GBP/AUD

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
4greg4
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 06 gru 2006, 11:10

GBP/AUD

Nieprzeczytany post autor: 4greg4 »

Witam,

Gra ktoś tą parą ? Ostatnimi czasy złe dane dla Australii, może czas na odwrócenie trendu, tym bardziej że (przynajmniej na Admiralu) cena jest najniższa .. od wielu miesięcy

dargoth
Gaduła
Gaduła
Posty: 233
Rejestracja: 21 mar 2009, 18:49

Re: GBP/AUD

Nieprzeczytany post autor: dargoth »

4greg4 pisze:Witam,

Gra ktoś tą parą ? Ostatnimi czasy złe dane dla Australii, może czas na odwrócenie trendu, tym bardziej że (przynajmniej na Admiralu) cena jest najniższa .. od wielu miesięcy
Zwróciłem niedawno uwagę na tą parę i już zdążyłem na niej zarobić. Wychodząc z założenia, że na DJ będziemy robić w najbliższym czasie 4 falę logicznym się wydaje wyprzedzające osłabienie australijskiego dolara, który z uwagi na silne fundamenty był przodownikiem wzrostów i najbardziej skorzystał na hossie. Stoch na wszystkich TFach (poza H4) na taj parze bardzo napięty co może wskazywać, że właśnie zmienia się trend średnioterminowy. Z wejściem poczekał bym aż stoch(8,3,3) na H4 wejdzie w strefę wyprzedania i wydaje mi się, że można będzie zostawić sobie w spokoju tą inwestycję na około 2 miesiące.
Jeszcze lepsze efekty może przynieść sprzedaż audjpy i audusd z uwagi na umacnianie jena i dolca w czasie spadków na giełdach.
Powyższe założenie opierają się na moim przekonaniu, że już niedługo (może zaczniemy jutro, a może dopiero w poniedziałek) będziemy robić 4 falę na DJ. Jeśli się mylę to całość tych założeń można będzie wydrukować i zabrać na najbliższe posiedzenie do kibelka i to nie w celu ponownej lektury.
Pozdr.!

4greg4
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 06 gru 2006, 11:10

Nieprzeczytany post autor: 4greg4 »

Ja też trochę zarobiłem na tej parze, zauważyłem że od dwóch dni, o godz. 1 w nocy jest zjazd w okolice wsparcia a następnie o 2 godz. w nocy jest mocna świeca wzrostowa - oczywiście to może być zbieg okoliczności ale ciekaw jestem czy dzisiaj sytuacja też się powtórzy. Myślę że jeszcze ze dwa razy zaliczymy dno, zanim nastąpi jakieś stabilniejsze wybicie.

dargoth
Gaduła
Gaduła
Posty: 233
Rejestracja: 21 mar 2009, 18:49

Nieprzeczytany post autor: dargoth »

4greg4 pisze:Ja też trochę zarobiłem na tej parze, zauważyłem że od dwóch dni, o godz. 1 w nocy jest zjazd w okolice wsparcia a następnie o 2 godz. w nocy jest mocna świeca wzrostowa - oczywiście to może być zbieg okoliczności ale ciekaw jestem czy dzisiaj sytuacja też się powtórzy. Myślę że jeszcze ze dwa razy zaliczymy dno, zanim nastąpi jakieś stabilniejsze wybicie.
To typowa sytuacja dla sesji azjatyckiej, choć nie zawsze się tak dzieje i nie zawsze w tych samych kierunkach. Zależy od trendu i jego siły. Najczęściej jest jednak tak, że najpierw robią ruch zmyłkowy i najczęściej właściwy ruch następuje koło 2. Często w okolicach czwartej następuje odwrócenie. Schemat się powtarza i jeśli ktoś ma dobry system to gra podczas sesji azjatyckiej może być łatwa i zyskowna.

4greg4
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 06 gru 2006, 11:10

Nieprzeczytany post autor: 4greg4 »

dargoth jakieś przemyślenia ?

To pierwszy weekend zakończony kolorem zielonym - wprawdzie doji, ale to świadczy chyba o próbie zapoczątkowania zmiany trendu . Stoch na D1 wygląda całkiem przyzwoicie, W1 i MN praktycznie na samym dnie. Myślę że początek tygodnia zaczniemy jednak od spadków.

dargoth
Gaduła
Gaduła
Posty: 233
Rejestracja: 21 mar 2009, 18:49

Nieprzeczytany post autor: dargoth »

Ja widzę to tak.
Dobre fundamenty australijskiej gospodarki sprawiły, że inwestowanie w akcje ich przedsiębiorstw (szczególnie wydobywczych) stało się modne i cały świat chciał mieć trochę Australii w swoich portfelach. Widać to po tym, jak kurs australijskiej waluty zmieniał się nie tylko do jena czy dolca, ale także do euro i funta. Teraz kiedy będziemy moim zdaniem robić 4 spadkową falę w trendzie wzrostowym na światowych giełdach AUDGBP czy AUDEUR znacznie straci, choć większe korzyści dadzą shorty na AUDUSD, czy AUDJPY. Pozostaje pytanie czy trzecia fala giełdowej hossy już rzeczywiście się zakończyła i przyznam szczerze, że nie jestem do końca pewien, choć wydaje mi się, że w poniedziałkowe popołudnie, lub wieczór USA wyznaczy nowy kurs na jakiś miesiąc.
Drugie pytanie, które możemy sobie zadać to czy podczas piątej fali wzrostów, australijska giełda będzie nadal w modzie, czy z uwagi na wcześniejsze silne wzrosty inwestorzy będą z większą ostrożnością traktować ten rynek. Na to pytanie też nie jest mi łatwo odpowiedzieć, choć wydaje mi się, że AUD już się nie podniesie i co najwyżej zaliczymy podwójne dno na omawianej parze a przynajmniej na AUDEUR, bo funt w dłuższym(nie średnim) okresie może się znacznie osłabić, co może powstrzymać silną aprecjację tej waluty w stosunku do AUD. Przesłanki do tego są następujące:
- Po pierwsze 5 fala to faza dystrybucji u największych graczy z najmniej mobilnymi kapitałami
- Po drugie wszelkiego rodzaju bogactwa naturalne, na których opiera się gospodarka Australii są już i tak dość drogie w stosunku do stanu i siły gospodarki światowej, co może stawiać w zupełnie innym świetle fundamenty australijskiej gospodarki.
- Po trzecie wcale tak nie musi się stać :wink: i AUD może jeszcze jesienią odzyskać swoją świetność.

Mniej więcej tak widzę sytuację australijskiego dolca w średnim i dłuższym terminie.
Nie przywiązuję się jednak do tej analizy i w międzyczasie jakieś uaktualnienia mogą się pojawić.
Pozdrawiam!

MohSETH
Gaduła
Gaduła
Posty: 140
Rejestracja: 24 sie 2005, 22:38

Nieprzeczytany post autor: MohSETH »

Czyżby L?:)
Lepiej nie zarobić niż stracić. Graj zawsze z trendem.

Awatar użytkownika
Szwajcar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 746
Rejestracja: 03 lip 2009, 12:57

Nieprzeczytany post autor: Szwajcar »

Tylko Sell na tej parze daje zarobić.
„Nie słuchaj tego co ktoś mówi o rynku, słuchaj tego co rynek mówi o kimś.”

MohSETH
Gaduła
Gaduła
Posty: 140
Rejestracja: 24 sie 2005, 22:38

Nieprzeczytany post autor: MohSETH »

Dobry jesteś;) Bałem się wejść:)
Lepiej nie zarobić niż stracić. Graj zawsze z trendem.

Awatar użytkownika
Ts_A
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 610
Rejestracja: 11 wrz 2007, 07:50

Nieprzeczytany post autor: Ts_A »

patrzac na caloksztalt powinna nastapic przynajmniej korekta :D

Dodano po 1 minutach:

kontynuacja
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

ODPOWIEDZ