Natomiast można grać samemu czyli przy górnym ograniczeniu grać PUT, przy dolnym CALL. Taki sposób przy znalezieniu odpowiedniej konsoli - albo wielokrotnie testowanego poziomu jest zyskowny.

Ja najczęściej gram wieczorem kiedy rynek się uspokaja - 18-21. Zwroty jeszcze są wysokie, a rynek stabilniejszy.

Również skuteczne było granie na odbicie od wsparcia/oporu. Często poziom na niskim TF jest wielokrotnie testowany przed przebiciem (bądź nie przebijany w ogóle). Wtedy można grać na odbicie i zarobić nawet kilka razy. Traci się raz i tylko tyle ile się obstawiło. Czyli nie musimy dobierać SL, nie grozi nam poślizg przy nagłym wybiciu, danych etc.

Naprawdę otwierają się ciekawe możliwości niegrywalne na zwykłym rynku bo musielibyśmy grać z jakimś SL 5-10pips żeby nas nie wywaliło małe przebicie oraz narażeni jesteśmy wtedy na poślizg. Dodatkowo na OB nawet 0,1pipsa w naszą stronę daje pełny zarobek.
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

ODPOWIEDZ