Fan, dla rozluźnienia, konkurs?

Informacje na temat wszelkiego rodzaju konkursów Forex'owych.
weronika
Gaduła
Gaduła
Posty: 194
Rejestracja: 19 cze 2005, 23:20

Fan, dla rozluźnienia, konkurs?

Nieprzeczytany post autor: weronika »

Nudzi mi się ostatnio, na urlop dopiero jadę w październiku, a trejdować też jakoś mi nudno, i pomyślałam, że dla fanu można by jaki konkursik zrobić. Dawno takiego nie było.
Może jaki Moderator miał był czas i chęci poprowadzić.
Oczywiście konkurs na rachunkach tylko real.
Otworzenie rachunku np w fxpro to 5 minut, wpłata z karty 5 minut. Hasło do obserwacji do moderatora i heja. Nagrodą może byc np tytuł super mega guru na navigatorze, plus dodatkowe nagrody ufundowane prrzez uczestników i nie uczestników. Oczywiście i ja ze swojej strony coś dorzucę.

Hm, tylko pomyślałam, czy taki konkurs będzie legalny? hm.

ktoś by się pisał na taki konkurs?
Ja tak.


Regulamin :

1. Broker dowolny*
* Broker musi posiadać platformę do gry MetaTrader4

2. Rachunek może być zarówno nowy jak i już istniejący ( będzie rozliczany od dnia rozpoczęcia konkursu, warunek dopuszczenia do konkursu jest aby w dniu rozpoczęcia konkursu nie było żadnych otwartych transakcji )
Rachunek REAL

3. Dowolny typ gry, czy to gra manualna, czy przez EA

4. minimum 10 pozycji podczas trwania konkursu

5. Lokalizacja konkursu : fotel tradera we własnym domu/biurze/szkole czy gdzie komu się podoba.

6. Termin konkursu :
Start : godzina 00:00, 1 wrzesień 2010 00:00 ( czasu polskiego )
Koniec 23:59 : 30 wrzesień 2010 ( czasu polskiego )

7. Depozyt minimalny : od 10 USD
Ps. wyniki będą tylko podawane % a nie kwotowo.


8.Dopłata/wypłata depozytu do/z rachunku w trakcie konkursu skutkuje natychmiastowa dyskwalifikacją.

9. Każdy uczestnik może posiadać tylko 1 rachunek

10. Wszystkie pozycję muszą być zamknięte przed upływem końca konkursu ( 23:59, 30 wrzesień 2010 )

11. Wyniki konkursu będą publikowane na koniec tygodnia,
Wyniki podawane będą w % oraz screen z podsumowania transakcji ( wszystkie kwoty będą zakryte )

12. Podczas konkursu obowiązują reguły fair play.

13. Dane personalne będą tajne i nie będą publikowane*.
*publikacja danych może być jedynie przez osobę zainteresowaną i jest to jego prywatna sprawa.

14. Do konkursu można przystąpić w dowolnym terminie. Jednak od dnia 1 Wrzesień 2010 godzina 00:00 nie mogę być na tym rachunku żadne pozycje ( tyczy się zarówno otwartych jak i zamkniętych w tym okresie )


Uczestnicy :

1. Weronika
2. Daromanchester
3. GREENFX
4. poiu7890
5. netixek
6. freeman
7. guccon
8. Asia
9. odkrywca
10. MkubuxK
11. Cool
12. Brain
13. orygenes
14. gutek04
15. havk
16. Jones
17. Demo_man
18. seedraev
19. Akhh

Awatar użytkownika
MrYogi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 935
Rejestracja: 25 gru 2007, 19:18

Nieprzeczytany post autor: MrYogi »

Ciekawa inicjatywa :]

Mogę iść na sędziego ;)

A o ile wiem to żeby było legalne, to nagrody muszą być opodatkowane.
Ale nie znam się na prawie.
Rzeczą, którą najtrudniej w świecie zrozumieć, jest podatek dochodowy.
Albert Einstein

weronika
Gaduła
Gaduła
Posty: 194
Rejestracja: 19 cze 2005, 23:20

Nieprzeczytany post autor: weronika »

Na razie zobaczmy ile osób by się pisało na taki konkurs.
Ale na takie tłumy zarejestrowanych, kilkanaście osób powinno się znaleźć, a inni mocni w słowie mają okazję udowodnić, że w realu też są dobrzy.
Ja też się mądrze, że fibonaczi taki dobry, wyjdzie szydło z worka czy li to prawda, czy tylko dużo gadam :)
Wpisujcie się!

1. Weronika
2. ..............?

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

Ja się piszę ;)
Chętnie po testuje mój system do skalpu na fibo który jest w powijakach ale wygląda obiecująco.
I ja tak za 2 tyg będe w pełni dostępny. Ale myślę że troszkę czasu zejdzie zorganizować coś takiego.
Sędzia będzie podawał na forum w specjalnym wątku wyniki dnia i tygodnia.

Proponuję:
Konto real 100usd
Levar 500 ;)
FxPro - wiadomo że najmniej w kulki leci ;) (chociaż może być każde inne ale wtedy gracze mogą narzekać że im broker utrudniał coś tam, a tak to będzie wyrównana gra. Ja nigdy nie miałem konta w FxPro wiec nie można powiedzieć że go wybieram bo już znam lub coś w tym stylu)
minimum 1 miesiąc trwania konkursu. (żeby się nie skupiać tylko na konkursie i wyniki będą bardziej reprezentatywne)
minimum 10 osób chętnych
manual - zero automatów.
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

weronika
Gaduła
Gaduła
Posty: 194
Rejestracja: 19 cze 2005, 23:20

Nieprzeczytany post autor: weronika »

Ja myślę, że wielkość konta obojętna, może ktos mieć i 100 usd i 100000usd, i tak liczy się procent.
Nie musi to być nowe konto, może byc stare, ale liczone od dnia rozpoczęcia konkursu. (tak będzie u mnie :)
Broker też najlepiej dowolny.
Lewar również dowolny, liczy się wynik końcowy.
Czas trwania, hm, może byc miesiąc, lub dłużej, do dogadania.
Z automatami, hm, trza by się zastanowić.

firma44
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 30 kwie 2007, 00:15

Nieprzeczytany post autor: firma44 »

MrYogi pisze:Ciekawa inicjatywa :]

A o ile wiem to żeby było legalne, to nagrody muszą być opodatkowane.
Ale nie znam się na prawie.
Organizator konkursu - jako płatnik - zobowiązany jest pobrać podatek wedle zasad określonych w przepisie art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Jeżeli przedmiotem świadczeń nie są pieniądze, podatnik (zwycięzca) jest obowiązany wpłacić płatnikowi kwotę należnego zryczałtowanego podatku przed udostępnieniem nagrody.

Wolna od podatku jest nagroda o wartości do 760 zł.

Stosowny fragmenty Ustawy :

art. 21 ust. 1 pkt 68 ww. ustawy, wolna od podatku dochodowego jest wartość wygranych w konkursach i grach organizowanych i emitowanych (ogłaszanych) przez środki masowego przekazu (prasa, radio i telewizja) oraz konkursach z dziedziny nauki, kultury, sztuki, dziennikarstwa i sportu, a także nagród związanych ze sprzedażą premiową - jeżeli jednorazowa wartość tych wygranych lub nagród nie przekracza kwoty 760 zł; zwolnienie od podatku nagród związanych ze sprzedażą premiową nie dotyczy nagród otrzymanych przez podatnika w związku z prowadzoną przez niego pozarolniczą działalnością gospodarczą, stanowiących przychód z tej działalności.

art. 30 ust. 1 pkt 2 ww. ustawy od uzyskanych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej dochodów (przychodów) pobiera się zryczałtowany podatek dochodowy z tytułu wygranych w konkursach, grach i zakładach wzajemnych lub nagród związanych ze sprzedażą premiową, z zastrzeżeniem art. 21 ust. 1 pkt 6, 6a i 68 - w wysokości 10% wygranej lub nagrody.

Awatar użytkownika
MrYogi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 935
Rejestracja: 25 gru 2007, 19:18

Nieprzeczytany post autor: MrYogi »

Hmmm

A jeśli konkurs byłby bez nagród ? tylko dla satysfakcji ??

Ps. Sprawdzę jak to wygląda na firmę z USA, bo to już by nie podlegało prawu polskiemu.


Ale z drugiej strony to konkurs nieoficjalny, tylko kilka osób się by skrzyknęło, nawet organizatora tak naprawdę nie ma.
Rzeczą, którą najtrudniej w świecie zrozumieć, jest podatek dochodowy.
Albert Einstein

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

Z automatami, hm, trza by się zastanowić
Nie ma się co zastanawiać ;) bo nam green7 przyjdzie i pozamiata zabawki ;)
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

weronika
Gaduła
Gaduła
Posty: 194
Rejestracja: 19 cze 2005, 23:20

Nieprzeczytany post autor: weronika »

Co do podatku, to chyba raczej nagród powyżej 760 zł nie będzie tylko prestiż ogromny, który jest nieopodatkowany przecież.

A greena7 to bym chętnie puściła, i by się zobaczyło czy w realu też jego automaty grają jak na demo i czy nie jest człowiekiem z xtb ;), bez urazy ;)

A na poważnie, to sama nie wiem, czy automaty mogły by czy nie.

Awatar użytkownika
MrYogi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 935
Rejestracja: 25 gru 2007, 19:18

Nieprzeczytany post autor: MrYogi »

Moim zdaniem może być wolna amerykanka, kto co woli, byle skutecznie.
Rzeczą, którą najtrudniej w świecie zrozumieć, jest podatek dochodowy.
Albert Einstein

ODPOWIEDZ